Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ironizer

    tag

    válasz Joshi #2428 üzenetére

    Ezt nem tudom honnan vetted, de soha nem volt téma a gyártási költség. Abból indultunk ki, hogy hroberto azt írta, hogy elképesztő, hogy ennyiért bringát vesz valaki, miközben a motorja szinte ugyanennyibe kerül, nyilván arra célozva, hogy egy motor "jobb" dolog, többet tud, mint egy bringa, több mindenre jó, messzebbre megy, komplexebb, és mégis ugyanannyiba kerül. Erre írtam neki azt, hogy ezt nem lehet objektíven (értsd: minden emberre egyöntetűen vonatkozóan) kijelenteni, hogy egy motor "többet érne", hiszen ez a személytől függ. Olyan, mintha azt mondanád, hogy egy Louis Vuitton táska nem ér meg 40 milliót. Pedig de, van olyan ember, akinek igen, hiszen láthatóan megveszik. Az, hogy neked nem ér meg annyit, az egy dolog. Meg nekem se. De nincs olyan, hogy objektíven nem ér meg vmi vmekkora összeget, addig amíg akad legalább egy ember, aki megveszi annyiért. Nem lehet különválasztani a gyártási költséget az összes többi tényezőtől, ami még rárakódik. Mármint külön lehet, abban az értelemben, hogy lehet számosítani, csak semmi értelme nincsen, mert nem az határozza meg a dolgok értékét.

Új hozzászólás Aktív témák