Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    Szuper írás, sok minden hasonlóságot felfedeztem a saját VEKOPos 0%-os projektünkből az írásodban :C

    Én nagyon hamar kiszórtam a hátráltató tényezőket (és utólag nagyon örülök neki), s csak arra a részre koncentráltunk, ami 1 forint befektetésre a legnagyobb rezsicsökkenést okozza, maradt a napelem.

    Mi szigeteltetni is szerettünk volna, 1992-es már üregkerámiás téglából épült 1cm "hőszigetelő" vakolattal ellátott házikónk van.
    Mikor kijött akármelyik szaki, hogy majd jól beszigeteli a házat .. hát jöttek meglepetések mindkét részről.
    Kb 200m2 szigetelendő felület van (ezt telibe számolta mindegyik szaki a spalettázás költségét így építették be a nyílászáróknál), s számlára vekop projekthez ilyen 3 - 3.3M Ft bruttó összeg esett le 15cm EPS szigetelésre ....
    Értem én, hogy sok a meló, de a megbízók használják már az agyukat könyörgöm!
    Homlokzaton 20-30% hőveszteség keletkezik ezt írják mindenhol, én számoltam esetünkben 25%-al. 140m2 lakóterületre nekünk kb 1500-2000m3 gáz megy el, téltől függően fűtésre. ( * ) Kb 170-200e forintnyi gázfogyasztás 25%-a kb 42500 - 50000Ft. Ezt a tételt tudjuk csökkenteni harmadára, vagy az ötödére homlokzati hőszigeteléssel, kb 34000 - 40000Ft-ot takarítana nekünk meg egy hőszigetelés per év. 90-100 év megtérülés, yaaaay. Nos, ezért nemigen kapálóztam, a kivitelezők ezt nem értették ... minő meglepetés.

    Nem fogadtam fel pályázatírót, mindegyik tizenX százalékokért dolgozott ami egy vicc. A közjegyzői felolvasás (50e) és 2x energetikus kb 80e forintja már dobott akkorát a költségeken, ami szerintem aránytalan egy kisebb napelemes rendszerhez. Persze ez a költség fix, minél több milliót lövünk el, százalékosan annál kisebb költség.
    Mire végigértem minden papírmunkán egy komplett pólyás dosszié tele lett papírral, de púpra! :DDD

    Átfutási idő meg valami 8 hónap volt a papírmunkára ... mert az MFB partner tojt a határidőkre, felszólításokra ment a munka. Direkt nem nevezem meg a bankot, szánalmasnak tartom a kiszolgálás minőségét.
    Mire aláírhattunk a kölcsönszerződést november vége lett, így összeségében a gondolat megszületésétől napelemes rendszer felkapcsolásáig eltelt 9 hónap, jó mi?

    Tipp: Aki csináltatja a GINOP projektjét, csak 10% befizetésre, csak 20 évre felvéve és maxoljátok ki a rendelkezésre tartási időt is ;) Nekem első alkalommal csak 2022 júniusában kell majd fizetni a rendszerért.
    Ennek nem időhúzás az oka, számoljatok egy múltbeli értéket, hogy alakult a forint árfolyama az elmúlt 20 évben. Egy 10 milliós beruházás szépen letörlesztve 20 év alatt kb. 5-6 millióban lesz.

    *: a ház 1992-ben épült, de 2017-es beköltözésünk óta:
    - kondenzációs kazán került beépítésre, mindenhol padlófűtés van (igen, a melegburkolatok alatt is)
    - az összes üveg 1.0K értékűre lett cserélve a SOFA nyílászárókban, tömítéseiket cseréltem, a gyári zsanérokat újra beállítottam
    - a betonfödémes padlástérben 20cm üveggyapot takarót és légmentesen záró szintén 20cm-ben szigetelt csapóajtót alakítottam ki
    - épület alapját még beköltözés után 10cm alap szigeteléssel láttuk el gondolva arra, hogy úgyis fogunk hőszigetelni ... hát inkább annak az összegnek a kétjarmadából levegő/víz hőszivattyús-fancoilos rendszert építek be klimatizáláshoz és fűtésrásegítéshez, az sokkal többet fog hozni a konyhára forintban és komfortban is.

    [ Szerkesztve ]

    -- end of transmission --

Új hozzászólás Aktív témák