Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Ijk #67 üzenetére

    Jó ez az eladási stat, valamire biztos. :D Míg a DSLR fronton nem sok fejlődés tapasztalható, addig a milc jön fel mint az állat technikailag és ezt előbb-utóbb látni fogják a userek is.

    Én az Oly OM-D E-M10-emmel statikus témában kb. körberöhögök minden tükröst. Minden arc nélkül. A 45 1.8 fixxel 16 megapixelen, pixelszinten éles portrékat lövök 10-ből 10-szer és a félrefókusznak vagy a focus shift-nek még csak írmagját sem tapasztalom, jéééé ... :U

    A Nikont 820-ért vettem, az Oly-t 160-ért. Izé.. :U

    Persze alma és szőlő, kb. össze sem hasonlítható a kettő, de már várom a "miért nem élesek a képeim" topic-ot itt a ph-n.. Tudod mit látok a Facebook-os modellfotós csoportokban ? Hogy alapvetően tök jó képek készülnek el úgy, és kapnak 150 like-ot, hogy a modell pulcsija a mellbimbója magasságában borotvaéles, látszanak a bolyhok, míg mondjuk a smink, a szeme, szempillái már homályosak, vagy feltűnően kevésbé-élesek, vagy csúnyán (emiatt) utóélesítve vannak mint az állat. És ilyenkor fogom a fejem, hogy őszintén, értem én meg minden, de ha egy esküvőn történik ugyanez pont a kritikus képpel, mit csinál ?

    Szóval az eladási statiszikával kb. ki lehet törölni, mert az átlag ember csakúgy, mint az átlag fotós, igénytelen. De ezzel semmi baj, amíg a like fontosabb, mint a precizitás. És nem azzal van baj, hogy homályos a szeme, hanem hogy ezért 1M+ Forintot elkér a CaNikon. :)

    Egyetlen tükrös gépet sem láttam olyan szinten borotvahalálpontosan fókuszálni, mint a mostani Oly tücsökpöcsöt. Na, ezt a technológiát tudja a Sony is és a többi milc is, mind közül per pill a Sony a legesélyesebb a trónra, pláne ezzel az mk2-es vassal, de ha a RAW-t elcseszi, megint csak király nélkül maradunk.. és itt kanyarodunk vissz a topic-hoz: jó jó, szuper, szuper, wááá, atom, izé, bla bla, csak: RAW? 14 bit lossless compressed, IGAAAAZZZ SONNYYY ???? :U :U :U

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Ijk #67 üzenetére

    Ezt a közgazdaságtan Nobel-díjas következtetést már a másik helyen is elsütötted, de azóta is pont annyi értelme van egy havi adatból trendet felállítani.

Új hozzászólás Aktív témák