Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz schawo #62 üzenetére

    "Ha nem lenne Tesla, lóf..z lenne, nem elektromos autózás. Az mostani autógyártóktól nem kaptál volna semmit még évtizedekig."

    Hja, csak évtizedekig taposta ki más az ösvényt, végülis tényleg nem lenne semmi...
    Egyébként sem vagyok a tisztán elektromos autók híve, a benzin-elektromos hibrideket sokkal környezetkímélőbbnek tartom és nem csak az életciklus-elemzések miatt, beleértve a gyártást. Persze más a helyzet pl. Norvégiában, ahol kb. ingyen van az áram...

    "Nagy mértékben megnövelte a felhasználást, és forrásokat biztosított a fejlesztéshez. Az elmúlt pár évben kb. megduplázódott a napelemek hatásfoka (pedig évtizedek óta sehova sem fejlődött)."

    Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Az utóbbi 40 évben kb. ugyanolyan meredeken emelkedik a napelemek hatásfoka. Megduplázódott a hatásfok? :D 15-20 éve kb. 0,5% / év a növekedési ütem.

    "Nem az egy szem teszten. A Hyperloopra egy csomó cég feljeszt techológiát per pillanat, nem csak az az egy, amit láttál tegnap. Te tudod, hogy miben különbözik a Hyperloop a korábbi maglev és vactrain elgondolásoktól a házasításokon kívül? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem. (eleve nem is maglev alapú a dolog, ahogy sokan elképzelik, pont ezért valósítható meg olcsón)"

    Egyelőre semmit nem láttunk, amit "akárki" nem tudott volna megcsinálni akár 50 évvel ezelőtt. Nagyon durván kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán mi lesz a vákuumcsővel. Eddig senki sem tudta a gyakorlatban ekkora méretben használhatóan elkészíteni úgy, hogy még meg is érje. Más, hasonló technológiák is sorra elbuktak.

    "Igen, de ő találta ki és fejleszette fel az X.com-ot. Az eredeti Paypal egy lószar lett volna (PalmOS-en egy fizetési lehetőség), a mai Paypal egy-az egyben az eredeti X.com folytatása, függetlenül attól, hogy a végére megpuccsolták."

    Ő, meg a társai. A többi meg... De tudom, a győztesek írják a történelmet. Az X.com is hozzátartoik a sztorihoz...

    "És azt tudod, hogy a Tesla összes szabadalma szabadon, ingyenesen bárki által felhasználható? Dettó Hyperloop?"

    És? Most tényleg azt hiszed, hogy az iparban különösebben akárkit is érdekelnek a szabadalmak? Nézz már rá akár Kínára, nem csak a médiában látható Qualcomm-nVidia-Apple létezik a világon...

    (#64) Cifu: "Ha valóban "támadni" akarod, akkor támadd azzal, hogy miközben a Tesla még nem igazán volt nyereséges, 2013-ban a világ legjobban fizetett CEO-ja volt a cég élén (~78 millió dollárt rakott zsebre az évben). Mikor ez kipattant, kijelentette, hogy 2014-ben ingyen dolgozik. Meg hogy tavaly csak 37 583 dollár volt a fizetése. A Tesla élén."

    Én a hype-ot támadom. Azt hiszem, hogy néhányan bevállalnánk, hogy 78 MUSD fizetés után pár évig ne kapjunk fizetést... Ez is a marketing része. Azért kapott céges autót, ugye? A cége fizette az utazásait, albérletét, ha vitt étkezésről számlát, azt kifizette neki, ugye? Ez az egész csak egy látszat...

    "A Virgin Galactic valami Sir Richard Branson nevű "lúzerrel" az élen több, mint 400 millió dollár elégetése, és több, mint egy évtized után még mindig nem tud a kereskedelmi űrugrásban elindulni. Márpedig a becslések szerint a SpaceX kb. háromszor ennyi pénzből letette az asztalra a Falcon 9 FT hordozórakétát és jövőre le fogja tenni a Dragon V2 űrhajót, ami 7 embert vihet orbitális pályára."

    Na, szóval 3x annyi pénzből, mint a konkurencia, sikerült valamit alkotnia... és ugyanazt kellett volna elérniük. Értem... Egyáltalán nem védem a Virgint, ezeknek a nagy része pénzszivattyú. De azért nem lehet összehasonlítani a két dolgot. Mintha azt mondanád, hogy neked van 1MFt-od, nekem 3. Mindketten autót veszünk... Össze érdemes hasonlítani a végeredményt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák