Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    Páran szerintem fordítva ülnek a lovon, de ez nem az ő hibájuk, csak a társadalom így állt be az évek (évtizedek) során.

    A belsőégésű személygépjármű használat csúnyán alul van adóztatva ahhoz képest mekkora károkat okoz. Elsősorban persze városokban (igen, tudom télen a fűtés is, de a közlekedés télen-nyáron tesz hozzá) gond ez, évekkel csökkenti az ott lakók várható életét.

    [ez ugyan a bringa vs autós adózásáról szól, de a lényeg benne van:]

    "Az autózásra rótt költségek azonban csupán kb. az utakra szánt pénz felét adják, a maradék forrást máshonnan teremtik elő. De vajon honnan?
    Az utak fenntartásához az állampolgárok közösen járulnak hozzá, függetlenül attól, hogy autóznak-e vagy sem. Az összeg nagyobbik részét nem közvetlenül fizetjük, hanem adók formájában: személyi jövedelemadó, ingatlanadó, vagyonadó, ÁFA vagy helyi iparűzési adó. Ezek egy része indirekten, de a közlekedésre fordítódik.
    Az új utak építésének teljes költsége a valóságban sokkal nagyobb, mint amit az adókból erre lehet fordítani."

    [de lehet ezt kellett volna linkelni, mert itt ír a közvetett károkról :D ]

    Mi 2015-ben költöztünk ki Bicskére, kb. egy év után tűnt fel, ha bementem Pestre (heti 3x kellett akkortájt), hogy milyen büdös van bent. Azóta mindig feltűnik ha bent vagyok a rossz levegő, manapság mondjuk már csak havi 1-2x megyek be. (bringa-vonat-bringa, esetleg végig bringa de az ritka már sajna)

    Azzal mondjuk egyetértek, hogy nem az igazi az elektromos autó az átlagnak (mert az átlag így is erőn felül költ autóra), városba nem kéne autó, vidékre meg macerásabb ami elérhetőbb árú az nem tölt gyorsan, és / vagy még az akku is kicsi. (de ezért jó, hogy az early adopterek megveszik, fejlődik szépen a tech., 6-7 év alatt az akkuk ára fele, kapacitása duplája lett, miközben a gyártáskori co2 is a felére csökkent)
    A mi régi rönyónk kb. egy havi családi bevételből lett véve, meg 2 év alatt még egy havit rá kellett költeni (olcsó húsnak ugye...) de most bármilyen új autó az kb 2 évnyi átlagfizetés - elektromos ha van támogatás akkor 2.5-3 évnyi -. Ilyen áron nekünk se lesz még sokáig elektromos... :(

    Viszont mindent meg tudnánk oldani autó nélkül is, egyedül a rokonos meg nyaralós vidéki utak amik macerásak lennének, de bevásárlás, Pestre bejárás se lenne gond, 2019 decemberben pl. a Mammuthoz a vonat utunk gyorsabb volt mintha autóval mentünk volna be, és még parkolót se kellett keresni/fizetni. Állatkertbe is mentünk már vonattal :) (25 perc Kelenföld)

Új hozzászólás Aktív témák