Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wade0303

    aktív tag

    Egy kis sztori azoknak akik esetleg gondolkoznak rajta hogy engednek a csábításnak és már most megpróbálják beszerezni 30 ezerrel olcsóbban kínából.
    Én már pár napja nem tudtam ellenállni a kísértésnek és rendeltem aliexpressről egy aranyszínű 64GB-os Mate9-t. Hát nem kellett volna... Utána jöttem rá az xda-t és egyéb fórumokat bújva hogy a kínai modellel (MHA-AL00) itt is nagy szívások lesznek, nagyobbak mint eddig bármikor. Kiderült hogy a Huawei a kínai modellen kompletten letiltotta a google servicest és playt a b115-ös firmwaretől kezdve, így nem lehet rá telepíteni ami hihetetlen. Innentől kezdve ez már nem is android... Ráírtam az alis eladóra hogy mondja meg melyik modellt küldik nekem, mert a leírásukban természetesen ott szerepel a google play támogatás. Botrányos angollal olyan 6. megkérdezésre végre bevallotta, hogy a kínai modellt küldené(nem meglepő) de nyugodjak meg mert menni fog rajta a play hiszen rengeteg Huaweit árulnak és minden megy, ha meg nem menne akkor az aliexpress majd refundol. Mondtam neki hogy márpedig le lett tiltva úh mégha ki is adják egy több hetes béta firmwarrrel amin még ment a play az nekem nem megfelelő mivel majd nem tudok frissíteni. Visszaírt hogy jelöljem be a "dont want this order anymore" opciót és refundol. Így is tettem hiszem még a shipment sem indult meg tehát minden jogom megvan a rendelés törlésére. Ma arra ébredtem hogy a "rendelés törlése folyamatban" már visszaváltozott "rendelés teljesítése folyamatban"-ra. Most megint írogathatok meg nézegethetem az alis reklamációs lehetőségeket és a jóisten sem tudja mikor kapom majd vissza a pénzem.
    Leírhatatlanul idegesítő hogy műszaki termékek szempontjából kb az EU a 3. világ hiszen minden hónapokkal később jelenik meg ráadásul jóval drágábban. Bemutatják németországban a mobilt majd "viszlát decemberben-januárban" közben Kínában, Indiában USA-ban már kapni. A OnePlus 3T is mindenhol november 22., kivéve EU-ban ahol nov28 és persze drágább is...
    Az xda-n páran már dolgoznak rajta hogy a kínai modellre rá lehessen mókolni a google playt, de nem garantált hogy lesz megoldás és persze a mókolgatás egy sz@rt sem érő alis garanciával elég rizikós.
    Az is érthetetlen számomra hogy az alin már létezik egy a sellerektől független egységes 1-éves csere garancia de csak Németország, Spanyolország, USA és Oroszországban elérhető. Ha nem ezekre a helyekre rendeli az ember akkor egyszerűen nem foglalja bele ezt a szolgáltatást a rendelésbe a rendszer.
    1 szó mint 100 nagyon megvan kötve a kezünk itt Európa közepén, ha az ember biztosra akar menni akkor annyit tehet hogy vár-vár és vár majd pedig kipenget másfélszer annyit mint a többiek...

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    Amazon.de-n ha berakod kosárba akkor még 699 EUR az ár, de ahogy továbblépsz a postázáshoz máris 746 EUR-ra növekszik. Vicc az egész komolyan, még jó hogy telekürtölték a netet az elmúlt hetekben hogy "ingyenes a szállítás a német amazonon". 3 EU-s webáruházat is megnéztem mindben ugyanaz a helyzet, max pár ezer forinttal jön ki olcsóbban mintha a speedshopban vennénk, annak meg már nincs értelme hiszen benne van a kockázat hogy szállításkor megsérül aztán kinek hiányzik a futárral/webáruházzal való vitatkozás ilyen esetben.
    Fantasztikus dolog amikor a gyakorlatban rohadtul nem működnek az EU-s előnyök... :W :W :W

  • Wade0303

    aktív tag

    Lát arra bárki esélyt hogy a blackfriday keretében pénteken olcsóbban lehetne majd megrendelni a speedshopban? Én úgy gondolom hogy ezek az akciók vadiúj termékekre soha sem vonatkoznak, de nincs semmiféle tapasztalatom.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz gianone #218 üzenetére

    Igen, időközben rájöttem mi is az a "VAT" ami az árnövekedést okozza, csak az amazon nem jelezte ki egyértelműen hogy emiatt adódik hozzá közel 50 EUR az árhoz...
    Azért is lepett meg mert valóban, más webáruházak ettől eltekintenek viszont ott meg nem ingyenes a szállítás így kb mindenhol ugyanannyi jön ki.
    Viszont leveleztem a Huawei ügyfélszolgálattal és minden EU régiós készülékre vonatkozik a 2 év EU-s gyártói garancia amit hivatalos viszonteladónál vásárol az ember, ez a VIP regisztrációval 3 évre növelhető. Ez így talán megéri azt a 35 ezer HUF különbséget a Kínából rendelthez képest.
    Nagyon fáj a szívem ennyi pénzt kiadni egy telefonért, de egyszerűen nem találok jobb telót a Pixeleket leszámítval ami meg már 300 ezertől kezdődik.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz #45553408 #221 üzenetére

    Igen, nagyon hezitáltam de végül csak lenyomtam a rendelést :D A legvégén még felmerült bennem alternatív megoldásként a Nexus 6P, de azért az mégis csak 1 éves telefon már és a hivatalos szoftvertámogatása lejár következő szeptemberben, tehát hiába google-phone, jövő ilyenkor nem fog jobban állni szoftver tekintetében. Egy LG G2-t fog váltani ami már több mint 3 éves. Ezt is 3 évig szeretném majd használni, remélem nem fog csalódást okozni.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz #91166208 #353 üzenetére

    Pontosan ugyanannyi lesz neked a telefon arra a dícsomagra mint bárki másnak aki abban a csomagban van jelenleg vagy arra váltva veszi ezt a mobilt...
    Engem nem zavar ha te beveszed az ügyfélszolgálatos kamu szöveget és ettől úgy érzed, hogy neked jobban megéri mint másnak de onnantól hogy beírod ide a fórumba már téves infokat terjesztessz és sokan bedőlnek.

    Tény: Nem létezik ilyen opció hogy "további x évre hosszabbítok" és akkor olcsóbb a telefon. Minden díjcsomaghoz van egy ahhoz szabott ár és akár újonnan fizetsz arra elő akár maradsz abban pontosan ugyanannyiba fog kerülni hozzá a telefon.
    A tiéd egy igen drága díjcsomag ezért olcsóbb hozzá a mobil. Az olcsóbb díjcsomagokhoz meg egyébként pontosan ugyanannyi a készülék ára mint ha bármiféle szerződés nélkül venné meg az ember, az egyetlen különbség hogy fizethetsz részletben is.

    Fel kéne már végre fogni hogy ez a "2 év hűség" egy szimpla marketing szöveg, semmi kedvezmény nem jár önmagában a hűségre. Készülék kedvezmény csak és kizárólag a magas havidíjas csomagok mellé jár...

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz magicbox #437 üzenetére

    Hát én nem tudom a vodánál mi a helyzet de hogy a telekom semmiféle készülék-kedvezményt nem ad hosszabbításra az halálbiztos.
    Bizonyos díjcsomagokra kapsz kedvezményt ha hosszabbítasz de a készülék attól nem lesz olcsóbb, ilyen nem létezik.
    Én pl és az egész család ősidők óta a telekomnál vagyunk, mikor még matáv meg westel volt már akkor is itt voltunk és soha semmi kedvezményt nem kaptunk mobilvásárlásra...
    Szép is lenne ha ez így menne hogy "leszerződök veletek 10 évre és ingyen van az ájfón", sok hülye mind leszerződne élete végéig csak hogy vihesse ingyen az almát.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz tal-garius #720 üzenetére

    Én nagyon sokat gondolkoztam, a hangfal is baromi csábító volt de végül úgy döntöttem hogy kivárom a júniust és a OnePlus 4-et. Ha eddig kitartott a G2, akkor kihúz valahogy még fél évet.
    Ami nekem hiányzik ebből a telefonból az az energiatakarékos, fejlettebb Oled kijelző és a snapdragon processzor. Senkinek nem akarom elvenni a kedvét, biztos nagyon jó kis teló ez de én 3-4 évig használok egy készüléket és addig teljes supportot szeretnék szoftver terén ez meg jelenleg csak a Pixellel és a OnePlussal érhető el. Utóbbival azért mert teljesen open source és hatalmas xda-s közössége van, a legjobb fejlesztőcsapatokkal így ha már a gyártó le is lassaul a frissítésekkel akkor is lehet számítani a számtalan jobbnál jobb ROMra.
    Ez talán a Huawei legfőbb hátránya, hogy a saját Kirin procijukra csak ők fejlesztenek, és mivel rengeteg készülékük jelenik meg minden évben így 1-2 év után a korábbi csúcskészülékeiket is elhanyagolják, xda-s közösség/fejlesztés pedig gyakorlatilag nem létezik.
    Fontos tényező még hogy a OnePlus 4ben már 10nm-res csíkszélességű gyártástechnológiával készült proci lesz így sokkal kisebb lesz a fogyasztása, egy 3500-4000res akkuval a 2 nap már durva használat mellett sem lesz probléma.
    A OnePlus ráadásul a garanciájában szabad kezet ad a rootra ami szintén egyedüli. 1 dolog pedig sztem mindenképp van ami miatt a root elengedhetetlen: adaway. Egyszerűen fantasztikus a tökéletes reklámmentes android élménye.
    Félreértés ne essék, a Mate 9 egy fantasztikus készülék, rengeteg videót megnéztem, 1 hétig elő is volt rendelve nekem is. Az egyetlen ok ami miatt úgy döntöttem hogy várok az amiatt van mert én minimum 3 évre szeretnék telefont.
    Azért írtam le ezeket, hátha más is hezitál még, érdemes elgondolkodni ezeken az érveken és hogy megéri-e várni. Akik megvették, azoknak jó szórakozást kívánok hozzá!

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz utomi #728 üzenetére

    Mindig megjelenik rá official cyanogenmod, annál jobb android meg kb csak a nexusokon/pixeleken lévő gyári vanilla android. Az xda-n igen komoly, jó nevű csapatok a hivatalos cm-re alapozva csinálnak ROMokat és azokra simán portolják pl a gyári driveres camera appot, a komolyabb csapatok custom kernelei meg összevissza verik a gyári android kerneleket az én személyes tapasztalataim szerint, legalábbis snapdragon esetében biztosan. Nyilván nem fogom xy noname egyszemélyes fejlesztőcske romját leszedni, csak az "xda devdb" plecsnisek jöhetnek szóba, azok is csak mitán már párszáz ember letesztelte és jók a vélemények. Értelmetlenül, ész nélkül nem romolgatok egy ilyen drága telefonon, de fél ávente egy teljes reflash bizony nem árt, töredezettség-megelőző f2fs fájlrendszer ide-vagy oda...
    Tudomásom szerint már 2 év EU-s gari van a oneplusokra. A 3 kijelzője tényleg szar, ebben egyetértünk, a 4ben nyilván komolyabb lesz már.
    Az hogy az OLED fejlettebb technológia az tény, ezen nincs mit vitatkozni, nem hiába van a Mate 9 Pro verziójában is az és nem hiába tervezik az iphone 8 legdrágább variánsába is azt tenni. Az igaz hogy jelenleg csak a drágább készülékekben van minőségi amoled ahol ki is jön a technológiai különbség de fél év múlva ez másként lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz utomi #733 üzenetére

    A vezérigazgató twitteren egyértelműen kinyilvánította, hogy csak és kizárólag AMOLED kijelzőt használnak a jövőben a telefonjaikhoz.
    Oneplus 3 topikba nem megyek mert nem azt a telefont akarom venni, itt meg azért vagyok mert majdnem megvettem ezt.
    Mint jeleztem a fejtegetésem azoknak szólt akik még nem döntöttek és lehet mást vennének. Nem tudom minek húzod fel magad ennyire, egy szóval sem mondtam hogy a Oneplus 4 jobb telefon lesz mint a Mate 9, lehet majd belátom 1 év múlva h rosszul döntöttem. Én csupán leírtam a még hezitálóknak hogy miért döntöttem a kivárás mellett.
    Többet nem hozom szóba a oneplust, nehogy megpukkadj :D

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz mjani1172 #769 üzenetére

    Angliában pl már árulja a oneplust a legnagyobb szolgáltató, az O2. Ez alapján előbb utóbb nálunk is lesz majd szolgáltatóknál, ott majd kapni számlát.
    Amíg meg nincs hivatalos Huawei márkaszervíz itthon, addig semmivel sem megbízhatóbb a garancia. Ilyen szempontból Budapesten az LG és a Samsung verhetetlen, minden más márkánál a szerencsén múlik, hogy mennyit kell várnod és majd megpróbálnak -e átb@szni.
    A oneplust nem Kínába kell gariztatás esetén visszaküldened, tehát nem kínai gariról van szó. Amúgy meg a Huawei is kínai gyártó, tehát ezt a "a kínai készülékek és gyártók megbízhatatlanok" jellegű érvelést pont ebben a topikban mellőzzük sztem.
    (Csak azért mertem újra megszólalni, mert ezúttal a garanciális kérdésre szorítkoztam, igéretemnek megfelelően nem megyek bele összehasonlítgatásba hogy melyik telefon miben jobb/rosszabb. Ha ez se fér bele akkor elnézést)

    Egyébként a fő félelmem ami miatt nem vettem meg a Mate 9-t az a videó stabilizálás volt, ami a korábbi videók alapján teljes mértékben használhatatlan volt. Jó hír a vásárlóknak, hogy úgy néz ki ez rengeteget javult a végleges firmware-n és már abszolút méltó az árkategóriához:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz mjani1172 #778 üzenetére

    Nézd meg amit linkeltem, javították!
    Boccs, elfelejtettem hogy azért osmoval más a helyzet.
    Itt van még összehasonlító videó:
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák