Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sutty66

    tag

    válasz pmartin96 #5 üzenetére

    Ezt részleteznéd ? "Hangteljesítmény "
    Kimenő teljesítmény van ami a kimenő feszültség és a fogyasztón (hangfal) átfolyó áram szorzata ! a többi bullshit ! :W

  • Oneill90

    csendes tag

    válasz pmartin96 #5 üzenetére

    "A teljesitményfelvétel és a hangteljesitmény nem ugyanaz.

    A 135W azt csak 1 csatornára értik."
    --
    ?
    --
    Gyári specifikáció szerint: http://www.eu.onkyo.com/downloads/3/1/2/4/4/ONKYO_TX-NR474_datasheet_EN.pdf
    All Channels 135W/ch @ 6 Ohm
    --
    A teljesítmény az teljesítmény. P=U*I
    A hangteljesítmény "fogalmát" definiálnád számomra, mert ezt ebben a formában nem tudom értelmezni.
    A hangszóróra (annak tekercsére) kiküldesz X Volt feszültség mellett Y Amper áramerősséget. A pillanatnyi értéket megkapod a fenti képlet alapján Watt-ban.

    TE NEM A WATTOT HALLOD! Azt elfűtöd a tekercsen.

    Hangnyomást hallasz. Ez meg nagyban függ a hangsugárzó átlag érzékenységétől és a ládától, amiben van (illetve annak kialakításától). dB/m a kulcsszó.

    A Wattoktól nem kell hasra esni. Ettől függetlenül nagyon érdekes a 400W MAX teljesítményfelvétel és a 5*135W leadott teljesítmény viszonya. Valószínűleg a 135W nem a sinus-os névleges teljesítménye.
    --
    Az egész ketyere 8,6 kg tokkal-vonóval. Egy 675W RMS-el rendelkező végfokozat táplálásához kell hatásfoki és egyéb veszteségekkel, hogy stabil legyen A/B osztály esetén is egy minimum 1,1kW-os táp, megfelelő hűtés, stb.
    Ha tisztán A osztályt veszünk figyelembe 1,8-2,2 kW-os táp szükségeltetik a stabil üzemhez.
    --
    Ebben az esetben a 5*135W az IEC60268-Short-term maximum output power szabványnak van megadva.
    --
    Vélhetőleg kapcsolóüzemű táp és D osztályú végfokozat dolgozik benne (erre persze nincs utalás sehol). Valószínűsítem, hogy sinus-os kimeneti teljesítménye megáll valahol 55-65W /ch között 4 Ohm-on. 6 és 8 Ohm esetén terhelve ettől csak kevesebb lesz :)
    --
    Szép új világ... Ezt a kategóriát nevezem én majomfogónak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák