Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz lomha lepke #1826 üzenetére

    Miből gondolod, hogy nem vagyok őszinte?

    Abból, hogy magánszemélyként - ui. feltételezem, hogy itt a fórumon magadat képviseled és nem a munkaadódat - a hivatalos álláspontot hangoztatod.

    Hogy az én személyes véleményem micsoda a Vodának erről a húzásáról, az meg semmit nem számít, többet értek vele, ha a hivatalos álláspontot mondom, akkor legalább tudjátok, mire készüljetek.

    Ebben van valami, de célszerű lenne megjelölnöd, mikor melyik álláspontot mondod. Hidd el, nem lenne sokkal több billentyűleütés.

    A vita szerintem itt arról folyhat, hogy bonthassanak kötbér nélkül azok, akik még más feltételekkel kötötték meg a szerződést.

    Elsősorban már nem. Inkább arról van szó, hogy azok, akik korlátlan netre szerződtek, így is szeretnék használni. Valahol baromira undorító, hogy egy cég bármikor következmények nélkül módosíthatja a szolgáltatás feltételeit az előfizető hátrányára. A józan paraszti jogérzékem azt súgja, hogy a szerződéseket az emberek azért kötik, hogy betartsák őket. Ez mondjuk nem újdonság, már a római jogban is létezett a pacta sunt servanda.

    Márciusban nekem sem volt más lehetőségem, csak a Vodafone mobilnetje. Most szerencsére tudtam hűségidő nélkül szerződést kötni az UPC-vel, így könnyű szívvel felmondtam a Vodafone-os szerződésemet. De ha ez a lehetőség nem lett volna, akkor szarban lennék.

    Edit: (#1827) lomha lepke:

    Örülni kell annak, hogy megkapja azt, ami jár neki, amiért fizet?

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz lomha lepke #1826 üzenetére

    Még valami, és itt bizony megint nem tudom, a saját vagy a munkaadód véleményét írod:

    Akik már a megváltozott részvételi feltételeket írták alá, azok úgy gondolom tudták mit vállalnak (illetve tudniuk kellett volna, csak kevesen olvasnak aláírás előtt).

    Az a szomorú, hogy a Vodafone a saját szerződési feltételeihez sem tartja magát. A fix - és rendkívül alacsony - sebességre való korlátozás mennyire is nevezhető rugalmas és a hálózati terheltségtől függő lassításnak? Olyan ui. nincs, hogy a hálózat terheltsége mindig ugyanazon minimális sebességre való korlátozást követeljen meg. Ha pedig mégis ez történik - márpedig sok emberrel ez történt -, akkor a Vodafone szerződést szegett, amiért viselnie kell a következményeket.

    Magyarországon természetesen nem lesznek komolyabb következmények. :(((

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • trec12

    addikt

    válasz lomha lepke #1826 üzenetére

    Tudod a probléma ott van, hogy régen szar a helyzet akkor, mikor a szolgáltató elkezd takarózni az ÁSZF-el a tömeges reklamációkra.A Voda észér módon túlvállalta magát.Olvasták volna el az ÁSZF a gügye előfizetők.Na ne! Itt ezzel ez nem fejeződik ám be......!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák