Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz dark100 #43 üzenetére

    Miből gondolod, hogy a legújabb filmek megosztására gondoltam? Én művelődésre gondoltam, ismeretterjesztő művekre, amelyek többnyire online sem kaphatók ingyen. A Wi-Fi igencsak korlátozott hatótávolsága miatt már A faluból B faluba sem jut el az információ, pláne nem F faluba.

    Nem állítom, hogy teljesen hatástalan lesz/lenne az OLPC program, azt viszont igen, hogy az információterjesztésnek lennének hatékonyabb formái is. Pl. egy olcsó PC, egy többé-kevésbé kiképzett ember és egy olcsó nyomtató. De még olcsóbb lenne az iskolák bevonása. Ám nem is ebbe akarok belemenni, hanem az a véleményem, hogy bármily tiszteletreméltó is ez a program, a hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető. (Azt már csak félve kérdezem, vajon meddig lesznek üzemképesek a kis szerkezetek abszolút hozzá nem értő gyerekek kezében.)

    (#44) Belba:

    Sok az olyan tapasztalat, hogy a segélyek java része a korrupt helyi hatóságok kezébe jut és végül a feketepipacon köt ki. Ezt gyakorlatilag lehetetlen ellenőrizni, vagy csak a segély értékével összemérhető költségek mellett.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák