Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Füles

    tag

    válasz Panther #4 üzenetére

    A Coolink ventijei BIZTOS hogy nagyon hangosak, saját méréseim szerint bőven meghaladják még a specifikációt is... :(

  • andorpapa

    őstag

    válasz Panther #16 üzenetére

    Szintén WBk68-cal nyomom, már augusztus óta.

    A rózsaszín hővezető nagyon szar, érdemes leszedni. Viszont mindenképpen tegyél alá valami normális hővezető pasztát! Én is leszedtem, de hülye fejemmel nem találtam a szilikonzsírt, így pár napig nem volt semmi a procimag és a borda között. Durva volt: már netelés alatt is 60 fok körül járt, egy kis játék pedig azonnal lefagyasztotta.

    Én egy elektrotechnikai boltban vettem egy kis doboz szilikonpasztát. Kb. 100 procira elég. Tudom, hogy az ezüstös cuccok jobbak, de azt sajnos itt nehéz szerezni elfogadható áron (Pécs).

    Azt vettem észre, hogy az utóbbi időkben romlott a képessége a cuccnak. A venti fordulatszáma maradt a régi, de már nem képes olyan jól hűteni. Újrakentem pasztával, de ez sem segített. Csukott házzal Idle állapotban 39 fok körül van (22-23 fok szobahőmérséklet), viszont nagy terhelés alatt 48 fokig is felfut. Régebben 46 fölé nem tudtam felvinni, pedig akkor még melegebb volt a levegő.

    Egyébként a teszttől nagy mértékben eltérhet a te mérési eredményed, két dolog miatt is:
    1. az alaplaptól is függ, mennyire pontosan mér. Láttam már olyat, ami 2-3 fokot hozzáadott még, így a 46 fokod lehet, hogy csak 43.
    2. A tesztet (ha jól értettem) az asztalon végezték, kiszedve az alaplapot, vagyis nem rekedt meg a levegő, mint egy gépházban. Ha ezeket a hűtőket is rendes körülmények között tesztelték volna, akkor biztosan melegebbe eredmények jönnek ki.

    Egyébként WBK68 rulez, eléggé jó hűtő, csak kicsit drága. Ja, és könnyen lehet rá másik ventit rakni, tehát házilag lehet akár WBK38-at csinálni belőle. :)

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák