Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    "az a legtöbb mesterséges fényforrás esetében (izzók, kijelzők) valamilyen frekvencián vibrál"
    Mondjuk az izzók esetén pont nem vibrál.

    Ami engem zavar: ma az autókat is tele pakolják kijelzőkkel, és többnyire az is PWM ( pl Land Roverek, durván vibrál a lekamerázott kijelző: [link] ), és ez az ember szemének a sarkában van, ahol a leginkább érzékeny erre... persze a tesztekben ezt meg sem említik, legalábbis én még nem láttam sehol. Ezen kívül imádják az autók lámpáit is PWM-esre csinálni, este csak azt látom, hogy villognak a szemembe folyamatosan ezek a rohadt lámpáik. (aki érzékeny rá, az este, fáradtan még durvábban észleli) Aztán az utcai világítás, ahol LED-ekkel csinálják, persze hogy ott is villogtatják...

    Kíváncsi vagyok, mikor jönnek majd sorban a tanulmányok, hogy mennyire károsítja ez a látást... mert ugye a szemüvegesek aránya durván nő, de ez egy elfogadott dolog, meg biztos csak mert sokat nézünk közelre, véletlenül sem attól, hogy állandó villogást látunk. ( a pupilla alkalmazkodik a fény mennyiségéhez, namost a PWM-es átlaghoz beáll, mert azért annak a frekvenciáját nem követi le... és onnantól a felvillanásoknál nagyságrendekkel több fény jut be a szembe, mint kéne... nem vagyok szemorvos, de van egy sejtésem, hogy ez rohadtul káros valójában, csak egy gyártót sem érdekel igazán, mert olcsóbb megoldás a PWM.)

  • Male

    nagyúr

    válasz Tetsuo #33 üzenetére

    Igen, sajnos szinte mindenütt ezt nyomják (...de az izzó ettől még kivétel, igaz nagyon nem új :) ).

    Jaja, én is akartam világító billentyűzetet, de pont a villogás miatt inkább nem vettem. Nameg igen, a sütő kijelzője is villog.

    A nem romlikban nem lennék biztos. A pupilla beszűkölése szerintem védelmi mechanizmus is. Nem csak arra szolgál, hogy a megfelelően érzékelhető tartományba hozza a szembe jutó fény mennyiséget, hanem ezzel védi is a fényérzékeny sejteket... viszont a PWM miatt ezt nem teszi meg, így a villanásokra a sokszorosát kapják annak, mint amire "tervezve vannak".

    Igen, majd ha mindenből újat lehet eladni miatta, akkor hirtelen megérkeznek a vizsgálati eredmények ezekről...

  • Male

    nagyúr

    válasz Tetsuo #38 üzenetére

    Az mindegy, hogy kevesen használják, ettől még elég gáz a cikkben a villogós megoldások között példának említeni, amikor az pont kivétel, és nem villog...

    Igen, ezt írtam, hogy az átlagra áll be, akkor itt alá is van támasztva, hogy helyesen gondoltam, köszi a linket! ( bár még csak beleolvastam, majd holnap megnézem rendesen )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák