Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hennet #5 üzenetére

    Amíg egy készülék az emberek legtöbbjénél kibír egy napot,nem fog történni semmi...mert valamennyire jogosan azt mondják,hogy fogod és töltöd éjszaka és kész,minden nap.És kevés ember van,aki a kifejezett telefon-dolgokkal,pl.beszéddel,üzenetekkel,netezéssel önmagában kihasználja egy készülék 3-4 órás üzemidejét.
    Gondja maximum annak van,aki tényleg mindent a mobiljával akar csinálni,de ez aránylag kevés ember szerintem.Pár % igényeire pedig nem éri meg fejleszteni,aki pedig igazán hardcore használ minden dolgot,az úgyis vesz egy telefont,ami bírja,de csak üzen és beszél,mellé vesz például tabletet,ha net,videó kell,vgy pl.egy ipod touch vagy egyéb oprendszeres,netképes médialejátszót mellé,ami kielégíti a multimédiás igényeket a mobil mellett.
    Egyébként meg az akksitechnikán tényleg nehéz is fejleszteni,hiszen tudtommal különösebben újabb fajta energiaforrást nem használnak máshol sem,hogy esetleg lehessen várni,hogy pl.a katonaságtól valami "átszivárog" a civilekhez,de ha van is valami,akkor sem hiszek benne,hogy mondjuk +50%-nál többet hozzon,azzal pedig ahol a part szakad,az "1 napos" mobil annyiból jó mindenkinek,hogy úgyis fixen tölti az ember,mert lemerül,a másfél napost ehhez képest ugyanúgy naponta kellene tölteni,tehát igazán lényegi változáshoz az üzemidőt mondjuk duplázni kellene..
    Sokan azt hiszik ígyis,hogy az akksik javultak annó,amikor jöttek az 1-2 hetes telefonok...de annó ezt a "gazdaságos" áramkörök megjelenése hozta,és a monokróm LCD fogyasztása is minimális volt,lásd karóra.Most pedig eljutottunk oda,hogy lényegében a kívánt teljesítményt,megjelenítést,stb.ennyi energiával LEHET prezentálni és kész.Jó példa az LCD,aminek a fénye bevilágítja a szobát,mégis izélnek sokan,hogy sokat fogyaszt,közben egy zseblámpa ugyanannyi fényt hasonló áramból ad,ergó a "kép" a fénymennyiség mellett szinte energiamentes dolog...A rádiórész energiája dettó,hiába van vagy 95%-os hatásfokú a rádiómodul,az energia mennyisége kötött,amit fel kell használni,előrelépni nem lehet...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Malachi #11 üzenetére

    De tudok.
    Lásd ezt :DDD
    De amúgy nem.Lehet meglenne a Jómunkásember-rang,ha a hsz-eim összeadnánk karakterre,és elosztanánk az átlaggal :)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Dany007 #13 üzenetére

    Fura dolog ez,mert én utaztam elég sokat,többek között megjártam az USA-t is többször,keleti partot is...és mégis odáig jutottam,hogy oda is elég volt a telefonom...mert egyszerűen az ember vagy vesz mahanagy kártyát,vagy menedzseli a zenéket,filmeket,és először ideje nem lesz rá,aztán a kedve is elmegy emiatt az egésztől...vagyis tapasztalat,hogy minden csoda 3 napig tart alapon pl.2-3 hét ingázás után az ember már nem veszi elő a telóját multimédiázni,max facebook,net,email,ha muszáj.Nomeg szerintem nem is kellene az embereknek annyira antiszociálisnak lenni,ijesztő látni,hogy a mai fiatalok már a fülesen át "vesznek levegőt",elzárják magukat a külvilágtól,nehogy valakivel kontaktusba kelljen kerülni.
    "Az én időmben" simán ment a buszon ismerkedés...most már mindenki üvölteti a zenét és kész.
    Egyébként pedig aki tényleg használja is a telefonját napközben,eleve balgaság az akksit ezzel terhelni,hogy multimédia,plusz még ártalmas is a hangos zene,a körülmények nem jók a minőségi zenehallgatásra,az egérmozit meg ki kell próbálni egy átlagos 1 órás úton,nekem még a könyvolvasás is fejfájást okoz a rázkódás,stb.miatt,nem méghogy az egérmozit követni a minikijelzőn.
    Meghát aki tényleg nem tud már mást csinálni,az is kóros szerintem,főleghogy amúgy eleve aránylag kevés ember utazik osztály-vagy munkatársak,ismerősök nélkül nap mint nap.
    Egyébként viszont a lemerülésre:egy átlagos gyári akksi áráért már lehet kapni valamilyen "Power Bank"-ot,vagy ügyesebbnek csinálni is,ha épp az a veszély fenyeget,hogy az ember lemerül,avagy ott a pótakksi,bár az akkor a jó,ha az ember tud ahhoz venni asztali akksidokk-töltőt.Szóval aki tényleg fontosnak gondolja magát,kis költséggel vihet pl.egy Power Bankot,ami akár 4-5x feltölti a telefonját..csakhát ehhez "ész " kell.Mint ahogy ahhoz is,hogy ha épp pl."szerelmi vallomást" várok,akkor nem 4óra Barátok Közt-el merítem le már reggel a telómat...Aki meg végképp paranoiás,az mondom,vegyen szépen egy Ipod Touch-ot vagy más hasonló PMP-t,telónak meg vegyen egyszerűbbet,olcsóbban,sőt ha utánaszámol az ember,akár olcsóbban megússza az egészet,mintha vesz egy egyben überkütyüt.
    Normális ember meg hamar kinő abból,hogy ha nem az aktuális megagiga mobillal telefonál,akkor már sz@r csóró alak.A reklámok hitetik el,hogy kell az embernek a mindentegybenyavaja.
    Közben pedig egy kisebb,de célszerűbben telefon cuccos,ami nem mellékesen tovább bírja,szépen kiszolgálja,amikor épp a PMP-funkciók úgysem kellenek,és lehet otthon,táskában hagyni a pléjert.Plusz nyugi van,mert a külön kütyü lemerülhet,de teló marad...de aki mániákus,az amúgy hidd el,nyavajogna 2x ennyi üzemidő esetén is.Ha 2 napig bírná,a 3.napon vinné el majdnem üresen,mert lusta volt,az 1hetes telót pedig a 8.napon...Simán rá lehet állni a napi,éjjeli töltésre és kész.Sosem kell filózni,kell-e tölteni.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Abysmal #16 üzenetére

    Igen,én egy ilyen lény vagyok :)

    Hát,az átlagos földlakó ritkán megy ki akárhová csak 2 zsebbel...mert viszel a legtöbb helyre pénztárcát,lakáskulcsot,személyit legalább.Szóval akkor már csak "üres kézzel" is jól jöhet pl.egy autóstáska.
    De én például a telefonom is nem övtáskában hordom,hanem a hátizsákban,egy kicsi fényképező-tokban.Védettebb is,elfér mellette pl.memokarik,pendrive-ok is,egy rövid USB-madzag is,és nem sokkal nagyobb egy csak toknál.És autóstáskában simán elfér egy plusz ipod touch is,ha épp csak annyi holmi kell,zsebbe pakolni szerintem elég gáz telót,személyit,kulcsot,bukszát már eleve.Főlegha az ember félti a telót,és nem csak a személyije mellé gyűr egy tízezrest és nem 1db kulcs a lakáshoz és kész.
    Na de egy a lényeg,az átlagos embernek nem jelent különösebben plusz terhet,ha még egy PMP-t is dob a táskájába,és igen,ráadásul azzal a töltés miatt is kevesebb a nyűg.
    De amúgyis az átlagos iskolás,munkás élethelyzet megkíván táskát valamilyen formában,és akkor már nem gond a +1 kütyü,ez a lényeg.Aki meg tényleg "semmivel" jár az meg vegyen egy pici csak mp3-at,az kicsi,bírja is 30+ órát,és mondjon le inkább az egérmoziról.Pénze is marad+igazából én eléggé sokat voltam,vagyok úton,sok iskolát végeztem,de a buszon a legritkább esetben látok valakit filmet nézni...Nomeg vagy konvertálgat az ember,vagy pár órányi anyag után már nem marad helye a zenéhez,vagy állandóan csereberélheti a filmet,sorozatot is,amit egy idő után megun úgyis,vagy rájön,hogy hiába tesz fel 10 epizódot,ha épp a buszon a fele kiesik,mert "nem kedvenc rész",3 kiseik,mert "már láttam a héten",stbstb,és a végén 5 perc után leoltja a cuccost és beteszi a kedvenc albumát inkább.Sokan fizetnek nem kevés pénzt a "2hetes" felesleges opciókért...csak későn jönnek rá.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    REMEK példa,HTC Diamond2-m van,és az 1000-es helyett 2600-as akksival használom,2 éve!
    11mm helyett 16 így,adták az akksihoz a nagyobb hátlapot...és még 2 éves akksival is megy 6-7 óra általános használatot,4-5 óra folyamatos wifis netet...sajna a mai beépített akksis telóknál már erre nincs esély,de már nem is divat új akksit venni,új mobil kell,mert 1 év után nem "trendi"...nomeg részben a kor is elhalad 1-2 év alatt a vas felett,gyengébb anyagok,kopik,leesik,karcok...
    Szóval erről ennyit.Csak ezt nem akartam felhozni,mert a vékonyság a "menő",a cikk témája is részben ez,mert azért kell az erős anyag,hogy azért a tetónak legyen "tartása"...
    Szerencsére a Dia2 eleve kicsi készülék volt már annó is,DE mégiscsak 800x480 LCD,szóval így nagyon kiszolgál.Maximum mostmár az,hogy néha 1-2 appot kipróbálnék,de winmobilra már nem fejlesztenek semmit...bár általában rá is jövök,hogy a régi programok elegek,nem kell igazából +csicsa,csak 5perces érdeklődés :)

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz fattyu #21 üzenetére

    Azzal én meg azt nem szeretem,hogy pont elzárja a külvilágot is,buszon még ok,de utcán,bringán az élete is múlhat ezen az embernek,mert nem hall meg egy dudát,stb...
    Na meg talán én vagyok vidéki,de itt az ember lényegében mindenhol talál pl.beszélgetőpartnert,ismerőst,sőt eleve nem egyedül utazik,és akkor már úgysem hallgat zenét például.
    Viszont tény,Pedten divat az üveges tekintet,a semmibe révedés,utcán zombiként közlekedés,oda jó lehet.

    Fejlődésre:Mekkora duma még mindig,hogy egy hardver támogatva lesz...hmm...a legtöbb cuccot szinte elfelejtik,amint kijött,javítanak pár hibát és kész,de senkinek nem érdeke,hogy új szoft jöjjön rá.Vegyél újat,ha bírja a hardver,ha nem.Még jó,hogy romgyártók ezen azért próbálnak segíteni,én is olyan szofttal használom a telóm,aminek már a 3 elődverziója se jött ki az én készülékemre hivatalosan...És mégis JOBB,GYORSABB,mint a legjobb "gyári" szoft.Még jó,hogy az asztali gépek még megérik a következő wineket,nem kell új vas :)
    Ha a gyártókon múlna,mindennél ez lenne,PC,fix winnel...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz madgie #23 üzenetére

    Szerintem érdekes poén lenne,ha erős ház helyett inkább valaki megpróbálkozna egy erős belső lappal...lehetne pl.2mm vastag is,és merevítené a készüléket inkább,mint 2 vékony héj,kívülről viszont csak karcálló anyag kellene és kész,a merevséget nem az adná.
    Még szerelni is könnyebb lenne,és az LCD-t,panelt is jobban merevítené pl.egy magnéziumalu lap,a 2 oldalára ezek feldobva.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák