Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    ez mind szép jó, hogy az előfizetéses ügyfelek a kiskirályok..csak kib#szás azzal aki feltöltőkártyás telót vesz vagy vele rendelkezik ha nekik meg fizetni kell ezek után is a feloldásért...tehát a törvénymódosítás aránytalan lenne azokkal az ügyfelekkel szemben akiknek felöltőkártyás szerződésük van és szolgáltatót szeretnének váltani...mondjuk ez a telekomnál 25ezerbe fáj most egy ügyfélnek... bár p#fátlanul magas ár...pl. 15ezres dominóban vásárolt telefont 25ezer forintért feloldani... még a 8 ezer elfogadható ár amit a telenor kér egy feloldásért...mellesleg pont számolgattuk a múltkor egy ismerősömmel a telekom nagy készülékvásárlási kedvezményét...igen csak átverik vele az ügyfeleket...miért is? példa... Sony Xperia XZ Premium 216ezer a telekomnál lista áron... ez havi 3000res csomagban 22hónapig 9800ft kedvezmény nélkül azaz a 2 évre kb.280ezerre jött ki...de...ugyan ez a telefon 22ezres csomagra már 143ezer ft kedvezményt ad, ami 22hónapra 3300ft, ami összesen 2 év alatt közel 600ezret fizet ki az ügyfél(telefon+előfizu) de a a kedvezményt leosztjuk 24hónapra, az havi 6000ft,tehát az a 22ezres csomag már csak 16ezer...a telekom szépen belecsomagolja a készülék kedvezményt az előfizetési díjba...igaz nem kötelező ezt felhasználni...de azért elég aljas dolog...szerintem... szerintem a másik 2 szolgáltató is hasonlóan csinálja... :(((

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz aelod #17 üzenetére

    én 2szer vettem szolgáltatótól telót, de soha többet...főleg Sony-t nem...abból ha lehet kerülni kell a függő verziót(ha még a régi módszerrel forgalmazzák, fastboot funkció nélkül,nem csak hogy más simmel nem lehet használni, de még azt is megakadályozzák hogy frissebb rendszert rakjon rá valaki,azaz már eleve a gyári állapotát is módosítják vagy módosították anno, nem volt a telekomos Z3 óta újabb Sony-m,abban nem volt fastboot,vettem bele gyári független alaplapot, abban meg volt,milyen érdekes)

    az előfizetői ügyfeleket nagyon csúnyán lehuszkodják a szolgáltatók :((( erre sajnos 4 év előfizetői múlt kellett hogy rájöjjek...ezért lettem dominós...5hónapja töltöttem 3000ret a kártyámra...még 250 van belőle és nem beszélek sem többet,sem kevesebbet nem beszélek meg netezek,netplusz+maraton csomagot is kértem, de mikor előfizus voltam anno, ugyanez 40ezerbe fájt az 5hónapra vetítve csak maraton nélkül...most 2750...aki reggel 5kor a füléhez teszi a telefont este 23kor lerakja annak megérheti...bár a telekomnál már dominósoknak is van ugyan olyan opció hálón belül korlátlan duma 4000/hó vagy minden irányba korlátlan duma... ennyiből ici picit változott a telekom hozzáállása a dominós ügyfelek felé...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #23 üzenetére

    mondjuk érdekes...mert a vodafone 20ezres előfizu mellé van hogy 0ft-ért ad 100-200ezres telót...ennyiből mondjuk kedvezőbb vodásnak lenni vagy ott venni...anno egyik ismerősöm 0ft-ért hozta ki a z3at,mikor még az volt sonynál a flagship(mikor még a Z4 híre sehol sem volt!)...a telekom meg csak filléres telókat ad ingyen bizonyos kisebb vagy közepes előfizus csomagok mellé...de függetlenítésben is messze a legkorrektebb a telenor után...0-1 12500,1-2 7500,2- 2500 ... ellenben a telekom efőfizust 15 dominós telót 25ért függetlenít, már ez is aránytalan... a telenor 8000ért 2év után...

    az lenne az arányos törvény módosítás hogy vagy mindenkinek vagy senkinek! az már aránytalan ha előfizusnak ingyenes, feltöltősnek továbbra is fizetős...

    én abszolút nem tartom igazságosnak ennyiből hogy a feltöltőkártyásoknak nem lehet majd ingyenes...mivel mindenhol csak a 2 éves előfizusokat emlegetik... mondhatom azt is kicsit csúnyán hogy... "az előfizetős nem sz#r!k büdösebbet mint a feltöltőkártyás ügyfél"...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz st3v3np3t3r #24 üzenetére

    mellesleg a telekomtól az is igazságtalan hogy sok olyan készüléket árul ami máshol függetlenül olcsóbb...nem kevéssel...

    meg:
    -a prepaid ügyfelek évenkénti ellenőrzése is a telekom hibája miatt vezették be
    -a bkk e-bérlet hackelés és adatszivárgási botrány is a telekom t-systems alvállalat hibája miatt robbant ki

    én jobbat kérdezek annál hogy valaki miért vesz prepaid csomagos függő telefon kérdésnél,de a válasz egyszerű... mikor egy készüléket leakcióz a szolgáltató, van hogy pár ezer forinttal olcsóbb mint a független, mivel kicsiny hazánkban nem rohangál mindenki százezrekkel a zsebében hogy megvegye a független telót, így rákényszerül hogy ott vegye meg...persze aki tehetősebb azok úgy is a függetlent veszik meg...

    árulja el valaki, ha nem lenne a készülék kedvezmény(ami igazából nem mindig kedvezmény) mi értelme lenne egy előfizetésnek 1évre,2évre? semmivel nem különb egy prepaid mint egy postpaid...mind2őt fizetni kell ha használni akarja valaki...egyik se tud többet,jobbat a másiknál...mind2vel lehet telefonálni,sms-t küldeni, netezni...igazából még a készülék kedvezmény is csak burkolt átverés a szolgáltatóknál...mert 2 év alatt úgy is kihúzzák az ügyfél zsebéből a kedvezmény összegét...akkor meg mi értelme? semmi...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #27 üzenetére

    jelenleg 4 hivatalos viszonteladó van [link]
    Sony Xperia ZX Premium jelenleg:
    Extreme Digital 240ezer
    emag 230ezer
    Vodafone listaár 209ezer
    telekom listaár 216ezer

    nem hivatalos viszont eladói kínálatban(gyártói vagy bolti garis)
    árukereső 170ezer-től 240ezer-ig

    partnerogsm dual simes kiadás 159ezer

    tehát a ZX Premium gyári függetlenül már 159ezerért beszerezhető...ehhez képest a 210-240ezer igen magas ár...függetlenül a beszerzési forrástól...igen nagy az árrés a készülék árában...80ezer :(((

    mellesleg egy függő készülékért amúgy is sok a 210-216ezer forint, hisz 20-15ezerrel többért meg már gyári függetlent kapni hivatalosan...nem hivatalosan meg 50-60ezerrel olcsóbban... én beszabályoznám hogy a mindenkori legalacsonyabb hivatalos forgalmi ár maximum 75%-a lehet egy függő készülék ára,maximum...mivel ugye eleve korlátozott a készülék használata... meg eleve egy függő készülék korántsem ér annyit mint egy függő...pont a hálózati zár miatt!

    sokan ezt felejtik el mikor használtan árulgatják a telefonokat...meg elfelejtik hogy a készülék kora és esetlegesen a túlkoros telefonok támogatásának hiánya még jobban csökkenti az értékét...pl. iphone 4s 8gb telekomos 15-20ezerért? miért? mert almafón?...cöh...a 3,5éves lányomnak adnám már csak játszani,nyomkodni mint a tesco-s játéktelót...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Viktor0610 #32 üzenetére

    félre érted az összehasonlításom...elég csúnyán...új készülékekről esett szó,nem asztáltakról, mivel a szolgáltató is újakat árul, nem használtakat...
    de legyen...
    hogy fer legyen a verseny:
    ujhasznaltgsm.hu nincs eredmény
    vatera nincs
    jófogás nincs *keresés szűkítve minimum 70ezer Ft-os ártól
    hardverapró 1db 125ezer...
    apróguru 160-275ezer kb.180 találat(ami nem valószínű hogy használt ár

    drága fórumtárs...miről is beszélünk akkor? 1db nem számottevő mennyiség...de hogy legyen igazad, így fer ha már új, legyen használt ár is :DDD ha az a nyilvánosan árult 1db-ot elfogadod :DDD

    janeszgol mivel a XZ Premium hivatalos oldalán a "Hol vásárolhatom meg" oldal alatt(linkeltem is) ott van az emag, így a hivatalos oldal hivatkozik rá, tehát lehet hivatalos viszonteladó, ne keverjük a márkabolttal :DDD attol hogy több cég hirdet attól még lehet hivatalos...pont úgy mint a szerviz is...egy azon szerviz cég lehet több gyártó hivatalos szerivze...csak papír formaság kérdése az egész :DDD a zug gsm sztorid nem vitatom...de hát az ár is tükrözi általában a minőséget...bár én 2szer vettem 4 telefont náluk...mind2szer a szemünk láttára bontották ki a telefonokat, gariztatni nem kellett náluk,bár egy cserével megoldják szerintem ha olyan baj lenne vele... Samsungra visszatérve,nagyon sok helyen árulnak Galaxy Note4ből F-es(4magos) modelt, ami a topikjában köztudott hogy az itthon kizárólag a szolgáltatóknál forgalmazták, és a C-s(8magos) model volt a gyári független...ellenben a használt mobilosoknál sokkal több az F-es független már mint a C-s...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz janeszgol #33 üzenetére

    te is félre értetted amúgy....azt írtam hogy a szolgáltatók függőbe max a mindenkori hivatalos ár max75%-ért árulhatnának telót...azt egy szóval sem említettem hogy hűségkedvezmény...mert mint már korábban írtam, a készülék árengedmény csak átverés...mert 2 év alatt ugyan úgy visszaszedi a szolgáltató az előfizu díjba csomagolva...csak át hülyének nézik az embert...persze aki bedől neki...olvass vissza :DDD

    ami mobilisan értelmes lenne:
    előfizetői szerződésben:
    -korlátlan mobilnet(hisz a szolgáltató eleve általánydíjba bérli a netet,tehát már az adaforgalmi korlátozás sem fer)
    -korlátlan beszélgetés(a szolgáltató sem a felhasznált percek után fizet :DDD
    feltöltőkártyás csomagban:
    ami jelenleg elérhető+opcióként a korlátlan net meg beszégetés

    a többi pusztán lehúzás,mivel a fel nem használt percek,adatforgalom nem vihető át,azaz elveszik, tehát megkárosít a szolgáltató, mert te pl 5000Ft-ot fizetsz az előfizetésért amiért cserébe pl azt adja hogy 180perc más hálózatba,hálózaton belül ingyen duma meg 1gb net...azaz te azt mind kifizeted a hónap végén...ha elhasználod, ha nem...ugye a fel nem használt forgalom(megmaradt perc vagy net) a hónap fordulót követően elveszik,tehát megkárosít,mivel az igénybe vett szolgáltatás díja 180perc és 1gb-ra illetve a hálózaton belüli ingyen hívásra szól...az hogy bele van írva a szerződésbe, burkolt felelősség kizárás csupán...de ez sem fer egy ügyféllel szemben...és mind ezt 2 éven keresztül...
    ellenben a feltöltőkártyás:
    akkor töltesz rá mikor akarsz,kiszámolhatóbb költségek,mivel aki keveset beszél kevesebbet fizet...én 5hónapja töltöttem a kártyám és még van rajta, más előfizuba már 15ezret kifizett,vagy többet, olott ő sem beszél sokat mondjuk...én pl a netem úgy oldom meg hogy a legkisebb mobilnet+domino maraton csomag mert az utóbbi az nem 30 napra szól, hanem alkalomra azaz amíg van adatkeret :)

    mecsek20 nyilván ha korrekt akar lenni egy mobilszolgáltató akkor egységessé teszi...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz mecsek20 #35 üzenetére

    Telekom Domino ASZF 5/a melléklet,5.pont, 30.oldal alja

    Havidíja 5/a melléklet,5.pont,30.oldal teteje

    mindkét féle ügyfélnek jelenleg 15.000Ft a készülék hálózati korlátozás feloldásának díja készülékenként
    jelenleg érvényben lévő tegnaptól érvényes ASZF szerint...

    viszont a jó hír:
    a módosított Október 24-től érvényes ÁSZF Dominós 5/a melléklet 5.pontja,33.oldal alja

    Tehát a Telekom Dominós ügyfél függetlenítésről szóló vita ezen része itt zárulhat is :DDD
    Ha a törvény módosítás nem is tér ki a határozatlan idejű szerződést kötött ügyfelekre, a telekom végre egy érdemben értelmes lépést tett... :C :C

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #38 üzenetére

    Szerintem a Sony Központi Szalon eléggé hivatalos forgalmazó, ott 239 ezer Ft.
    ott is :) helyesbítsünk :DDD meg a ED-nél IS, meg az emagnál IS...ha nincs akció :DDD

    Miben korlátozott? Hogy nem tudsz bootloader-t nyitni?...
    a hálózat zár korlátozás szerinted az nem korlát...ha nem akkor mi? :DDD a bootloader nyitás az egy mezei usernek nagyon mellékes :DDD milliomod rangú dolog...de a hálózati zár az már funkcióbeli korlátozás!

    Hol? A Telekomnál nem tudom, de a Vodafonenál ugyanannyiba kerül az előfizetés akkor is, ha nem veszel készüléket. Innentől fogva felesleges idehozni, hogy mennyi az előfizetési díj.
    a telekomnál telekomnál is :) csak hát ugye kifizettetik a biztosított kedvezményt, ugyanis ha te veszel csak egy simet előfizetésbe 2évre teló nélkül, ugyan úgy később vehetsz hozzá készüléket :DDD legalábbis a telekomnál így van...tehát, már eleve adva van egy "kedvezmény" számodra, amit elkezdesz fizetni, de a hűség alatt bármikor "igényelheted" meg van ez jól játszva :D burkoltan... ugyebár "igénybe vehető készülék kedvezmény" amit ha felhasználsz, hanem, akkor is fizetned kell :D
    ha már havi költség :D
    előfizu:
    korlátlan duma 12+4gb mobilnet 4000 16ezer 99ezer "kedvezmény"
    dominó:
    domino m 15ezer korlátlan duma+ 4gb mobilnet 4000 19ezer "nincs kedvezmény"

    dominósként 3000rel több a csomag díja mint az előfizusnak... de hát az is köztudott tény hogy a mobilszolgáltatóknál nem a prepaides ügyfelek a fejős tehenek :D mivel nincs havi fix termelés :D ezért sincs készülékkedvezmény sem feltöltőkártyásnak...ergo, a veszteséget valahol be kell hozni :D és erre a legjobb az ha drágábban ad bizonyos szolgáltatásokat mint az előfizetőknek...
    miért jobb az előfizető mint a feltöltőkártyás?
    az előbb leírtam röviden...de...
    a 2évre kötött hűség szerződéssel havi fix összeggel kalkulálható alap bevételhez jut a szolgáltató. ha valaki többet beszél egy kisebb csomag esetében, az a szolgáltatónak csak plusz bevételt jelent havonta, ellenben a feltöltőkártyásokkal. persze a 2éves elkötelezettséget valamivel honorálni kell,ez az úgynevezett készülék kedvezmény amit sokan ismernek, ami igazából nem is kedvezmény, mivel a havidíjas előfizetők részére igénybe vehető egyes szolgáltatások díjai tartalmaznak eleve kedvezőbb árat,a csomag havidíjában meg benne van a készülék kedvezmény 2évre lebontva :) mondjuk egy full korlátalan csomag a telekomnál havi 22ezer,abban simán elveszik az a 6000Ft kedvezmény részlet :D ami ugye senkinek sem tűnik fel, mert mindenki azt látja hogy a készülék ára olcsóbb, kisebb a részletfizetés, hurrá...de az nem mind1 hogy a 2 év hűség alatt pl. egy 215ezres telefonra kifizet valaki 290ezeret vagy kifizet összesen 600ezret...persze ha csak magát a készüléket nézzük...viszont, ha mind2 oldalról nézzük a dolgot, a készülék mellett maga a szolgáltatások, akkor is sok 2évre az 600ezer ft...2 év alatt igazából 2szer fizeti ki azt a telefont, mint már korábban írtam, a szolgáltató átalány díjban kap mindent, nem felhasznált forgalom után fizet...tehát neki így is úgy is nyereséges, csak az nem mind1 hogy mennyi a nyereség :) ki van ez találva, csak idő kell mire rájön az ember ;)

    de ha már kedvezmény...a prepaides ügyfelek fele annyi kedvezményeket nem kapnak mint a postpaides ügyfelek...ez se arányos így...az hogy adakozik feltöltési bónusszal? hát az igaz hogy több mint a semmi, de d#gja fel oda ahova gondolom :DDD azért egy 4-5éves prepaid előfizető is megérdelmene egy kis 20-30%-os készülék kedvezményt, mondjuk...ehelyett mit kap, csak agybajt :DDD nekem anyagilg jobban megéri a prepaid, a postpaidem sem használtam jobban ki...csak hát én is bedőltem ennek a készülékkedvezményes dolgoknak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz DrBubo77 #42 üzenetére

    kicsit mélyebben kutatgass :DDD
    -a frekvencia sávok használatát bérli, nem saját tulajdona :DDD átalánydíj
    -az internetszolgáltatást közvetíti,az sem saját tulajdonú, mert a sávszélességet is bérli egy másik szolgáltatótól átalánydíjban, vagy a nem akkor sávszélesség nagyságában mérve
    pl.havi vagy éves szinten xTbps sebességért, ha hálózatot fejleszt és nagyobb sávszélesség kell a szolgáltatás biztosításához akkor már xyTbps sebességre lesz szüksége :DDD
    -ami egyedül saját tulajdonú szolgáltatás, a hanghívás és sms küldési rendszer, ezért senkinek sem kell fizetnie, ezt oldja meg saját hálózatán belül,ugye xFt/perc vagy sms. maga mint közvetített szolgáltás amit arányosan az ügyfelek is kifizetnek egy előfizetésben az még a frekisávok bérlési/használati díja illetve az internet szolgáltatás díja...
    -plusz a hálózat karbantartási díja és felügyeleti díját is részben megfizeti az ügyfél...mert hát miért is ne...kicsiny hozzájárulás

    a mobilszolgáltatók pont azért nem vállalnak garantált feltöltési/letöltési sebességet mert a hálózati elemek nem bírnák ha minden egyes ügyfélnek lenne garantált sebessége...

    számold ki, van egy mobilszolgáltató 1millió ügyféllel, mindnek van mobilnetje, a csak fejenként legalább 4/2Mbps lenne a garantált akkor az mekkora sávszélességet igényelne? 4/2Terabit..az 1millió ügyfélnek,garantálva, ez hatalmas sávszélesség, ha csak azt vesszük, most adták át az óceánt átszelő optikai kábelt ami 6Tbps sebességet tud...kapásból megzabálná a kétharmadát...azért sincs nagyon egyik netszolgáltatónál sem nagy sávszélességű csomag. a digi kivétel, ott 1Gbps a legnagyobb net... de vissza a mobilhálózathoz, ezt a 4Terabitnyi adatot igen erős és stabil hálózatnak kéne biztosítani, s mivel ezt nem tudja garantálni egy szolgáltató, így ezrt hálózatsemleges,tehát a szolgáltatást biztosítja, de mivel maga a hálózat minősége,stabilitása sok mindentől függ így ezért nem garantálja egyik sem. Vezetéken más a helyzet.

    kb.hasonlóan működik egy komplex mobilszolgáltatás...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #43 üzenetére

    ha a teljes funkcionalitást nézzük, a hálózati zár már funkció korlátozás...mivel független,használatban nem korlátozott a készülék...azaz bármilyen simet bele lehet rakni, szinte bármilyen szolgáltató hálózatával lehet használni...de mivel reknak rá hálózat korlátozást [/B azaz (B)korlátozzák(/B) 1 adott szolgáltató hálózati használatára így a teljes funkcionalitásától megfosztják a mobilkészüléket.

    a Sony bootloader dologra meg azért voltam kiakadva, hogy attól független hogy sokért adták/adják...nem hogy van rajta hálózati (B)korlátozás(/B)...de plusz egy funkcióját vették el a készüléknek, illetőleg használatában (B)korlátozzták(/B)...

    jó pesze, ne személyeskedjünk ennyire :DDD most mondjam azt hogy 8éve vagyok telekomos előfizető, jobban mondva telekomos szolgáltatót használok 8 éve mert minőségben jobb mint a többi :DDD így a hálózati zár engem sem szokott zavarni ha veszek is használtan telót akkor 30as vagy független...
    persze függetleníti a szolgáltató,de horror áron:
    voda 0-1 12500,1-2 7500,2- 2500
    telenor 7800
    telekom 15000 havidíjast/25000 dominós mondjuk ezt egységesítették pár éve 15000-re

    kérdem én(oké hogy függetleníti 2 év után)de! megéri-e?
    vettél egy telefont 50ezerért...2év után az nem fog 50et érni, max 20at...annak feloldása pl a telekomnál 15ezer jelenleg, azaz az egész telefon ér 20at, kinyittatod 15ért, az 35öt fog érni elvileg, gyakorlatiga 20at, és a 5000rel tudnál kiszállni belőle ha eladod...tehát nem éri meg telekomos telót kinyittatni 15ért....a vodásat éri meg 2év után mert ugyan ez a szitu vodásban 17500 marad meg...telenornál 12200... azért érzed a különbséget, 5000,12000,17500? ez van jelenleg,és ugye mint azt sokan vagy kevesen tudják, ezen módosítottak, tehát ingyenes lesz, legalábbis atelekomnál a pre és postpaides ügyfelek részére egyaránt, tehát a ugyan ezt 10.24. után nézzük, akkor a 20ezeret érő telót 0ft-ból függetleníted,és 20ért tovább tudod adni...és 0ft vesztességed lesz :DDD hála istennek a számok sosem hazudnak :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz st3v3np3t3r #45 üzenetére

    hoppá :DDD egy ] ilyen kimaradt :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Lacok #47 üzenetére

    pl a sötét utcákban,pincékben működő zugmobilosok akik pult alatt box-al nyitogatták a telókat? :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Roland861010 #54 üzenetére

    1) telekom dominó
    2) az előfizetős rendszere nem tetszik, a dominóssal semmi bajom nincs :D olcsóbban jövök ki legalább, nem húz le rólam feleslegesen semmit a szolgáltató :DDD

    most mondjam azt, ha nem tetszik váltsál szolgáltatót? mondjuk UPC-re...ott könyörögnek az ügyfélnek hogy maradjon plusz 2 évig az ügyfelük,mellette fűt fát ígérnek, az jó isten összes létező kedvezményét beigérik csak maradj ott :DDD

    a Diginél nincs ilyan, egyszeri 2 év van és kész...de még teljes árban is olcsóbb mint bármelyik más szolgáltató(UPC,T-Home)

    Digi: tv+1g net+tel500 2év 6720,2év után 8400
    Upc:fiberpower 500m+digital bronz+tel 2év 13ezer(kedvezményesen!) hűség nélkül 15ezer!
    T-home:tv 4600+tel 4200+1g net 6450 2év kb.15ezer kedvezményesen! hűség nélkül 17ezer

    tehát sokallod a 8400at a digi teljes árú csomagjára? :D az árak mind3 szolgáltató legnagyobb kínálata alapján :DDD

    a Digi ezekhez képest ingyen adja teljes árban :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Roland861010 #64 üzenetére

    80as? érdekes, minimum 100as csomagot árul a digi...anno minden előfizető csomagját turbózták arányosan...nekem a garantáltam annyi a Digi200as csomagban...de a 8400Ft az a legnagyobb csomagra értendő hűség után...a legkisebb meg 6000,listaáron hűség nélkül...akkor neked hogy lehet 9000?

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Keem1 #67 üzenetére

    és szerinted azt a 40-60ezret nem fizette ki a szolgáltató veled? :DDD rosszul gondolod :DDD szerinted az ol éri meg a szolgáltatónak hogy a telefonokon 60 vagy akár 143ezret bukjon? gondolkozz logikusan :DDD
    Például ha te lennél egy szolgáltató...és ilyen kedvezményeket adogatnál az ügyfeleidnek,akkor már rég csődbe mentél volna :DDD csak matekolj....ha van 1,5millió ügyfeled(1millió előfizető fél millió feltöltős) és abból 1millió kihasználná a 143ezres készülék kedvezményt, akkor neked az mennyi pénzt húzna ki a zsebedből? 143milliárd forintot összesen! ami nem kis pénz... és ez mind úgy hogy évenként jönnek mennek az új és régi ügyfelek! ezt a nem kevést pénzt valahol vissza kell hogy termeld :DDD a feltöltőkártyásokon nem tudod,mert az nem fix bevételi forrás,csak egy plusz, de az nem tudja fedezni, még hosszú távon sem....hogy tudnád megoldani a legegyszerűbben, hogy ezt a 143milliárdot vissza termeljed,azért hogy ne érjen veszteség emiatt? :DDD Gondolkozz egy kicsit:DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Keem1 #69 üzenetére

    számoljunk :D
    12*12ezer? :DDD 240ezer

    az hogy a szolgáltató ezen felül mivel hálálja meg a 16 évedet az benne van...az árban

    az ha párszáz ember "ingyen" biztosít valamit, azt a másik ügyfelen veri ám le...mert mint írtam, a veszteséget valahol vissza kell hogy termelje :D a 16év után kedvezményedet más előfizetők rovárása kapod ám :DDD

    én tudod mit kaptam 4 év után? úgy hogy rendesen fizettem, minden hónapban rendesen,időben,de történt egy kis magán dolog ami nem tette lehetővé hogy időben fizessek , megcsúsztam és ez a 3 hónap csúszás és sok szolgáltatói "pozitív" ígérete után közel fél millát kell visszafizetnem a 80ezer helyett...köszi telekom... mivel 3an élünk 1 kerestből albiban,így a keret igen szorosan lett kiszámolva...egyszer csak betalált a bank anyám egy régi hitelével amit a nyakamba vart a végrehajtó...nos nekem se volt gond azt a havi 13at kifizetni, törlesztő+előfizu...meg 30ból megélni, de mikor bejön egy váratlan 30ezres + költség, szerinted? a 80ezret platinás ügyfélnek 2havi részletre engedték volna kifizetni....kössz....130ezer volt az albi, 26 a 2 előfizu(enyém+a feleségemé)...keresek közel 200at...és még éljünk is meg...plusz betalál a végrehajtó egy olyan tartozzással ami nem tid, hanem egy szülődé(aki már 3éve nem él, de aláírta hogy örökelhető...azaz ha ő meghal,akkor a legközelebbi hozzátartozójára terhelik rá,persze erről nem tudtam)...és a telekom így hálál meg 4 évet egy platinás ügyfélnek :DDD ezek után nem kívánok előfizus lenni :DDD ilyen kedves ajándékokra nem vagyok vevő a szolgáltatótól...inkább maradok feltöltőkártyás...a kedvezményeit meg d#gja fel oda ahova gondolom... ez a véleményem a telekom mobilos ügyfélkiszolgálásáról :DDD az otthoni se jobb sokkal :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #75 üzenetére

    mi köze ehhez egy autónak meg a benzinhez? :DDD

    hogy miért számolom bele? azért mert ha nincs előfizetésed nem kapsz telefont kedvezménnyel :D ha csak telefont veszel, nincs kedvezmény :D

    tudom mit... pont... aki naív havi előfizető és hiszékeny hogy a kedvezmény az kedvezmény az fizetgessen bőszen és szorgalmasan a szolgáltató felé :DDD

    rajtam már gazdagodni nem fog az biztos :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Keem1 #78 üzenetére

    már ne is haragudj...de nagyon félre értetted amit írtam :DDD

    csak hogy világos legyen:
    nem fogom megint leírni....ugyan azt amit már korábban leírtam...ne legyél lusta, szépen vedd a fáradtságot és olvass visszafele is, ne csak előre...ha én vettem a fáradtságot hogy leírjam, akkor ezt viszonozhatnád annyival hogy fogod és visszaolvasol...nincs sok hozzászólás :D nem 10-15ezres topik :DDD

    de most már zárjuk le a témát...kezd elegem lenni a sok értetlenből...egyszer leírtam...de már sokadjára...mert sok lusta user,nem veszi a fáradtságot hogy visszaolvasson...

    A kamu kedvezmény nem kedvezmény...

    A szolgáltató meg nem köt mindent az ügyfél orrára...amolyan amiről nem tud, nem fáj mondás elvén... majd gondolod te hogy azt a rengeteg pénzt csak úgy osztogatja a semmibe az ember...

    mellesleg nem én vagyok az egyetlen aki így gondolja :DDD de ZÁRJUK a témát...

    csak hogy a téma is pörögjön...ez a törvénymódosítás igen csak nagy érvágás a telekom szolgáltatónak... ő az eladott készülékenként bukik 15ezeret,ha feltételesen számokban beszélnénk akkor pl 10millió összesen eladott készülékeken kb. 100milliárd forint, ha nem az összes telefont kérvényezik függetlenítésre 2 év után...ez az új törvény ennyi pénzt vesz ki a zsebéből meg okt.24 után minden újabb telefon után 15ezret bukik ezt honnan fogja visszaszedni? :DDD ...a telenor 8ezret/teló, hasonló számokkal közel 50-80milliárd forint ugrik ki, a voda...a voda azzal a 2500ft-al meg szerintem nem foglalkozik,de ha már számok meg ne legyen belekötve hogy kimaradt...kb.20-40millárdtól esik el ....

    ezek után meg majd jönnek a telefon áremelések... :DDD nem akarok vészmadár lenni... de könnyen lehet :DDD valahonnan az eddigi bevételt vissza kell pótolni :DDD

    de majd meglátjuk :DDD még nagyon új dolog...de ha tömegesen mennek függetlenítettni, akkor lehet hogy igazam lesz :DDD

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz DrBubo77 #81 üzenetére

    már jönnek a trollkodók :DDD kezdtem félni hogy kimaradnak :DDD

    köszönöm a korrigálást :DDD :R

    Mr.X szerinted az mit jelent hogy "felhasználható" vagy "igénybe vehető" kedvezmény? azt hogy felhasználhatod, de nem kötelező..., vehetsz csak simet havi xxezer forintért, amíg tart a 2év bármikor kihasználhatod a kedvezményt de nem kötelező...de ezt is leírtam már, csak hát a lustaság felül kerekedik mindenkin hogy kicsit visszaolvasson egy kicsit :DDD

    De mielőtt valaki ezt is szét trollkodná, megjegyezném alsó hangon: Szabályzat III/10/8.pontja ;)

    ezzel a témával kapcsolatban érdemi vitát, megbeszélést nem lehet már itt folytatni...mások tapasztalatait,véleményét senki nem tartja tiszteletben...trollkodni meg sokan tudnak itt... :W

    én leírtam a véleményem, elméletem...tapasztalataim...ennyi... ha valaki más véleményen van, azt kúltúráltan is le lehet írni, nem csak trollkodva,mint ahogy sokan tették...ha nekik jól esett, váljék egészségükre :)

    én már ezentúl átmegyek read-only módba :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Quasi_modo #86 üzenetére

    .

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Dr.Data #88 üzenetére

    a telekomnál mától már kérhető az ingyen függetlenítés.... 1414, 3.6 menüben

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák