Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szili17

    aktív tag

    válasz havri1 #9295 üzenetére

    Szia,
    Elvileg ha mindketten hozzákapcsoltátok a Waze fiókotokhoz a FB accout akkor meg kell jelennie a barátok listádban mindenkinek aki FB-on a barátod és ő is ugyanezt megtette (hozzákapcsolta a FB fiókot a Waze fiókjához). Nem kell senkit hozzáadni ilyenkor.
    Amúgy simán telefonszám alapján is lehet csinálni a kontaktok közül, de van hogy ez kicsit "érdekesen működik", de nekem a múltkor sikerült felvennem egy kollégát, csak küzdeni kellett picit a meghívásokkal. (Mind a ketten meghívtuk egymást, nem tudom hogy ehhez bele kell-e írni a telefonszámomat a Waze profilomba, de nekem pl bele van. Ilyesmi. De FB-hoz ez neked nem kell.)

    (#9296) radi8tor:
    Új utakat "meg lehet enni". Ilyenkor az első pár áthaladáskor "útevés" van, ez + pont, ilyenkor elvileg a kis ikonod is átvált. Viszont ezeket nem hiszem hogy te fogod megenni, hacsak nem taxizol. ;)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz zeon.hu #9312 üzenetére

    Valójában nem kell keresni. Majd meg fog jelenni előtted egy narancssárga cukorka.
    De ha valamiért mégsem arra mész akkor majd egyszer megint meg fog jelenni.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz merqree #9357 üzenetére

    :( :Y
    Hátha lesz helyette mélygarázs. Nem töröljük ki az utat, túl sok munka van benne. :C

    Tényleg, mi lesz helyette? (Igen, a nov. 31 jobb lett volna, mert az soha nem jön el. :)) )

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz junkpod #9398 üzenetére

    Azt mondd el kérlek pontosan hol volt ez és akkor megnézzük van-e térképhiba. :)
    Ha nincs akkor vicces debreceni wazerek vannak, meg vicces Waze routing algorithm amihez debrecennek semmi köze. :D

    Winner_hun: Nincsmit, csak lusta voltam és azért írtam a térképhibába. :D
    Elvileg handsfree kéne legyen vele a Waze, de mivel nálunk még nem elérhető nem izgatom még magam vele túlzottan.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9403 üzenetére

    Kérdezted az OK Waze-t. Mondtam hogy az lenne a lényege hogy kevesebbet kelljen nyomkodni a telefont. :)

    Más: Egyszer valakivel beszéltük, hogy a Google néha odahazudik találatokat a Waze keresőbe (találati listába). Itt egy példa:
    http://bfy.tw/F429
    Akit érdekel próbálja ki, még a találat nevének is Biatorbágyot ír, majd mikor rányomsz akkor hopp Törökbálint.
    És akkor a Waze a szar, nem a keresőmotor (jelen esetben Google). Nem mindig, de van ilyen is.

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9421 üzenetére

    Majd meglátjuk. Ráérsz izgulni ha használni lehet majd nálunk is. :K
    (Spoiler alert: Én sem tudom mit lehet vele, majd meglátjuk.)

    (#9426) Faterkam:
    Volt net meg minden tutin? Mert az még lehet gáz ha úgy tervez hogy van valami grimbusza erőforrás oldalról. Különösen gyanús ez amiatt, hogy utána hirtelen jó lett. (Néha van gond a lezárásokkal, de az tipikusan napszakokat érintő dolog és nem "ebben a percben pont rossz volt".)
    Mondom ezt úgy, hogy ott rendben vannak felvéve a lezárások, a múlt héten megnéztem és beállítottam ahogy kell. :K :B

    (#9419) zeon.hu:
    Szerinted ez az egész topic meg úgy magában ez a post micsoda? Szerintem kommunikáció. Tudsz róla hogy jöhetsz ha szeretnél. Mi kell még?

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz air #9431 üzenetére

    Illetve arra figyelj, hogy ha megtervezed internetkapcsolattal, majd útközben letérsz valahol akkor kénytelen lesz újratervezni. És fog is. Net nélkül, offilne, a telefon (mert amúgy nem a telefon csinálja az útvonaltervet, hanem a szerver). Ami tud csúnya dolgokat, szóval nem ajánlanám ezt az opciót.

    Egyébként annyi adatot szerencsére nem forgalmaz. Én 117 MB-nál járok a hónapban. De ebben benne van hogy én az átlagosnál többször húztam le a térképcsempéket 0-ról. :) (és igen mobilnetről útközben, mert belefér az adatkeretbe és lusta vagyok otthon szórakozni ezzel wifiről)

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Oldman2 #9457 üzenetére

    Szia, gyorsabb kör:
    "Miért erre vitt a Waze?": Azt mi sem tudjuk biztosan, találgatni lehet, főleg így utólag hogy te láttad a helyszínt is meg a Waze-t is élőben.
    "Miért vitt arra, mikor a földutak ki vannak kapcsolva?": Ha nincs más út oda, ahol a célod van, akkor muszáj neki.

    Miért arra vitt amerre:
    Nos hirtelen 3 lehetőség látszik:
    - Határ út felől, de ez azt mondtad le volt zárva.
    - Kicsit északabbra ott az Attila út, ámde ez egyirányú a Rákóczi Ferenc felé elég hosszan. (Legalábbis a Waze-ben.) Na most a le leírásod alapján ez vagy nem igaz, vagy bementél szemben az egyirányúba.
    De ha nézted a térképet/szerkesztőt ezt ki kellett szúrnod.
    - Még északabbra az Attila út felől le lehet térni az Attila útra, csak ott meg van egy kivéve célforgalom szakasz. Na azon se fog átvinni.
    → Maradt a földút.

    Kérdés: Elmondásod alapján ez itt, de minimum ez kétirányú. Ez igaz? Mert akkor ez a válasz arra, hogy hogy lehet elkerülni hogy más is megszívja.
    Illetve ha meg tudod mondani hol/miért van lezárva a Határ út, az is segítség. Köszi!

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Oldman2 #9460 üzenetére

    Köszi, csak tutira akartam menni az egyirányú utcával.
    Sajnos ez ilyen, néha belefutsz a rosszba. A jó oldala az, hogy tudod hogy ott nem lesz utána ilyen, hisz javítjuk hamar, csak szólni kell. :D

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Oldman2 #9465 üzenetére

    Igen, akkor ez elveszett a korábbi hsz-emben:
    Az Attila út Tópart felőli vége végig egyirányú volt a Waze-ben.
    Te meg ugye írtad hogy közvetlenül a Rákóczin által valóban az, de azt megkerülve mehetsz a másik irányba is. Na ez a Waze-ben nem így volt, de tegnap segítségeddel javítottam. :R

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz apaszka #9474 üzenetére

    Vannak. Apaszkának igaza van, a Waze késik kicsit. És a kicsi most egy ilyen "gumiszabály" megfogalmazás.
    Én már úgy-ahogy hozzászoktam, de időnként nagyon kell figyelni ha sűrűn vannak a keresztutcák és ismeretlen helyen vagyok.
    Most volt egy kis gond ahol iOS-en sokkal durvábban késett. Androidon szerintem még elviselhető, nem jó, de elviselhető. (Apaszka videója magáért beszél véleményem szerint.) Köszi hogy megcsináltad! :R

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz canniball #9483 üzenetére

    A késés meg az újratervezés letérésnél két külön dolog.
    Szerintem nem változott egyik sem. Persze nyilván előbbi befolyásolja kicsit utóbbit, de szerintem jó hogy nem tervezget újra amikor cikázik a helyadat, én ezt pl pont szeretem a Waze-ben.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #9497 üzenetére

    Azért lássuk be, hogy nem ez az optimális megoldás. :)
    Ha zavaró mértékű a dolog, akkor az a jó, ha megtalálják az okát. Van 1-2 dolog ami nincs benne a 3-as verzióban ami a mostaniakban már igen és azért elég hasznos. (Legalábbis én szeretem.)
    No meg meddig tartható fenn ez az állapot? Látjátok a WP kliens is van hogy működik, de már egyre jobban hullik darabokra, én már bottal se piszkálnám meg egy WP-n a Waze klienst. De lehet csak nekem vannak ilyen nagy igényeim. :)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #9506 üzenetére

    Hú, nekem de összefolynak már a dolgok.
    Belekerült például a tervezett utazások. Tök jó, én szeretem használni, megadom hogy mikorra kell odaérni és szól, meg feldobja hogy "ide indulsz?" nem csak munkába, hanem naptáreseményre is.
    Akkor itt parkolsz pin, ha elcsászkálsz nyaralás közben akkor is visszatalálsz az autóhoz. Én mondjuk előtte is megtaláltam, de ad egy kis magabiztosságot szerintem.
    Ugye lett benne Taxi mód, ami nem érint pl engem sem, de örülök neki hogy van.
    Akku kímélő mód, ha megint megcsinálnák rendesen akkor jó lenne (volt amikor jó volt), most dolgozni kell vele még hogy értelmes legyen.
    Van benne pl ez a "Kevesebb bonyolult kereszteződés", amit nehéz jól megfogni, de olyanokat lehet vele elkerülni ahol nehéz kikanyarodni. Beláthatatlan, vagy mindig jönnek és sosem enged ki senki, sok sáv van és balra kéne menni alárendelt útról. Ilyesmik. Persze nem magától van, hanem Öntől (be kell szerkeszteni, de indokolt helyen szoktuk csak).
    Komp kerülés nem tudom volt-e már a 3-asban is. Szintén a Waze az előtérben marad (only on Android), hívás közben; ez lehet volt 3-asban is, nem tudom már. Gyerek emlékeztető, ha mondjuk szokásod a táskát az autóban felejteni (gyereket már csak nem) akkor átírhatod a szöveget.
    Spotify integráció.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)
    Ja meg persze dolgoznak a felületen is, van ahol szerintem sokat javult, de ez meg már egyéni preferencia, meg elfogadom hogy így van és kész. :)

    (#9514) g0dl:
    Nos amikor jössz befelé a városba a Váci úton, majd a Nyugatinál kiderül, hogy ja, le van zárva a nagykörút, a Bajcsy meg a Nyugati téri felüljáró, meg amúgy a pesti alsórakpart is, akkor ez azt jelenti hogy mindenki aki nem a Margit hídon menne át Budára, az is oda fog menni. Ki tereli akkor oda az embereket? Hát másfelé nem tud menni szerencsétlen onnan.
    Egyébként meg ez a "Waze belevisz a dugóba" ezt már megéltük korábban is, amikor a csávó délbudáról akar menni délpestre péntek délután és azt mondja hogy "teljesen be van állva a Rákóczi híd a Waze mégis belevitt". Newsflash, a Petőfi híd meg a Szabadság híd is be van állva, arra is mehetnél, csak még tovább tartana... Van már az a szint, ahol csak ki kell várni, nincs más lehetőség.

    (#9519) junkpod:
    Én elég sokszor telepítem újra a Waze-t (béta teszt miatt) és nem rémlik hogy lett volna valaha ilyen gondom, hogy az új verzióval bármi rossz lett volna, illetve ami igen, azt nem oldotta meg az hogy kisöpörtem a memóriából. :D

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9522 üzenetére

    Nem teljesen értem a kérdést azt hiszem.
    Ha akarsz ilyet látni a szerkesztőben akkor Kőér utca # Gyömrői.
    A kliensben ezt nem látod, csak kerüli neked ha bekapcsolod, ha nem akkor nem.

    (#9523) <Adamsky>:
    Ja SL, hogy is felejthettem el. :) Biztos van még más is ami változott. Segítségkérés, bár még nem futottam bele, de amúgy jó ötlet szerintem nagyon!
    Igen, ez lényegében mind "nice to have", de a sávasszisztens is az. Azért többségében ki lehet találni hogy merre kell menni. Persze jó lenne ha 3D lenne, vagy legalább az utaknál amiket nem egyszintbe rajzolunk azt láttatnák valahogy.
    Meg az is ha szabályozható/adaptív lenne a figyelmeztetés (ahogy már sokan mondták).
    De azt is látni kell, hogy egy sávasszisztens piszoknagy meló és nagyon elő is kéne rá készülni (térképszerkesztésügyileg). Különben érted, semmit nem ér az egész.
    A késés meg azt hiszem főleg iOS-es, volt ott egy kis pitty-putty. Tudtommal utána jobb lett, de még mindig nem az igazi. Android meg már több mint egy éve "késik". Nem sokat, kicsit. De már azt hiszem beszéltünk erről valakivel a napokban. De igen, az rosszul esik az embernek, viszont biztos vagyok benne hogy nem ülnek fölötte tétlenül. :U

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9525 üzenetére

    A kanyarodást jelző nyílon látszik. Zöld sraffozott.

    (#9528) junkpod:
    Igen. Én is ezt figyeltem meg. Szerintem a helyadat lekérése / feldolgozása valahol a gyengélkedő rész. Bár nem tudom hol kerül ki a rawgps megjelenítése, de gondolom nem a feldolgozási lánc elején van, hanem ott körül ahol az autót is megjelenítjük. De persze fogalmam nincs, ugye sose láttuk a kódot, nem is fogjuk. :D
    Igen, a bemondás kb úgy van időzítve hogy jó legyen. Kisebb sebességnél szerintem egész pontos, nagyobb sebességnél meg elég nehéz kimérni. :D Ha megnézed a vizuális megjelenítés az a térképhez viszonyított. Nem is meglepő, hiszen megálmodja hogy hol vagy a térképen és ahhoz a ponthoz viszonyítva veszi a következő manőver távolságát.

    (#9534) <Adamsky>:
    Ez teljesen jogos. Kár is a szavakon lovagolni, nem visz előrébb (hogy mennyire must have a sávasszisztens), jó lenne, hírét nem hallottam még így véleményem szerint nem lesz egyhamar, de én is szeretném persze.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9556 üzenetére

    Nem, rákeresel, ..., hely szerkesztése (vagyis módosít)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz canniball #9570 üzenetére

    Bizony, nem lehet így alácsűrni hogy minden olyan legyen mint régen. Legalábbis szerintem nem.
    De tényleg mit szeretnél? Az előzményeket bukod vele, a legtöbb beállítást le fogja rántani amikor belépsz másik telefonon (már amennyiben beregisztráltad magad felhasználó névvel és jelszóval).

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Kasya #9588 üzenetére

    Szerintem jó hogy azon nem láttad.
    Bár nem vagyok szakértő, én azt gondolnám, hogy a képernyőkép a megjelenítő raszterben lévő dolgot tárolja le. Semmi köze az effektív kijelzőn megjelenő dolgokhoz. Tehát ha betörik a kijelződ és nem látszik egy részén semmi, attól még a képernyőképen megjelenik majd a "hiányzó rész" is.
    A program meg gondolom azt irányítja hogy melyik pixel gyulladhasson ki a kijelzőn és melyik ne, ezt variálva. Tehát a grafikai pipeline végén csücsül, a megjelenítés előtt közvetlen.
    (Gondolom én ezt a kútfejemből.)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Spett14 #9598 üzenetére

    Na akkor "a cím előtti" szakasz lenne az érdekes, ha nagyon sokáig kerülne nagyot, akkor ott lehet valami hiba ahol hirtelen "meggondolja magát", ott van valami változás ami ezt okozhatja. Ha megmondod hol volt ez, akkor rá tudunk nézni, más esetben pedig "hát nagyon sajnáljuk, ez van ¯\_(ツ)_/¯.

    A "sárga nyilacska" aka rawgps marker szerintem nem változtat semmit ezen, az csak megjeleníti amit amúgy is számol a rendszer. (Ezzel akkor válaszoltam erre a későbbi kérdésre is. :D )

    (#9599) n00n:
    Lehet hogy hülyeség, de nekem úgy jött le, hogy pl a Telekomnál a "régi" csomagokat automatikusan nem lehet használni az EU-ban, vagy igen? Legalábbis a reklámból hogy "most már az új xy magadnak összeválogatod csomagot használhatod korlátlanul (az adatkeretben foglalt adamennyiségig) az EU-ban az jön le hogy amit előtte kötöttél azt nem?
    Illetve ahogy írták csomagja válogatja hogy mennyit használhatsz, ha céges telefonod van akkor ott érdemes utánakérdezni a titkárságon, ha ott nem tudják akkor a szolgáltatónál, mert lehetnek eltérések.

    (#9600) Winner_hun:
    Pls ne nyúlj hozzá. :D Jóazúgy. De most komolyan, miben különbözik ez a "mindkét irányból behajtani tilos, kivéve engedéllyel / kivéve célforgalom"? Van fizikai akadály. Előbbi esetben neked kell tudni hogy bemehetsz-e, de ha nem akkor is ott az utca végében vagy a legközelebb, keress megállóhelyet és séta. Mint ahogy azt amúgy is tennéd, de akinek van engedélye azt miért is szivatnád ezzel?
    Éles példa, de gondolj bele, "én teherautóval nem férek át a Káposztásmegyer-Dunakeszi vasúti aluljáróban, kössük ki". Életszerű? Nem annyira... azt nekem kell tudni, ha én vagyok a kivétel. Aki x helyre megy sokat, tipikusan van valamilyen engedélye (pl árufeltöltő) vagy ott lakó. Aki 1× arra megy az meg ugyanígy járna ha megnézné térképen, odamenne az utcasarokig és hopp, akkor másutt kell megállni.

    (#9605) Oldman2:
    Nincs ilyen sávasszisztens! NINCS SÁVASSZISZTENS! Nem tudod javítani a térképen, mert nincs mit. Az egy körforgalom, jó előre mondja hogy melyik kijáraton kell kimenni, te megnézed szépen a táblát és annak megfelelően besorolsz.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz junkpod #9611 üzenetére

    Ez a "nem követtem a tervezett utat" nonsense :)
    Teljesen valós, hogy hasonló eredményt érsz el úgy hogy a valóságban a Lechner Ödön fasoron mész és a telefon által számolt pozíció pedig a Soroksárira mutat. Örülnél ha újratervezne úgy? Nyilván nem, amúgy is arra törekedsz, hogy kövesd a Waze útvonalát (optimális esetben).
    Tudom, erre jön az "én akarom beállítani a thresholdot", de nem tudod. Pont.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz canniball #9613 üzenetére

    Nem, ez nem tanulás kérdése, ez azt figyeli csak ("Kevesebb bonyolult kereszteződés"), hogy melyik kereszteződés melyik kanyarján van ilyen megadva ez a szerkesztőben. Ugyanúgy mint a földutak ezt is kerüli ha bekapcsolod és nem kerüli ha nem kapcsolod be.
    De ha tanulna is, az is a felhasználói fiókodhoz kapcsolódna, nem pedig az éppen használt készülékhez, de ilyenről jelen esetben szó sincs.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz junkpod #9616 üzenetére

    Én meg tudom, ez itt én vagyok és nem tervezett újra. Jól tette? Jól, mert csak elmászott "a jel" egy kis időre, az út többi részén jó volt. Nálad az a két út ~30m (a Waze-ben), nálam ez a kitérés szintén annyi. Abszolúte valós hogy ennyit elmászkálnak és nem az számít ilyenkor hogy melyik úthoz vagy közelebb, hanem hogy a tervezettől mennyire tértél el. Legalábbis én ezt tapasztalom, a te eseted is ezt erősíti.

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Spett14 #9624 üzenetére

    Szia,
    Még nem találtam semmi kivetnivalót a dologban, bár nem is tiszta még teljesen a kép hogy mit is csinált meg hol. :) Bocsánat hogy leítad jól és csak én nem fogom fel. :F
    Livemapen ilyen utakat tervez, jól értelmezem hogy neked a pirosat ajánlotta, de te a kéken/lilán mentél?

    Valóban. Ha csak Veszprémig mész, akkor jó, de ha Sellye a cél, akkor nem.
    Ebben az a buli, hogy "a térkép jó", mert tud arra tervezni, magassabbrendű is az út Városlőd felé, nem tudom mi lehet az oka, de a szerkesztéssel van a gond. Ez hogy közelre jól visz, messze meg rosszul tök fura. Megkérdezem a többieket, de nem remélem hogy tudok adni rá valami okos magyarázatot. :/

    Viszont köszi hogy megosztottad velem! :R

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz junkpod #9630 üzenetére

    Ne a Google találatod válaszd, ne a Google találatot válaszd. Kérlek! Kopaszi gát, nagyító, Waze. Jó helyre visz. :) (Az egyik Kopaszi gát Google találatot sikerült csak hozzáadnom a Waze-beli helyhez (hogy ha azt választod akkor is jó helyre vigyen), a másiknál hibára fut :/ )

    (#9628) havri1:
    Ugyanitt a Livemap keresés: Nem ugyanaz mint a kliensben. Tudom béna meg minden, de nem releváns sok esetben. Mi ez a cím? (PM-be is jöhet, ha nem sikerül megtalálni úgy sem, hogy beírod és nem a gyorstalálatokból, hanem a Waze (vagy a Google) találatokból választ az ismerős.)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Spett14 #9627 üzenetére

    Látod ebben az a furcsa, hogy arra tervezett a LiveMap is, meg nekem kliensből is tud olyat. Szóval nem látom így mi okozhatta. Esetleg ha ilyen brutál hülyeséget csinálna legközelebb (és valaki ráér) egy képernyőképet lőjetek róla légyszi! Köszi!

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz merqree #9657 üzenetére

    Szia,
    Ez megint a legendary magyar "egyik irányból mindkét irányból behajtani tilos (kivéve célforgalom)", amikor a másik irányból nincs ilyen. Élmény az ilyet kezelni. Meghekkeltem, köszi. :)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Oldman2 #9670 üzenetére

    Szia, nincs ilyen hogy páros meg páratlan oldal. Az utca azon pontjához visz ahol a cím, házszám, hely, akármi van. Arról amerről közelebb van. Olyan meg főleg nincs benne hogy "itt nem lehet az utca közepén szabályosan visszafordulni". Értem hogy ez kellemetlen neked, csak azért mondom így, hogy jelenleg ne álmodj ilyesmiről. :/

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Kasya #9674 üzenetére

    Elvették a teszt telefonomat (odaadom a barátomnak :D ) így nem tudom megnézni neked, de ott kell lennie már pár verzió óta az akku kímélő módnak. Ráadásul elöl a beállítások főlapján a "gyorsbeállítások" allistában (van ilyen szó? sublist).
    Közben nézem hogy tuti legfrissebb verzió és mégsincs. Azt hiszem fokozatosan kapcsolták be mindenkinek anno, nem egyszerre (ezt sem), de nem tegnap volt. Gondolom nem most regisztráltál, mert akkor esetleg lehetne hogy pár napon belül jelenik csak meg vagy ilyesmi. Hmm. Esetleg csinálhatsz egy app adatok törlése és újra belépsz (Ha tudod a felhasználó neved és jelszavad!), jobb ötletem sajnos nincs. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Digger #9678 üzenetére

    Azért lehet jobb ha a nejednek lesz külön profilja. :D Mert úgy tudom hogy ha egyszerre két készüléken használod akkor dádá van (ban). :) Jobb a békesség.
    Persze ha egyszerre sose fog menni akkor akár 15 készüléken is bejelentkezhetsz. :)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Kasya #9683 üzenetére

    Szerintem még nem ment ki élesre.
    És most kicsit dühös vagyok. Aki bétázik azt szépen kérem hogy próbálja meg figyelemmel kísérni hogy mi az ami kiment már és mi az ami nem. Ami még nem ment ki azt odaát tessék megvitatni a megfelelő fórumon, ahogy amúgy azt olvastuk a részvételi játékszabályok közt. Köszi!

    Aki meg csak azért van ott, hogy "hamarabb hozzájusson az új dolgokhoz" annak köszi, de akkor itt se diskuráljuk meg őket. Köszi! :R

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz merqree #9690 üzenetére

    Szia, akkor jól értem hogy törölhetjük azt a pici szegmenst amin itt hónapokon át küzdöttünk? :O Bocsi, ma értetlenkedős vagyok. :U
    Mintha azt mondtad volna hogy már nem lesz parkoló és építenek oda valami, ugye?

    Köszi az Erdősor utcásat, maradt ott egy letiltatlan kanyarodás. :) :R
    Ezekben a háromszögekben az esetek többségében "befelé" tiltva vannak a kanyarodások, mert sokszor (mint itt is) nem is szabályos/nem is lehet megcsinálni, meg hülyeség. :) Itt is az volt hogy a kis átkötésre "vissza" lehetett fordulni a Waze szerint. De már nem. :) Vagyis majd ha frissül :K

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Juditta_56 #9715 üzenetére

    Szia, rég láttunk erre. :B
    Engem az érdekelne, hogy mi is történik ha SMS-t akarsz küldeni?
    Amennyire sikerült kipróbálni nekem ment az ÉVI küldés. Ugye 3 típusú megosztás van.
    Az alap amikor rányomsz a megosztásra és a Waze-en belül az ismerősödnek elküldöd, aki szintén Waze-t használ. A másik amikor az "Egyéb" opcióval választasz valamit, Messenger, SMS, más chat kliens, e-mail stb. Nekem ezek is mentek. És akkor van egy harmadik (szerintem), amikor az alap menüből a kontaktok közül választasz ki valakit. Aki ha használ Waze-t, akkor in-app kapja meg az értesítést, ha meg nem (na ez az ami nem ment), akkor SMS-t kap tudomásom szerint. Na ezt nem néztem meg még, de korábban (fél éve) használtam még és akkor ment. :U

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    Volt téma a tervezett utazás és panaszkodtatok rá páran hogy korán szól? Jól rémlik?

    Nekem nem volt eddig bajom vele, ahogy tapasztaltam hogy működik: Ha reggelre állítom be, akkor előző nap este szól hogy reggel nagyjából mikor kell indulni, illetve reggel is szól előtte pár perccel (15 körül, saccra).
    Ha ugyanezt délután csinálom, akkor szól olyan 1-1.5-2 órával előtte (nem tudom pontosan), meg a szokásos kb 15 perc. Minden esetben jó időpontot mond, tehát ha reggel 4-kor is jelzett volna akkor sem azt mondja hogy most, hanem hogy 6:40-kor mondjuk.
    De erre van opció, hogy a korai figyelmeztetést letiltsd (vagyis átállítsd).
    Tervezett utazások (jobb felül) beállítások, Értesítések → Korai és ideje indulnod vagy csak az ideje indulnod. Akit zavar a korai, szerintem jópofa, nekem bejött.

    Segítettem ezzel akinek baja volt? Remélem. Majd próbáljátok ki pls! Köszi! :R

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9724 üzenetére

    Nem tudok róla. (Illetve Google Location History. ;) )

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9729 üzenetére

    Bezony, ez a Google sajátja. Mindenféle mászkálás ott lesz benne. Annyi köze van a Waze-hez (vagyis hát igazából semmi), hogy amikor valami app használja a műhold adatokat, akkor megkapja a Maps/Timeline is így pontosabb lesz a vonal. (Amúgy meg nem, nyilván ne fogyassza ilyen hülyeségre az akksit.)
    De ha csak mondjuk mászkálsz a városban gyalog/tömegközlekedve akkor egy kicsit pontatlanabb lesz a nyomvonal (nem tudom egyébként mire használnád, csak azért mondom).

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Juditta_56 #9732 üzenetére

    Szia Judit, igen, nekem sem megy ez a verzió. Marad a messenger az egyéb alól, vagy saját költséges SMS szintén az egyéb alól. Vagy anyunak is regisztrálni a Waze-t és in-app. :) (Talán utóbbi a legjobb ott még nézni is tudja.)
    Amíg ez meg nem oldódik.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz fant0mi #9787 üzenetére

    Meg az is a baj hogy nem néz sem forgalmi adatokat sem lezárást. :)
    Szóval a ráérünk = ne menjünk annyi kilométert, nem baj ha amúgy időben meg fogyasztásban is több esetleg? Mert ugye előfordul hogy gazdaságosabb mondjuk menni konstans 90-et mint 50-re visszalassítgatni és társai.

    Egyébként igen, hülyeség volt hogy ilyen sokáig benne volt a rövid. Eddig volt "A tervezési mód" meg a "He? Te ki akarsz magaddal b...ni?" tervezési mód. :D

    Szerk.: Egyébként ha nagyon arra akarsz menni amerre, akkor egy köztes pontot beszúrhatsz esetleg. De jobb ha csak az alternatívok közül választasz. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz slezakimi #9790 üzenetére

    Az is viszonylagos. Egy Budapest-Łódź útvonalon is sok? És van hogy az alternatív útvonal ad rövidebbet is. :)
    Bp-Łódź

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz fant0mi #9797 üzenetére

    Szerintem nem kapja meg.
    Nem hinném hogy cache-el bármit a Waze, így nem fog megjelenni sem az utazások között sem pontot, sem szerkeszthető területet nem kap érte. A sebességadatai sem kerülnek tárolásra, semmi.
    Lett benne egy olyan újítás "nemrég" (kivel is beszéltük hogy miért jó a frissebb verzió?), hogy ha nincs adott pillanatban hálózat, akkor 1 jelentést eltárol és amikor később lesz net akkor fel fogja rakni a térképre oda ahol jelentették. 1 db-ot. Ez nem olyan sok adat. Komplett utazásokat már minek tárolna le.
    Online navi, lehet trükközni offline, de nem éri meg, ahol meg nincs mobilnet én nem Waze-zel mennék. De ez csak az én véleményem. (Inkább valószínűleg vennék oda is mobilnetet, amilyen vadállat vagyok és mennék Waze-zel. Win-Win.)
    De majd ki fogom próbálni. :) Ha nem felejtem el, hogy átküldöm offline-ba és megyek vele. Ja várj, nem is kell. Már sikerült amikor otthon valamiért lekapcsoltam a mobilnetet és indulás előtt elfelejtettem visszakapcsolni (mert ugye nem szoktam kikapcsolni). Aztán a fél utazásom hiányzott utána. Ott kezdődött ahol visszakapcsoltam a mobilnetet. Kétlem hogy ez azóta változott volna.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz zeon.hu #9806 üzenetére

    Tudtommal nem. A sajátod tuti nem.
    Igen a Waze tárolja, de tuti hogy nem hozzád kötve, hanem átlagolva valamilyen módszerrel.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Siriusb #9818 üzenetére

    Két külön dologról van szó. Ez tök más hogy induláskor összevissza mászkál. Ez nem nagy mágia, simán produkálható ott ahol gyenge minőségű vételt kap. Igen onnan indult a navi majd a helyadat kóricálás miatt kidobott a szomszéd útra, a Waze meg azt mondja oké akkor ezt megtetted. Utána a helyadat visszaugrik aztán a Waze nem biztos hogy követi, mert menetben már intoleránsabb a tervezett úttól való eltéréssel szemben. Erről örök vita van hogy de miért nem de miért igen. Nekem is volt hogy újratervezett pedig nem kellett volna, meg olyan is hogy nem, pedig kellett volna. Vagyis jó helyen vagyunk, ezen már csak rontani lehet.

    A másik meg a késés. Késik. Én már hozzászoktam, persze vétettem már el miatta én is kanyart. De ez még nem volt titok, nem kell így bejelenteni. Ott van apaszka videója róla. Csak reméljük hogy majd javítanak rajta.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Siriusb #9820 üzenetére

    Az hogy úgy tűnik mintha megtettél volna 100 métereket az csak azért van, mert még valószínűleg nem láttál ilyet, hogy ilyenkor hogy viselkedik a Waze.
    Azt csinálja hogy ha "ugrasz" is, de maradsz a tervezett útvonalon, akkor nem tervez újra (értelemszerűen), ez a megtett út dolog meg csak annyi, hogy a kezdőpont és közted sötétebb színű, semmi valóságalapja nincs hogy pontosan mit jártál be. Illetve az esetek többségében pont azt jártad be. Ha itt te kikanyarodnál balra (annak ellenére hogy szabálytalan) akkor is ugyanezt tapasztalnád, az a jobbos hurok mint megtett út látszódna.

    Mint mondtam ez hogy "ugrál" ez a telefon és a helymeghatározás sajátossága. Mint szintén mondtam én is elő tudom ezt idézni. Idesétálok az ablakomba, bekapcsolom a Waze-t. Ekkor elkezd szép lassan műholdakat látni, de keveset és gyengén. Ezért elkezdek repkedni, szomszéd utca mögöttem, szemben a parkolóban, át a parkolóval szomszédos parkolóba, majd vissza elém az utcába, majd megint a parkoló aztán lenyugszik.
    Ennek a Waze-hez annyi köze van, hogy ezt hogyan kezeli le, de elárulom nekem a Google Mapsen is ugyanígy repked.

    Tessék, sétáltam a Lurdy ház előtt "szembe a forgalommal" majd bekapcsoltam a Waze-t és nem sokkal utána befordultam a Lurdy mögé, meg terveztem utat is.
    Kép1
    Tehát észak felé mentem, ezért a Waze egy olyan utat keresett, amin ez lehetséges, hát a szemközti (ugye ahogy pontosodott a helyadat látta merre haladok, nem fog visszafelé küldeni egy egyirányú szegmensen, hisz arra nem mehetek, akkor csak rossz a helyadatom, korrigálja. (Persze csalok, ha a járdán sétálok "szembe".)
    Aztán bekanyarodtam balra, az a szegmens is egyirányú kifelé, ezért megint oda ugrott ami az én irányommal (mindegy hogy a jel ugrál vagy tényleg arra megyek) járható, a Shell kúthoz. Ekkor én terveztem egy utat, de közben elég közel kerültem a kétirányú szegmenshez, így odarepült, közel a valós helyemhez és "megtettem" az a kis utat. Kép2
    Valójában persze nem, de mivel nem tértem le a tervezett útról, csak előrébb kerültem ezért ez az egyszerű színezés megtettnek jelöli. Ilyenkor meg még inkább ragaszkodik a Waze a tervezett úthoz, mert látod, tapasztaltad is hogy tud szar lenni a GPS vétel/jel. Aminek a Waze-hez semmi köze, minden más appnak is ugyanolyan szar jelet küld a location provider.

    Na most hogy ezt tisztáztuk a Waze hibája: A késés. Nem tudom mi a bánatot csinálnak vele, valami történik a helyadat lekérése és annak megjelenítése között, amitől ez ilyen lassú. Hogy ez szándékos-e valami miatt vagy csak algoritmikus probléma van, erre mi nem tudunk választ adni, meg kapni se fogunk valószínűleg.
    Várhatjuk hogy javítgassák, de ahogy apaszka is mondta ez nem megy villámgyorsan. Szeretnek új fancy funkciókat kijavítani, akkor is, amikor közfelháborodást keltő hibák vannak. Ez alól kivétel amikor beüt valami nagyon súlyos dolog amit tényleg azonnal el kell hárítani.
    Valahol ez érthető is, mert az "ugrálásnak" amikor nem azt csináljuk ami tervbe van véve (valószínűleg sok hónapra előre, vagy akár egész évre) az nagyon drága. (Mondom ezt mint valaki aki hasonló dolognak a másik oldalán is ül.) Ezzel nem védeni akarom, hogy ez jó így, nem jó. Nekünk az a dolgunk hogy ezeknek hangot adjuk (nekünk, nektek, nekünk felhasználóknak). Persze az a jó ha nem egy irányból érkezik. (Tehát aki bétázik az tessen ott megreklamálni a megfelelő helyen, nem rád gondolok, vannak itt köztünk olyanok.)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz eisento #9833 üzenetére

    "Hotfix". Nagyon beszédes. Ha nem tudod miért az jó, akkor téged nem érintett bármi is volt a gond. :D

    Más:
    Múltkor beszéltük hogy "utólag net nélkül is bekerül az út". Én meg mondtam hogy nagy túróst.
    Na most nem azért, de nekem volt igazam: proof
    Pedig mint látszik kapcsolgattam, nem volt sokáig "kimaradás".

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Juditta_56 #9840 üzenetére

    Én voltam. :) És a nagyobb hülyeséget, azt a 10m 50-et az autópálya vége és a 80-as tábla előtt kihagytam. :)
    Látszik a szándék meg el is ismerték hogy ez így szar, de attól még ott egy jó hosszú szakaszon 50, ráadásul kapott egy kis publicitást is, így ne legyen már a Waze-ben rosszul. ;)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz canniball #9847 üzenetére

    Arra figyelj hogy alapból nem csinálja, csak ha nincs semmi (azt hiszem 1.5 km-ig vagy 1) és csak akkor, ha le van merülve a telefon (becausefuckyou that's why :D ), kivéve ha mindig (MINDIG) bekapcsolod kézzel hogy "Bekapcsolás erre az útra", na akkor fog működni feltöltve, meg töltőn is meg mindenhogy.
    Csak ezt minden egyes alkalommal meg kell tenned amikor elindítod a Waze-t.

    Igen, tudom, gratulálok... Én is. :) Mindenki azt mondja hogy ez így rettentő rossz, oszt még is így van. :/
    (Attól még leírhatjátok nyugodtan, csak mondom hogy nem kell meggyőzni én magamtól is elég dühös vagyok.)

    Más: iOS-en nincs ilyen (még?). Ha nem tévedek, persze lehet hogy tévedek, de nem valószínű. :))

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz apaszka #9854 üzenetére

    Bezony, kivették. (VÉGRE!) A rövidebb az egy rakás butaság volt. Nem szabadott használni. Kivették mert a "gyorsabb" A tervezés, a rövidebb az egy átverés volt. :D (Nem nem volt az csak szerintem rettentő rosszul tervezett, az nem dugó kerülés, semmi amiért a Waze jó volt.)

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9856 üzenetére

    Szerintem kezdesz kicsit túlzásba esni. :U

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #9859 üzenetére

    Az a része rendben is van, nem is azzal van a bajom. Hanem hogy te itt már a routing helyett akarsz dönteni, tanulja meg hogy mi mennyi idő ott. Nem arról van szó hogy az a manőver nehéz/veszélyes, hanem hogy "ha ott sokan vannak akkor húderossz". Az ilyet szerintem nem kéne beállítani nehéznek (difficult turn ugye kicsit talán jobban megfogja, nem is tudom magyarul ez hogy hangzana szépen és röviden hogy "ha nem vagy olyan magabiztos ne gyere erre"). :U

    Szóval azt ne így és ne mi akarjuk megoldani. Ott jobbra kikanyarodni nem olyan nehéz. Az egyenes meg a bal az oké, ott kell a többiek jószívűsége. Érted hogy nagyjából mit akarok vele mondani? :F

    Amúgy én már 1×-2× mentem arra és én nem várakoztam órákig, persze az sem a csúcsidőszak volt tény; ezért nem is hiszem hogy reprezentatív az én nézetem (én ott egyenesen szoktam kereszteni a Szerencs utcát szinte mindig).

    Nem kell megijedni, ha nagyon rossz lenne akkor úgy szóltam volna hogy "figyelj ez meg ez amit csináltál,
    na ezt ne" :) Itt egyelőre csak a véleményem jelentettem meg mint sima egyszerű forumozótárs. :K :R

    Szerk.: Szóval azzal hogy ezt te ott beállítod, aki kikapcsolta ezt a funkciót (mint én), neki semmi változás nem lesz. Aki meg nem kapcsolta ki (mint valaki más), vele meg mindig elkerültesse az egész kereszteződést? Ez nem oldja meg amit írtak problémát, de nem is a mi feladatunk. Szerintem!

    [ Szerkesztve ]

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

  • Szili17

    aktív tag

    válasz asdf_ #9861 üzenetére

    Én nem így tapasztaltam. Mondom én ott egyenesen mentem már többször, nem volt vészes.

    De arra akartam rávilágítani hogy nem ez a megoldás, illetve ez nem megoldás. :)

    Amúgy engem a Waze ritkán visz át az Elem utcánál a vasúti átjárón, de való igaz hogy a Pázmányon visz tipikusan. De azt továbbra is fenntartom hogy jobbra nem nehéz kanyarodni a Pázmányról, ezt felejtsük el.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

Új hozzászólás Aktív témák