Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Bozek #38 üzenetére

    Szerintem a Sony Központi Szalon eléggé hivatalos forgalmazó, ott 239 ezer Ft.
    ott is :) helyesbítsünk :DDD meg a ED-nél IS, meg az emagnál IS...ha nincs akció :DDD

    Miben korlátozott? Hogy nem tudsz bootloader-t nyitni?...
    a hálózat zár korlátozás szerinted az nem korlát...ha nem akkor mi? :DDD a bootloader nyitás az egy mezei usernek nagyon mellékes :DDD milliomod rangú dolog...de a hálózati zár az már funkcióbeli korlátozás!

    Hol? A Telekomnál nem tudom, de a Vodafonenál ugyanannyiba kerül az előfizetés akkor is, ha nem veszel készüléket. Innentől fogva felesleges idehozni, hogy mennyi az előfizetési díj.
    a telekomnál telekomnál is :) csak hát ugye kifizettetik a biztosított kedvezményt, ugyanis ha te veszel csak egy simet előfizetésbe 2évre teló nélkül, ugyan úgy később vehetsz hozzá készüléket :DDD legalábbis a telekomnál így van...tehát, már eleve adva van egy "kedvezmény" számodra, amit elkezdesz fizetni, de a hűség alatt bármikor "igényelheted" meg van ez jól játszva :D burkoltan... ugyebár "igénybe vehető készülék kedvezmény" amit ha felhasználsz, hanem, akkor is fizetned kell :D
    ha már havi költség :D
    előfizu:
    korlátlan duma 12+4gb mobilnet 4000 16ezer 99ezer "kedvezmény"
    dominó:
    domino m 15ezer korlátlan duma+ 4gb mobilnet 4000 19ezer "nincs kedvezmény"

    dominósként 3000rel több a csomag díja mint az előfizusnak... de hát az is köztudott tény hogy a mobilszolgáltatóknál nem a prepaides ügyfelek a fejős tehenek :D mivel nincs havi fix termelés :D ezért sincs készülékkedvezmény sem feltöltőkártyásnak...ergo, a veszteséget valahol be kell hozni :D és erre a legjobb az ha drágábban ad bizonyos szolgáltatásokat mint az előfizetőknek...
    miért jobb az előfizető mint a feltöltőkártyás?
    az előbb leírtam röviden...de...
    a 2évre kötött hűség szerződéssel havi fix összeggel kalkulálható alap bevételhez jut a szolgáltató. ha valaki többet beszél egy kisebb csomag esetében, az a szolgáltatónak csak plusz bevételt jelent havonta, ellenben a feltöltőkártyásokkal. persze a 2éves elkötelezettséget valamivel honorálni kell,ez az úgynevezett készülék kedvezmény amit sokan ismernek, ami igazából nem is kedvezmény, mivel a havidíjas előfizetők részére igénybe vehető egyes szolgáltatások díjai tartalmaznak eleve kedvezőbb árat,a csomag havidíjában meg benne van a készülék kedvezmény 2évre lebontva :) mondjuk egy full korlátalan csomag a telekomnál havi 22ezer,abban simán elveszik az a 6000Ft kedvezmény részlet :D ami ugye senkinek sem tűnik fel, mert mindenki azt látja hogy a készülék ára olcsóbb, kisebb a részletfizetés, hurrá...de az nem mind1 hogy a 2 év hűség alatt pl. egy 215ezres telefonra kifizet valaki 290ezeret vagy kifizet összesen 600ezret...persze ha csak magát a készüléket nézzük...viszont, ha mind2 oldalról nézzük a dolgot, a készülék mellett maga a szolgáltatások, akkor is sok 2évre az 600ezer ft...2 év alatt igazából 2szer fizeti ki azt a telefont, mint már korábban írtam, a szolgáltató átalány díjban kap mindent, nem felhasznált forgalom után fizet...tehát neki így is úgy is nyereséges, csak az nem mind1 hogy mennyi a nyereség :) ki van ez találva, csak idő kell mire rájön az ember ;)

    de ha már kedvezmény...a prepaides ügyfelek fele annyi kedvezményeket nem kapnak mint a postpaides ügyfelek...ez se arányos így...az hogy adakozik feltöltési bónusszal? hát az igaz hogy több mint a semmi, de d#gja fel oda ahova gondolom :DDD azért egy 4-5éves prepaid előfizető is megérdelmene egy kis 20-30%-os készülék kedvezményt, mondjuk...ehelyett mit kap, csak agybajt :DDD nekem anyagilg jobban megéri a prepaid, a postpaidem sem használtam jobban ki...csak hát én is bedőltem ennek a készülékkedvezményes dolgoknak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák