Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz , #72966 üzenetére

    Ne is mondd...
    Akkor adtam el a 16GB DDR3-ból 8-at, mikor a lehető legalacsonyabb volt az ára, majd kb 1 hét múlva elkezdett emelkedni, és vagy 10 hónap múlva már a dupláját érte ... (aztán januárban szerencsére jó áron vettem vissza a gépbe még 16GB RAMot)

    Szóval, persze igen, de valahol szerintem érzi mindenki, hogy ABNORMÁLIS, hogy egy 1 éves hardver drágább most mint megjelenésekor (mikor 2/3-ába vagy felébe kéne kerüljön)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • envagyok

    veterán

    válasz , #72966 üzenetére

    Azért aki kicsit benne van a számtech dolgokban, akkor is érzi zsigereiben, hogy valami nincs rendben.
    Régen a legnagyobb bukták a hardverek voltak, semminek se esett úgy az ára, pl a másik "pénztemetőnek" az autónak se. Megvettél megjelenéskor egy hardvert, kb fél év múlva már fele volt az új ára, örültél ha harmadáért el tudtad adni.
    Most meg?? Nepperek veszik meg a felhasználók elől befektetésnek! Feje tetejére állt a világ.
    Az elmúlt 10 évből beollózok pár középkategóriás ph vga tesztből az árakkal kapcsolatban:
    Gtx 460 2010:
    "a GTX 460 már valóban középkategóriás kártya, de a megjelenést követő árakat (60-65 000 forint) látva még odébb van a középkategória határától, azaz 40-50 000 forintos ártól."

    Gtx 660 2012:
    "az NVIDIA 65 000 forintos hivatalos kezdőárat szabott meg a most megjelent GeForce GTX 660-nak, ami így elsőre szerintünk kissé magas."

    Gtx960 2015
    "A GeForce GTX 760-asokat leváltó új GeForce GTX 960-asok hivatalos ára 200 dollár, azaz idehaza (szintén hivatalosan) 70 000 forint, de ettől az egyes gyártók saját kiadásai, jellemzően a tuningos verziók, eltérhetnek – a tesztalany ára például 74 990 forint. Ez egy kicsit sok érte,"

    Gtx1060 2016
    "A GTX 1060-at árát tekintve jelenleg nem tartjuk a legjobb vételnek, ha pusztán az ár/érték arány lebeg a szemünk előtt. Nagyjából 94 000 forintért vásárolhatjuk meg a boltokba kerülő egyedi változatokat, ha csak az NVIDIA ajánlott fogyasztói árát tekintjük."

    És akkor jöjjön az RTX3060Ti:

    Aki ezután azt mondja, hogy ez normáis, minden rendben van, az meg is érdemli a 230k-s középkategóriás videókártyát.
    Itt nem az a kérdés pl. nálam, hogy meg tudom-e venni, hanem hogy meg akarom-e venni ennyiért...

    Idézet 2017-ből a csúcskategóriás gtx1080ti tesztből:
    "A ROG Strix OC egyébként a webshopok árlistája szerint pár ezer forinttal olcsóbb (~272 000 forint) az MSI kártyájánál (279 990 forint)"
    Gondolom a nem oc-sok kb 30k-val olcsóbbak voltak.
    Szóval 3 éve a legerősebb top kártyát megjelenéskor vadiújan vetted annyiért, mint most egy középkategóriást :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák