Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domestos

    tag

    válasz South Velen #2974 üzenetére

    Túl van ez is kicsit lihegve. Én az LG F6-omat most három éve használom úgy, hogy szinte mindig full lemerüléstől full tele feltöltöm (lb 3.3V-4.4V akksi feszültség), és most kezd már gyengülni, így már csak bő 2 naponta töltöm. Amíg nem lógtam állandóan neten vele, mint most, 5 naponta töltöttem. Az a gyanúm, hogy a túl sok töltési ciklus legalább ennyit számít, mint a túlmerülés-túltöltés. Az akksi elektronikája teljesen jól be van erre állítva, inkább az android töltöttségi százalék számításhoz használt adataival tud baj lenni.
    Pl. tipikus probléma, hogy hírtelen valami többet fogyaszt, leesik az akku feszültség, ami a terhelés megszüntével szépen visszakorrigál, na ezt már az android nem hiszi el, ezért ott áll a leesett tölttöttség órákon át, mire valóban lemerül addig az akksi. Vagy sosem látja. hogy mennyi lemerülve az akksi, ezért egy félig töltött akksit is lemerültnek mutat. Emiatt néha formázni kell, na nem az akksit, hanem az android adatait, hogy mennyi a minimum és a maximum.
    Tehát azt nem tartom rossz tanácsnak, hogy mondjuk 10-90% töltöttség közt használja valaki a telefonját (max néha csinál az android miatt full lemerülés-töltés ciklust), de azzal biztos rosszat tesz, ha naponta többször rátölt, az elég gyorsan ki tudja nyírni az akksit.

Új hozzászólás Aktív témák