Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz hobizoli #30223 üzenetére

    "energiatakarekos az annelkul is"
    Hány gép ez? Mert nekünk van úgy 2000 gépünk, abból mondjuk 500 azért van ott, mert kell valami ami képet jelenít meg, de nem Raspberry. Azon már meglátszik bármi 0-24-es üzemben.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #30223 üzenetére

    "wow....alljunk le ezen ruppotlankodni, de tenyleg" - mert sokan nem is nagyon értik szerintem, hogy a rendszer hogy kiegyensúlyozott.
    Itt mindig az az áruházi konfig fog eszembe jut amit régen láttam :
    Pentium 4 1600MHZ (nem Celeron, a rendes nagy P4), 128MB SD(!) RAM, a leghulladékabb chipsettel, meg valami alibi VGA-val és belépő méretű HDD-vel. A budgetnek szerintem a fele a CPU volt, a maradék összegből meg mindenből a leghokibbra futotta, de parasztvakításnak jó volt, hogy nagy P4 van benne.
    Itt is szerintem annyit lát az aktuális beszerzés felelős, hogy ÁR, ÁR, ÁR meg I5/I7 ...akkor jó lesz.

    Persze ez is megközelítés kérdése : I3 + 16GB RAM tök jó, de nehezebb a procit kicserélni mint mellépattintani pár memória modult. Ebben az esetben (ha későbbi fejlesztés tervezve van) még az I5/I7 + 4GB RAMot is szerencsésebbnek tartom.
    Persze ha játék a cél akkor nem árt az I5, de még egy I3 + 16GB + erős VGA kombóval is többre mennek, mint I7 + 4-8GB + gyenge VGA kombóval.
    Nálam is ez volt a kérdés 2021 elején, hogy I3 + 32GB RAM vagy I5 + 16GB? aztán rájöttem memóriamodult könnyebb lesz bepattintani, mint procit (és hűtőt) cserélni később, és nem is bántam meg. (mellesleg később a memória fele annyiba került mint amennyiért vettem, míg a proci kb ugyanannyi volt)
    No persze meglehet csinálni az érvet, hogy irodába elég a kevés RAM is akár 4GB, de ma már ez szerintem nem igaz, minimum 8GB kell már oda is, főleg ha böngésző is megy. A mai modern konfigokba az SSD meg gyakorlatilag kötelező, de a régi gépek olcsón feljavításának is egy módja (pláne ha valamiért több RAM nem megy bele)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák