Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ctvagyok

    őstag

    Ha tovább romlik a helyzet akkor harmadik világháború. Mindegy is lesz akkor mennyi alma hatos meg app fogyott.

  • leeate

    senior tag

    válasz ctvagyok #251 üzenetére

    Háborút indítanak az oroszok mindenki ellen? :DD

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • FodZilla

    csendes tag

    válasz ctvagyok #251 üzenetére

    Harmadik vh sosem lesz, mivel egyik atomnagyhatalomnak sem érdeke, és van belőle pár. Az összes valamirevaló országnak van atombombája, nem véletlen. Az irániak sem véletlenül akarnak atombombát, mert akkor egyből tárgyaló pozícióba kerülnek bárkivel szemben.

  • Alteran-IT

    őstag

    Érdekes egy helyzet, bár én közel se írnám le Oroszországot és Putyint, szerintem van valami háttere a dolognak, de itt most nem a nyugat kezeire gondolok, elvégre Putyin eleve szeretné kipucolni az országát miden külföldi szartól és erre most pont itt van a lehetőség (ugye ha nincs bejövő külföldi áru - silány minőség, akkor nincs kimenő tőke), bár félre ne értsen senki, nem azt mondom, hogy szándékos, csak érdekes, na meg egy akkora országnak mint Oroszország mennyiből tart felállnia? Szinte semmiből, bár az tény, hogy mivel a nyugat úgymond "karantén" alá helyezte az országot, így kicsit jóval nehezebb, de közel se lehetetlen.

    Meg ha kicsit rátérünk az apple-s részre, akkor ugyan már, azokra a szarokra kinek van szüksége? Részben csak hülyéknek és sznoboknak találták ki a saját kis csicsás dolgaikat, akik ugye be is dőlnek nekik és aki több tíz, vagy százezer, illetve millió forintot eleve ki is ad érte, az tényleg hülye, ugyanis max a márka ér annyit, a termék közel se. És mielőtt valaki kérdezné, hogy miért írtam ezt, na azért mert az apple egy undorító cég, aki csak kihasználja az embereket a profit érdekében, ráadásul a normálisabb cégeket, akik jobb termékeket gyártanak, azokat megpróbálják kiszorítani.
    Az hogy meg a cég elég undorító, az a történetükön is meglátszik, na meg aki látta a "Villanykörte összeesküvést" azt tudja, hogy miről beszélek, ugyanis szerepelnek benne.

    A harmadik VH-ról meg annyit, hogy a másodikról is ezt mondták az első után(hogy nem lesz), aztán egy embernek mégiscsak sikerült kirobbantania. Jobb félni mint megijedni, én mindenesetre számítok rá, főleg hogy egyes dolgokat már békés módszerekkel már nem lehet megoldani. És szerintem a tájékozottabb emberek közül sokan tudják, mik azok az egyes dolgok, de most nem kezdek el jelzőzni, meg hogy milyen kérdésekről is van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #254 üzenetére

    Jaj és félreértés ne essék, nem hülyéztem le most minden apple termék vásárlót, főleg nem itt :D A kezdeti amcsi célpiacra gondoltam, elvégre nekik hála terjedt el mindenhol és talált piacot a legtöbb téren.

    Kicsit később eszméltem rá, hogy sokaknak sértő lehet és nem tudtam már átszerkeszteni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alteran-IT #254 üzenetére

    "de itt most nem a nyugat kezeire gondolok, elvégre Putyin eleve szeretné kipucolni az országát miden külföldi szartól és erre most pont itt van a lehetőség"

    őőő mire is van itt a lehetőség? eddig a nyugat elnyomó keze miatt nem fejlesztettek technológiát, ipart stb? szinte semmit nem termelnek olajon kívül és még azt se igazán dolgozzák fel. ha fejlődni akarnának meg lehetne oldani ilyen balhé nélkül is.

    "Oroszország mennyiből tart felállnia?"

    ez beugrató kérdés ugye? soha nem is kerülhet földre!

    Föl, föl, ti rabjai a földnek,
    Föl, föl, te éhes proletár!
    A győzelem napjai jönnek,
    Rabságodnak vége már.

    és most együtt egy két há négy!

    az apple témában teljesen téves úton jársz, bár ezen meg se lepődök, ahogy azon se hogy kb számodra, meg még két eszkimó számára nem volt törvényszerű és előre látható a második vh... egyébként tök mindegy hogy félsz vagy nem, mert ha lesz, akkor csak 30 csíkot látsz majd az égen, és ha szerencsés vagy akkor a villanást már nem. a harmadik vh maximum 2 órát fog tartani utána nem lesz ki harcoljon kivel.

    heil putyin!

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #56573440 #256 üzenetére

    Öhh nem, nem arra gondoltam :) Egyébként a kőolajon és földgázon kívül ott vannak még a nagyobb ércbányák is, na meg az baj, hogy Oroszország egyes iparai tevékenységei egyébként sem publikusak, de más országokban is van ugyan így.

    "ez beugrató kérdés ugye? soha nem is kerülhet földre!" - véletlen feltételezés :D

    Az apple témában nem, sajnos csak teljesen rühellem őket, de ennek megvannak az okai, amit az apple csinál (szar áruk, pereskedések stb). Gondolom ilyenekről te is hallottál.

    Ami meg a második vh-t illeti, az attól függ milyen szemszögből nézed. Nem mindenki számára volt akkor se látható, hogy ki fog robbanni, bár várható volt, most meg már inkább feltételezés ami a 3. vh-t illeti, de valaki itt is biztos benne.

    Amúgy nem értem, miért gondolja mindenki, hogy a 3. vh úgy fog lejátszódni, mint a Terminátor 3-ban(remélem jól emlékszem)? :D Senkinek se érdeke, hogy a háború után lakhatatlan legyen a bolygó, bár amilyen végtelen az emberi baromság, úgy ki tudja ...

  • drzsoo1

    aktív tag

    válasz Alteran-IT #255 üzenetére

    Ne is szerkeszd át, mert tényszerű dolgokat közöltél. Csak annyit tennék hozzá, hogy aki a harmadik világháború kirobbanásától tart, annak felesleges aggódnia. Már kirobbant. Annyi történt, hogy a háborúk természete megváltozott. Nem hadüzenetek és bombázók, hanem "terroristák ellen küzdő magánhadseregek" gazdasági blokádok, nyersanyagokhoz történő hozzáférés korlátozása, ellenséges országok "demokratizálása" a módszerek. A nyílt hadszinterek helyett sokkal hatásosabb és célravezetőbb eszköztárat használnak. A részletekbe nem mennék bele, akit érdekel utána tud nézni, csak ne az indexet kezdje lapozgatni.

    Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alteran-IT #257 üzenetére

    "roszország egyes iparai tevékenységei egyébként sem publikusak"

    loooool :D akkor mégis TE honnan tudod hogy vannak?:D

    "Az apple témában nem, sajnos csak teljesen rühellem őket, de ennek megvannak az okai, amit az apple csinál (szar áruk, pereskedések stb). Gondolom ilyenekről te is hallottál."

    jaja szar áruk... pereskedés... őőő ez kb mindenkire igaz... vagy te elhiszed hogy nem húznak le a htc, samu, lg oldaláról?:D és jobbak a cuccaik? elektronikánál maradva senki nem gyárt tartós terméket. nem is célja nem is lesz az. és akinek szabadalmai vannak pereskedik. hogy hogy teszi az egy másik kérdés. nem szentek, de bármelyik gyártóra igaz amit írtál, amelyikre nem az kicsi, és ha akkora lenne mint az alma ugyan ezt csinálná.

    "Ami meg a második vh-t illeti, az attól függ milyen szemszögből nézed. Nem mindenki számára volt akkor se látható, hogy ki fog robbanni, bár várható volt, "

    egészen nyilvánvaló volt, gyakorlatilag az elsőt lezáró békeszerződés egyenes következményeként következett be.

    "3. vh úgy fog lejátszódni, mint a Terminátor 3-ban(remélem jól emlékszem)?"

    ha gazdasági világháborúra gondolsz akkor az már zajlik. ha gerillahadviseléssel nem lehet világháborúzni, más meg így hirtelen nem jut az eszembe.

    drzsoo1: javasolj kérlek hiteles forrásokat de ha cemtrail van az oldalon bármely postban az nem ér:D

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz drzsoo1 #258 üzenetére

    Na igen, csak az a baj, hogy sokszor a tényekért, vagy akár a teljes igazságért képesek megkövezni az embert, így néha kétszer is át kell gondolni a dolgokat.
    A harmadik világháborúról meg megint csak annyit, hogy így-úgy, de úgy is meglesz és áldozatokkal fog járni, az hogy most hogy zajlik le az teljesen mindegy, viszont a terroristák már megint mások.
    Itt igazából a tőkések ellen (nem mondom ki a nevüket, de a 2. vh-t is alig élték túl) fog megint háború dúlni, ugyanis már elég sokan nem tűrik el, hogy kizsákmányolják a világot (ráadásul durván), meg csatákat és háborúkat keltenek csak azért, hogy ők jól járjanak(veszik az olajukat, a fegyverüket, vagy éppen a háborújuk számukra kedvezően hat a tőzsdén stb.) és ugye a terroristák is itt jönnek a képbe.

    blackrulz: Látom Te mindenkibe belerúgsz :D Sebaj, idővel eltűnik ez a feltűnési viszketegséged :D

    Nade viccet félre téve:
    Ugye ma a legtöbb dolog digitális (elektronikus) formában is jelen van és ami így van, az könnyen hozzáférhetővé válik, legalább is egyesek számára :)
    Meg ugye Putyin az, akit én végképp nem írnék le, mivel neki aztán jó gondolkodásmódja van, tehát én azt is kinézem belőle, hogy ha célja lett volna, hogy az inflációt megakadályozzák, akkor megtették volna, persze csak feltételezem és nem állítom, mielőtt ebbe is belekötnél.
    Mint azt te is tudod, egyes dolgokra nagyon jól hat az infláció, még akár az adott országon belül is, tehát mindennek oka van, na de ne térjünk rá erre, ha jártas vagy gazdaságban, úgyis tudod miről beszélek.

    Ami meg megint az apple-t illeti, de tudom, hogy más cégek is hasonlóak, de mégsem annyira mocskosok, mint az apple, meg azért mégse nézik annyira hülyének az embert, mint ők, bár tény, hogy akit rávesznek az meg is érdemli, na de hagyjuk.
    A tartósság meg megint más téma. Említettem már a villanykörte összeesküvés-t nem? Ha még nem nézted meg érdemes megnézni, pont erről szól, meg hogy mit és hogyan érnek el és benne van a mocsok apple is és ezzel le is zártam volna.

    "egészen nyilvánvaló volt, gyakorlatilag az elsőt lezáró békeszerződés egyenes következményeként következett be."

    Ugye mivel a második világháború nem hozta azt az eredményt, amit kellett volna és bizonyos területeket tekintve csak rosszabb lett, ezért előre látható volt, hogy lesz még egy záró háború, még ha ez később is következik be. Persze minden nézőpont kérdése, hogy ki hogy látja és milyen szempont szerint nézi, persze tény, hogy a második világháború tényleg előrelátható volt, főleg amilyen helyzet alakult ki akkor.

    "ha gazdasági világháborúra gondolsz akkor az már zajlik. ha gerillahadviseléssel nem lehet világháborúzni, más meg így hirtelen nem jut az eszembe."

    Igazából a gazdaság mindig vele jár, főleg hogy most éppen a gazdaság bizonyos szereplői miatt fog megtörténni, de ezt fentebb részleteztem.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alteran-IT #260 üzenetére

    " Látom Te mindenkibe belerúgsz :D Sebaj, idővel eltűnik ez a feltűnési viszketegséged :D"

    csak kérdeztem. ez baj?

    "Ugye ma a legtöbb dolog digitális (elektronikus) formában is jelen van és ami így van, az könnyen hozzáférhetővé válik, legalább is egyesek számára :)"

    digitális formában jelen van a rák gyógyítása mágneses kövekkel és legalább két tizenéves konferenciáiról videó miszerint fúziós reaktort építettek. sokan el is hiszik.

    " ha célja lett volna, hogy az inflációt megakadályozzák, akkor megtették volna, persze csak feltételezem és nem állítom, mielőtt ebbe is belekötnél."

    mert gondolom felkeltek, és azt mondták, azta mennyi dollár van a nemzeti széfünkben, itt talicskázzuk jobbra meg balra, nosza pár milliárdtól szabaduljunk már meg. gondolod az oligarchák pénze meg rubelben volt végig... persze ez nem kötözködés, csak igenis tettek ezt azt ezen kívül is hogy azért annyira ne legyen már meredek a repülés mint 2008 ban...

    "A tartósság meg megint más téma. Említettem már a villanykörte összeesküvés-t nem? Ha még nem nézted meg érdemes megnézni, pont erről szól, meg hogy mit és hogyan érnek el és benne van a mocsok apple is és ezzel le is zártam volna."

    tervezett elévülése mindennek van megsúgom. ez nem alma sajátosság, ez globális. méghozzá a fogyasztói társadalomból ered, ami az oroszoknál is megvan, globális "probléma" nem lehet úgy termelni hogy közben a termék 40 évig megy. ha lenne ilyen akkor az a gyártó elektronikai cuccokra 10+ éveket adna garanciára. van ilyen? nincs...

    belenézegettem amit drzso küldött oldalak, hát köszönöm. a véleményem továbbra is az, hogy a fele hazugság (a legismertebben közülük a bábok legyünk vagy szabadok címűben telibe nyalja az orosz politikai életet, az oktatást, és az kéne ide is, na én akkor költözök innen el, az oligarchák itthoni meghonosítása is több mint amit el tudok viselni, ha a többi is jön akkor én balra el.)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #56573440 #261 üzenetére

    Hagyjuk már a folytonos idézést, így is átláthatatlan már az egész :)

    Amúgy nem, nem baj a kérdezés, az sose baj, csak max a módja.

    1. Nem olyan digitális formáról beszélek, amit csak épp hogy az emberek elé löknek, mint ha nehezen elérhető lenne és akkor biztos igaz, de bizonyára ezt te se gondoltad komolyan.

    2. Mint mondtam, közel se és csak feltételezés, ennek ellenére kicsit túlreagálod. Na meg te se tudhatod, mi jár az oroszok fejébe és mint látom, a gazdasághoz még egy hangyányit se konyítasz.

    3. Igen, mint azt normál paraszti ésszel lehet feltételezni, ha már egy dolognak van, akkor mindennek van, de ezt a "filmben" is kiemelték, mint ahogy az apple mocskos és ádáz módszerét is, amit a nő is hangsúlyozott, meg mint azt is, hogy csalódtak bennük, ahogy kezdték és ahogy folytatták, de örülök hogy figyeltél. Tudod a dolog hasonlít arra, mint mikor valaki folyton angyalnak adja ki magát, hogy mi jót tesz, meg ad, azt közben maga az ördög, na ilyen az apple, a témát meg lezártam, mert most jön az tőled, hogy de mindegyik gyártó teljesen ilyen, de nem :D
    Na meg mint láthattad, a dolog megoldható, a gond csak a túlnépesedés és a fogyasztó orientáltság, de ameddig ez meg nem szűnik, addig az emberiség egy helyben fog toporogni, ugyanis a fejlődés háttérbe szorul.

    4. Nem rám tartozik :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alteran-IT #262 üzenetére

    "Hagyjuk már a folytonos idézést, így is átláthatatlan már az egész :)"

    ok ;]

    1: ez egy semmitmondó karakterhalmaz ami nem fogalmaz meg semmit.pontosan arra utaltam, hogy amit pl "kolléga" küldött oldalak hasonló szintű történetekkel vannak tele. részigazságok hatalmas bullshithalmazzal körítve, és a végén ebből vonva le következtetéseket. de mondjál te hiteles és megbízható hírforrást. kíváncsivá tettél.

    2: nem vagyok gazdasági szakember, de a minisztérium ezt mondta "megkezdi elfekvő devizájának az eladását a rendkívül alulértékelt rubel védelmére" ami egy elég bevett szokás így mondjuk gazdasági téren. hogy én nem vagyok közgazdász az egy dolog. de hogy te a fenti mondatot értelmezni se tudod az a nagyobbik baj. az oroszok fejében egy dolog jár. a bevétel felét adó olaj ne menjen nagyon le. 30 körül bajban lehetnek nagyon, az arabok pedig lehet hogy betolják addig...

    3:láttam a filmet, volt is apple termékem, egy darab mondjuk azóta másokat veszek, de képes vagyok reálisan nézni a helyzetet. te ezek szerint nem. kár kiakadni az almára akkor, amikor minden gyártó 1-2 évves garral jön pl telefonokra, tele szériahibákkal, ha a hw nem nyikkan meg annyi idő után akkor sw támogatással jól megoldják hogy vegyél újat mert röcög, döcög. ipari hulladékokat gyártanak, amik már a megjelenésükkor is konstrukciós hibák tömegével küzd, és szép lassan a laptopokban az ssd és a memória is rá van integrálva az alaplapra, ha megpukkan akkor arany árban javítják vagy vegyél újat... a szememben pl telefonok terén a samsung, az lg, a htc és a többiek mind egy kutya. mindegyiknek az a célja hogy túlszárnyalja az előző éves bevételeket, nyereségeket, értékesített darabszámokat, mindent... ezt nem lehet tartós készülékekkel. hogy kevésbé látványos módszerekkel érik ezt el az egy dolog, attól még ahogy a nyomtatókban, úgy a többi elektronikai eszközben is így vagy úgy ez a vonal felfedezhető, hiszen ez a gazdaság mozgatórugója. de mondom. mondj egy gyártót ami nyíltan ezen trendek ellen megy, és ezt is kommunikálja, mitöbb, be is tartja. egyetlen darab nekem elég...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #56573440 #263 üzenetére

    jah és nem csak az elektronikai cikkekkel van így btw. szerinted a most kijövő kocsik merre lesznek 15 évesen? szerintem a bontóban se kb...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #56573440 #264 üzenetére

    Mint mondtam, szinte mindenre igaz ez az elévüléses dolog, az hogy most pont az elektronikai cikkeket hoztam fel az egy dolog.
    Mindenesetre nem folytatnám, mert ezen elbeszélgethetnénk évekig is, mert jó kis téma az is biztos :D

    "de a minisztérium ezt mondta" nem feltétlenül kell elhinni mindig azt, amit mondanak és most hozhatnék egy csomó példát rá a valóságból, vagy akár filmekből is, lényeg hogy rengeteg van.

    Oroszországhoz még annyit, hogy ha jól ismerem őket, akkor a végén jól fognak kijönni. Több nehezebb időszakot átvészeltek már, így ezt is át fogják tudni minden gond nélkül, főleg, hogy a vezetés most a legjobb, legalább is szerintem.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alteran-IT #265 üzenetére

    ahhaaaa. tehát te azt mondod hogy egy teljesen megalapozott, bevett, előre látható és helyén való gazdaságpolitikai döntés miszerint kidobnak piacra dollárt ezzel tompítva némileg a rubel dollárral szembeni esését,az csak álca. aha. értem. és mégis milyen magasztos célból? ugye...

    senki nem mondta hogy nem fognak felállni. én még azt is vitatom hogy térdre borulnának. túl sok kis halat dobna ki a víz amire az oroszok léket kapnának, és köztük lennénk mi is sajnos, úgyhogy ennek a forgatókönyvnek nem igazán drukkolok...ettől függetlenül továbbra is várom a válaszod a hiteles hírforrásokra :R

  • drzsoo1

    aktív tag

    válasz #56573440 #266 üzenetére

    Itt bukik a te jól tájékozottságod mert egy alaptézist nem tudsz ez pedig így hangzik: a hírek nem igaz. A hírek definíciója : a történésnek az az eltorzított verziója, amit a hír készítője el akar hitetni veled. Ebből következik, hogy olyan, hogy "hiteles hir forrás" nem létezhet. A kapott információk halmazából a biztos tudásod birtokában ("a hir garantáltan nem igaz" ez az egyetlen biztos pont) neked kell összerakni mozaikot, kiszűrni hogy miért és hogy hazudtak, mi lehet ebből igaz.
    Jó példa ebben az Apple app store bezárása. Az "orosz válság miatt". Valóban van orosz válság?! Ki mondta hogy orosz válság van? Mivel én más csatornákon jövő információt is elemzek, tudom hogy nincs orosz válság, egy kívülről jövő pénzügyi támadás van, amiből a tőzsdék történetének egyik legnagyobb pénzügyi manőverét hajtotta végre az orosz állam. A teljes igazság valahol félúton van, de Soha nem fogjuk tudni hogy hol.

    Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

  • #56573440

    törölt tag

    válasz drzsoo1 #267 üzenetére

    te gazdasági szakember vagy aki "elemez" több "csatornát" és abból "biztos tudásod birtokában" leszűröd az esszenciális, vegytiszta igazságot jelen helyzetben is. értjük. mert te ilyen multitalentum vagy aki mindenhez ért. zsír neked. a hírek meg mind hamisak, igazából nem is adtak el dollárt, sőt mit több nincs is nekik. az igaz hogy rubel van ott? abban azért megegyezhetünk igaz? mondmár hogy valamiben igazam van legalább shiftnégy

    az igazság valahol fél úton van de nem közöttünk sajnos. az ilyen konteobullshitgenerátor oldalak meg hiteltelenebbek aszememben mint az index, a kuruc meg a társai.

    mondom a továbbiakban veled soha semmilyen formában. halálosan fölösleges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák