Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz cassius.clay #21874 üzenetére

    A miui.com a fejleszto oldala - ez valahol Kinaban van ha jol tudom.
    A miui.us es miui.uk pedig az amerikai es angol helyileg testreszabott verzio (kevesebb kinai szoveg, stb).

    A us verziohoz van a fentebb linkelt control panel amivel pont az ilyen testreszabasokat lehet csinalni.
    (szinek, operator logo, stb).

    Ha csak ugy letoltogetsz alkalmazasokat (apk szinten telepitgetes foleg ha az unknown sources is engedelyezve van) eleg nagy az eselye hogy bekapsz valami kartevot - a kisebbek csak turkalnak az adataidban meg logoljak a tevekenysegedet, a durvabbak mar emelt dijas hivasokat es sms-t is kuldhetnek. Miuiban van a permission manager ahol epp az ilyen nem kivan t tevekenyseget lehet alkalmazasonkent beallitani. A permission manager miatt nem tud elindulni tobb root-ot kero alkalmazas sem elsore. Ilyenkor az elso inditas utan celszeru bemennni a permission managerbe es megadni a jogokat a kivant programnak. SMS es hivas inditasi jogot en csak a rendszer tarcsazojanak es uzenet kuldonek adok.... Trusted meg egyedul a Titanium Backup pro lett. Szoval az akarmilyen forrasbol szarmazo play store nem a legjobb otlet.

    A Miui Cyanogenmod alapu ha jol tudom, igy CM kernel kell ala. Lehet kernelt cserelni - en Bedalus Marmite kernelevel haznaltam az elozo verziomat (ezen meg megy a gyari).

    A szazalekos akku kijelzes a Settings alatt a Battery ala koltozott. Ott van valami battery icon style nevu menupont ahol lehet valasztani percentage kijelzest.

    Nekem eddig egy dolog nem lett meg: emelkedo hangerovel ebresztes. Nem jottem ra hol lehet ilyet beallitani. A clock alkalmazasban nincs ilyen opcio.

    A masik meg - hiaba tettem fel a Control Panelt hozza - abban nem lehet a proci sebesseget allitani. Ott amenu de nem mukodik. Lehet, hogy kernelt kene cserelni.
    De a tegnapi napom elment a hangok rendberakasaval - sajnos telepiteskor rakuldtem egy nekem tetszo hang csomagot ami total osszebaszta a hang beallitasokat. Kb minden hang eltunt (nem kibovult a menu, hanem a gyariak eltuntek), raadasul a hang beallitasokkor ha kivalasztottam az uj hangot azt jatszotta nonstop - hiaba zartam le a telefont vagy csinaltam barmit. Szoval hangokat visszamasoltam az eredeti zipbol a system/media/audio ala es utana egyenkent modositottam a jogokat a fajlokon (Root explorerrel).
    Volt vagy fel ora amig vegigmentem a kb 200 hangfajlon.

    A tobbit majd ma - de a nejemnek szulinapja van igy limitalt az ido...

    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1869369
    Innen szedd le a rendszert es a control panelt is - ez mar a kinaitol elteroen modositott es testreszabott verzio. Ebben a forumban sok hasznos info van.

    Lockscreenek, temak (sdcard/miui/themesbe kell masolni es themes program alatt menu gomb/add from sdcard):
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1288096

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák