Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #631 üzenetére

    "még mindig nem tudod mi az az RT"
    En tudom miaz, mar a 2018-as Nvidia bemutaton is szepen elmagyaraztak es a topikba is linkeltem neked a kulonbseget, ha mar te tevesen osszekeverted a RayCastinggal es a Path Tracinggel.

    "mit csinál az RTX"
    Amm, nekem vegig vilagos volt, te hivtal egy hardver lineup nevet RT-nek.
    Ha jol emlekszel kb 10x beirtam, hogy ne keverd a kettot ossze, sikertelenul.

    "csak akinek van egy minimális rálátása az iparra, az pontosan tudja"
    hogy az elso real time RT-s jatekok csak a 2018-as hardverek utan jottek, az RTX az nem RT, ahogy az RC sem, illetve a beszelgetes soran nem "full RT"-s jatekokrol volt szo.

    "Szóval RT rendereli a dukenukemet, de hogy nem tud az realtime lenni? szöveges kalandjáték? vagy mifene?"
    Nem RT rendereli a dukenukemet. Ket resz van, ahol ez szoba jott, a tukor es a ket wallos resz. Ezt nem RT-vel es foleg nem real time RT-vel oldottak meg, hanem trukkel:

    "Duke Nukem had some other limitations that came into play that required them to have big empty areas behind mirrors. I can only assume this was due to some limitation in their character and sprite drawing rather than the walls and floors themselves."
    The Build engine needed that empty space to redraw all the sprites in a sealed world box to render them properly, on top of the ray-cast level geometry."
    "The engine actually took the geometry in front of the mirror, mirrored it, and placed it on the other side."
    Es ezert tudtal noclip-pel oda atmenni.

    "tehát nem tudsz egyetlenegy realtime RT-s játékot sem mutatni"
    En tudok, mondtam van hivatalos lista, tobb tucat jatekban jelent meg a real time RT hasznalata GPU-n 2018 utan. Irtam is az elso ilyen jatekot, a Battlefield V-ot.
    Neked olyat kellett volna linkelni, ami ez elott volt, sikertelenul.

    "en betettem a dukenukem-et és a nintendos red alarmot"
    Ez oke, csak ezekben nincs hasznalva real time RT GPU-n. Tobbszor meg lett cafolva, nem ertem miert terelsz.

    "Ne legyenek illúzióid, a valódi RT az megmaradt a filmeseknek és a dukenukemnek :)"
    Illuzioid neked vannak, mert te akardtad tevesen eloadni azt, hogy a real time GI es a real time RT ugyanaz, ami nem igaz. Ahogy az sem, hogy a duke nukemben real time RT futott GPU-n.
    Ez 2018-ig nem volt lehetseges a jatekokban.

    "de ehhez nem kellett 2018"
    Epp arrol van szo, hogy kellettek ehhez a 2018 utani hardverek, mert addig jatekokban ez nem volt lehetseges RT-t real time futtatni. Ez bizonyitja azt, hogy peldat meg mindig nem kaptunk toled ilyen jatekra, csak masra terelest.

    "tehát megint ott tartunk, hogy te okosabb vagy az nvidiánál.. taníts mester..."
    Az Nvidia milyen jatekot dobott piacra, ami 2018 elott real time RT-t hasznalt GPU-n?
    Gondolom most sem lesz link.

    Persze előadhatod a következő terelesed, de inkább nézz utána a dolgoknak.
    Vagy dontsd el mit mondasz:
    "Jó példa erre az RT(raytrace), ami már 2018 óta van" - makkmarce
    ""RT-s játékok az után jöttek, hogy az nvidia befizette magát pár helyre.
    Addig senki se vesződött vele." - makkmarce"

Új hozzászólás Aktív témák