Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz dark100 #28 üzenetére

    A szuklatokoruseg es tudatlansag neha nem faj???

    Nem tudom, de kérlek, mesélj... ;]

    Én is olvastam már az OLPC-ről, elhiheted. A kurblizás hosszabb távon kétséges megoldás, olyan tartós mechanikai stabilitást kíván meg, amit kétségesnek érzek egy ilyen csupa műanyag holmitól. Napelem meg hát megdrágította volna az egészet. A helyi wireless háló is szép dolog, de keveset ér, ha csak a gépeken alapból meglévő cuccok megosztására van lehetőség, internetkapcsolat, azaz új anyagok beszerzésének lehetősége nélkül.

    Ne gondold, hogy más nem érti az OLPC koncepcióját. Csak hát az egész működtetés egy olyan szervezett infrastuktúrát feltételez, ami egyrészt nemigen van meg, másrészt a működtetése nem is olyan olcsó, márpedig a vételárból nem fedezhető a működtetés. Adományokból talán, már ha az adott országokban nem tűnnek el ezek kézen-közön, ahogyan az már csak szokás.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz dark100 #43 üzenetére

    Miből gondolod, hogy a legújabb filmek megosztására gondoltam? Én művelődésre gondoltam, ismeretterjesztő művekre, amelyek többnyire online sem kaphatók ingyen. A Wi-Fi igencsak korlátozott hatótávolsága miatt már A faluból B faluba sem jut el az információ, pláne nem F faluba.

    Nem állítom, hogy teljesen hatástalan lesz/lenne az OLPC program, azt viszont igen, hogy az információterjesztésnek lennének hatékonyabb formái is. Pl. egy olcsó PC, egy többé-kevésbé kiképzett ember és egy olcsó nyomtató. De még olcsóbb lenne az iskolák bevonása. Ám nem is ebbe akarok belemenni, hanem az a véleményem, hogy bármily tiszteletreméltó is ez a program, a hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető. (Azt már csak félve kérdezem, vajon meddig lesznek üzemképesek a kis szerkezetek abszolút hozzá nem értő gyerekek kezében.)

    (#44) Belba:

    Sok az olyan tapasztalat, hogy a segélyek java része a korrupt helyi hatóságok kezébe jut és végül a feketepipacon köt ki. Ezt gyakorlatilag lehetetlen ellenőrizni, vagy csak a segély értékével összemérhető költségek mellett.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák