Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Nekem semmi bajom a fél giga rammal, az egy éves Arc S-emben is annyi van, egyszer kellett foglalkozni a kitakarításával és normális beálltásával, azóta gyönyörűen futnak a többgigás 3D-s cuccok is (nagyjából az összes 2012-es + RR3..).

    Pedig érik már a csere gondolata, szívesen átadnám a helyet egy jóárasított kémagos gépnek, de ez semmi szín alatt sem lesz a Sony utódja, holott nincs sok híja..
    Hiába kétmagos, ez önmagában szinte semmit nem jelent, amíg ez a GPU konkrétan hazavágja a hardverfölényt úgy ahogy van. Ha meg gyakorlati haszna alig van, akkor nem fogom a puszta ténytől jobban érezni magam, hogy de egy maggal több van a burkolat alatt.. Az egymagos Arc S 512 rammal nyilván papíron jóval gyengébb, viszont gyakorlatban még mindig használhatóbb, mint ez sajnos.. :( Nincs fullHD támogatás és gyárilag JB, de ezzel szemben még mindig nyeli a 720p-t mint a kacsa a nokedlit, ehhez képest normális kamerája van, a HDMI-t most nem veszem ide, az az olcsóbb 2011-es xperiákon nem volt. A többi viszont igen.... Az LWW is ennyi volt egy éve (!) dominosan, na az volt bestbuy. lehet hogy kisebb a kijelző és egy maggal kevesebb van, de egyrészt ennek már egy éve, másrészt azért a Huawei még mindig nem Sony...

    Egyedül az IPS szólna a huawei mellett, de ez önmagában sajnos kevés hogy váltsak.. :(

    Ezen az áron nyilván verhetetlen ajánlat, az összes nyűgje ellenére nemkicsit el is gondolkodtam rajta, de ha még a dizájnt is ide veszem, akkor már végképp nem rúg labdába az Arc S mellett.. :(
    Pedig tökéletes utód lenne, ha a GPU legalább ugyanaz lenne és nem lenne ekkora visszalépés..

    A jelenlegi felhozatalból csak az S Advance lehetne méltó utód, de az meg annyira jellegtelen, hogy fájdalom.. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz fatal` #199 üzenetére

    Ha lenne benne microSD slot, már annak ellenére is megvettem volna, hogy egyébként drágának tartom.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz fatal` #207 üzenetére

    Az bizony kéne, de sajna már túl nagy.. :( Az idei Sony felhozatal nagyon nem jön át eddig, az én szememben már a tavalyi sem közelítette meg a 2011-es palettát..
    Először vagyok úgy egy készülékkel, hogy hiába a bődületes választék és nem lenne rossz valami többmagosra lecserélni, de egyszerűen nincs alternatíva helyette. Technikailag sem, dizájnra meg aztán végképp..
    Egyszerűen bármit nézek, az vagy egy péklapát (4,3"nál nagyobb nem kéne), ha meg nem, akkor vagy a hardver, vagy a külső, vagy a hangja béna és ezek permutációi.
    2013 van, el van árasztva a piac, mégsincs egy normál méretű, CPU/GPU/RAM szempontjából a kornak megfelelő hardverrel szerelt okostelefon, ami esetleg ki is néz valahogy, és nincs csillagászati ára.
    Nem hiszem el, hogy egy ekkora piaci rést senki nem akar befoltozni..
    (esetleg még SGSII játszana, de amoled a beégés miatt nem kell, ráadásul még mindig nevetségesen drága.)

    Tárhely meg jó ha van, a 64 gigás iTouch 4em mellett el lettem kapatva rendesen. :D

    Bocs a hosszú offért :B

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz kiszu #217 üzenetére

    De igen, jó lenne, csak hát azzal is az a gond, hogy az egyik fő kritériumnak nem felel meg.. A 32GBos változat ára olyan messze van az elképzelésemtől, hogy megette a fene. Annyit nekem már nem ér. :(

    pufferzóna:

    A garancia miatt sajnos ez sem alternatíva.

    Végigrágtam már minden eshetőséget, de hiába 2013 van, egyszerűen nincs olyan készülék, amire normális garancia van, 3,7"-4,3", bővíthető, kétmagos (normális GPUval), legalább 768mb rammal van szerelve, nem amoled, nem egy dögunalom, és még megfizethető is.. Ennyi halmaznak egyszerűen nincs metszete, hiába van elárasztva a piac.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz tjb007 #284 üzenetére

    Ez elég bizalomgerjesztően hangzik..

    Többiek:
    Nézegettem yt-n gamer videókat, valaki megtenné, hogy rápróbál egy Dark Knightra, hogy megy-e rendesen?

    Illetve root után normálisan kitakarítva mennyi szabad ramot lehet kicsikarni belőle? Az Arc S-emen főzött GB van ugyan, de 230mb körül simán szokott lenni a szabad ram.
    Ha esetleg törlök véletlen egy rendszerappot, vissza lehet a Huaweinél állítani valahogy a gyári szoftvert? A Sonynál van bőven alternatíva hogy ne kelljen rögtön a szervizbe rohanni, jó lenne ha volna valami lehetőség itt is gyári állapotra állítani a telefont.

    Hangchip milyen? Az még azért fontos lenne.

    Ha tényleg csak a HD videókat nem viszi, azzal még meg tudok barátkozni, még ha a telefon kicsit csúnyácska is az archoz képest.. :B

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Péter747 #351 üzenetére

    Nekem Arc S-em van, de akárhogy gondolkodom, szerintem nem fogom lecserélni erre.

    Igaz hogy egymagos, viszont a kamerája simán vállalható egy nyaraláson is akár, hangminőségre verhetetlen, van HDMI, dizájnra és egyéniségre pedig szerintem még mindig nagyon ott van. Quadrantban és papíron csak egymagos ugyan, a gyakorlatban viszont meg sem kottyan a HD és durva 3D-s játékok sem, egyedül az IPS (mondjuk a Bravia sem rossz) és az előlapi kamera van részemről a Huawei mellett.

    Az hétköznapi működés során talán 1-1 másodperceket jelethet a 2 mag az Arc Shez képest, azon kívül viszont simán jobb a Sony.
    (Külön nem beszélve a supportról ami azért megint csak nem összehasonlítható..)

    Legalább egy adreno 205-tel már instant get lenne a dizájn ellenére is, így viszont már több a negatívum, mint az előnye. Legalábbis nekem. :(

    (Egy Dark Knight tesztet viszont szívesen fogadnék valakitől, aki már megvette. :) )

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Péter747 #364 üzenetére

    Nincs előlapi kamera az Arcon sajnos.

    Eddig minden lagmentesen futott, egyedül a Dark Knightnál vannak pici döccenések, a többi hibátlan.

    Ha most vennék telegrácsot, valszeg ezt venném, cseréhez viszont várok még egy jobb ajánlatot.:)

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Péter747 #379 üzenetére

    Az S Advance már tényleg mindenre elég lenne nekem, csak annyi gondom van vele, hogy egyrészt egy százszor látott unalomhegy, a pentile matrixért szintén kár, a samoled meg a beégés miatt semmilyen telefonban nem kéne. :(

    Hacsak nem jön valami tényleg ütős ajánlat addig, szerintem fél évig még használom az Arc S-t, aztán vadászok egy jóárasított xperia S-t. :)

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Péter747 #497 üzenetére

    Ha meglát egy moderátor és visszaolvassa a művedet, garantáltan ki leszel tiltva pár napra a mobilarénáról.

    Többen többször szóltak már, leszel szíves megérteni végre hogy ez nem chat, másodszor is venni a fáradtságot és elolvasni végre a szabályzatot, ezek után pedig készséges odaadással nyomogatni a szerkesztés gombot a továbbiakban.

    Tele van a felesleges, értelmetlen, hibákkal teli és szerkesztetlen hozzászólásaiddal az egész topik.
    Nem akarlak megsérteni, de többször és többen rádszóltak már, mellesleg ez itt nem az általános iskola első osztály, hanem egy szakmai fórum. Ha kérdésed van, lehetőleg egyszer tedd fel, ne kérdezz olyasmit ami a tesztben is és itt is el lett mondva már többször, mindenki látja amit írsz, nem kell mindenkitől egyesével újra megkérdezni. :W

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz 0xmilan #516 üzenetére

    A zárt BL nem akadálya sem a rootnak, sem a recovery telepítésnek elvileg.
    A kernelszintű módosításokhoz viszont ki kell nyitni. (vagy kellenének a megfelelő digitális kulcsok, amiket nyilván nem fog kiadni a gyártó, így csak a BL nyitás marad.)

    Ez majd akkor lesz tényleg atomjó, ha elég elterjedt lesz és ráállnak a modderek a típusra.. Onnantól nyitott BL-el tutira lesznek jobbnál jobb kernelek és romok.. :)

    Mondjuk komoly érv lenne részemről a Huawei mellett, ha lenne hozzá valami PC-s flasher, amivel a gyári romot bármikor vissza tudom állítani..
    Így azért kicsit necces nekiállni kitakarítani, hogy kicsit több maradjon a ramból.. :(

    Játéktesztet valaki tudna csinálni vele? (különösen a Dark Knight Rises érdekelne, az picit döcög az enyémen. :) )

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz 0xmilan #535 üzenetére

    Köszi, mondjuk azért egy jól működő flasher tényleg jó ha van..

    Gyári mentést igen, viszont ha gariztatni kell, egy külső flasher nélkül elvileg nem tudom visszaállítani a telefont pontosan úgy ahogy volt, pl hogy a recovery is eltűnjön, még ha az unroot lehetséges is..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák