Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz Vole #2 üzenetére

    "A kajakkal kapcsolatban szerintem nincs igazatok."

    Egyetértek, szerintem is iszonyú jó kajákat lehet találni, de olyat is könnyű kifogni ami hazai szemmel "csak" rendben van. Egy olcsóbb szállodában (Ho-Jo pl.) is tök frankó a reggeli szerintem, nyilván túristaként nehezebb megtalálni a tuti helyeket mint helyiként, de szerintem itthon azért könnyebb belefutni rossz kajába. Persze izlések és pofonok.

    Én is nagyon pozitívan csalódtam amerikába, az emberek kedvessége még ha színltelt is, de némileg pozitívabbá teszi a hangulatodat, és ez egy láncreakció, te is kedvesebb leszel visszafelé, amitől neki tényleg jobb lesz, stb.. Én ezt én nem tartom negatívnak, náluk már beleivódott az emberekbe. Amikor segítséget kértünk az utcán nem egyszer addig nem ment tovább a leszólitott gyalogos amig nem tudott segiteni, még ha ez volt 5-10 perc is, sőt volt aki még telefonált is miattunk!!! (Bécsben ugyanerre elfordultak az emberek, azt hitték hogy kéregetünk pedig nem vagyunk csöves kinézetű emberek) Szolgáltatni és szórakoztatni nagyon tudnak, ott tényleg profik ebben, a vásárlónak mindig igaza van, stb. Lenne mit tanulni tőlük ebből a szempontból.

    Azzal se értek egyet, hogy nincs sok jó nő. Miami-ban csak kapkodtuk a fejünket, mintha csak modelleket és kockáshasú dzsigolókat engednének be a városba, elég nagy volt az egy főre jutó jó csajok száma! Kaliforniában szintén hasonló arányokkal találkoztunk a frekventáltabb részeken, nyilván azért nem mindenhol van így.. Viszont nagyon sokat számít nekik a külsőség, tenyészbika kinézetű haverom két sikeres és jól kinéző helyi csajtol is kapott házassági ajánlatot, mindenféle ismeretség nélkül, nekik csak egy kirakatférj kellett volna.. A hülye meg nemet mondott... :)

    Vannak nagyon dagadt emberek, de az utcán én az igényesen kinéző normál embert találtam inkább jellemzőnek. Szerintem mi sem állunk sokkal jobban. Egyszóval a pazarlás nekem is fura, ezen kívül sok az álszentség valóban, van sokminden amivel nem értek egyet, de alapvetően mindenképp érdemes kimenni, annyival másabb mint európa. Szerintem túristaként az USA egy top desztináció, ellentétben pl. Dubai-al..

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz #16729600 #18 üzenetére

    Engem az itthon tapasztalható fapofa és bunkóság az eladóktól az jobban kiakaszt..

    Amúgy pszichológiai tesztek bizonyítják, hogy a mosolyra álló arckifejezés - még ha nem is őszinte - pozitívabb színben láttatja velünk a világot, lesz valós hozadéka még ha csak színlelten is kezdjük. Tehát a színlelés ellenére szerintem nem rossz dolog, csak nekünk nagyon szokatlan, mert mi magyarok minden mögött a rosszat és a hátsó szándékot keressük.

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz Vole #23 üzenetére

    Itthon nálunk lenne gond, ha bevezetnék, mert azért a magyar átlag nincs toppon vezetéskultúrában, (a kétsávos körforgalmat sem tudták megérteni a magyarok a szentendrei úton budakalásznál, még rendőri segítséggel sem, ezért le is zárták a belsőt most meg átépítik az egészet az M0-felé vezető dugók miatt.)
    A pofátlan befordulások nálunk sajnos biztosan meglennének, mert ugye a ha én X5-össel jövök akkor jogom van eléfordulni a kis szar Daewoo-nak, még ha ő is van a főútvonalon.

    De egyetértek, ott ahol működik ott nagyon jó dolog szerintem is, igenis van létjogosultsága.

  • Kroni1

    veterán

    válasz DS39 #32 üzenetére

    Ez azért van igy, mert náluk pár % körül van az adó a legtöbb helyen, van amire nincs is. Elenyésző a mi 27%-unkhoz képest. Ott amikor vettem valamit 100$-ért - attól is függ hogy az étel vagy műszaki cikk, vagy ruha - akkor mindig kb. 101-105 $-t fizettem. Mivel nem tul sok ezért ők nem tüntetik fel.

    Ez csak azért zavaró, mert ugye az ár 99$ és a végére kijön ilyen 101.69$ ami készpénzben mindig problémásabb, de mivel náluk már mindenhol kártyával fizetés az alap ezért őket nem zavarja annyira..

    szunya1: Valóban komoly sikereket értek el a népbutítás terén, de azért nekünk sem kell messzire mennünk egy-két vállalhatatlan riportalanyt keresve.. :) [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz H.Istvan25 #47 üzenetére

    Szerintem ők nem lesznek szomorúak, de te egy nagy élménytől fosztod meg magad, ha más véleménye alapján nem mész oda és alkotsz véleményt olyan helyről amirol fingod sincs.. Szerintem.

  • Kroni1

    veterán

    válasz tailor74 #80 üzenetére

    "Kedves kritikusok - mindenhol van mindenféle ember, nem kellene általánosítani, ahogy mondani szokták nem az a lényeg, hogy hol vagy, hanem hogy ki vagy."

    Ezzel egyetértek, de látod azért mindenki mégis általánosít, és az amerikaikat tartják segg hülyének, és az előítéletek miatt inkább máshova mennének. Holott azért mi sem vagyunk sokkal jobbak, sőt..

  • Kroni1

    veterán

    válasz b. #86 üzenetére

    Azért szerintem elég korrekt leírás volt a részéről, semmi olyat nem írt hogy itthon minden szar ott meg jó. Miért ne lehetne ez a véleménye?!

    "egy kezemen meg tudnám számolni, ahol elfogadható áron értelmes kaját raktak elém" - Más a gasztrokultúra. Nekik a Burger és a Pancake az alap, nekünk meg a kolbász és a szalonna.. De attól még igenis lehet normális kaját kapni, max te a burgert nem csíped, de ők ugyanígy pislognánan nálunk. Azért ott tudsz venni mindenfélét, kicsit nagyobb a lehetőségek tárháza mint nálunk, hogy meg kell fizetni az oké, egy jobb étterem azért itthon sem olcsó.

    "Svájc vagy Norvégia ( ezekbe jártam eddig)nyomába sem érhet az Amerikai álom szerintem."

    Svájc?! Ahol a vicc szerint egyből a porszívóba öntik a konfettit?! :) Maga a hely nagyon patika, de ez a nyugati szabályozottság nálam már sok. Fagyizó előtt beszólnak, hogy ne ott edd a fagyit mert azt csak bent szabad.. Autópályán egy picivel gyorsabban mész a megengedettnél, és a rendőrtől megtudod hogy egy másik helyi autós jelentett be téged, mert őt zavarta, hogy te 5km/h-val gyorsabban mész mint ő.. Megtörtént dolgok. Egyszóval nekem nagyon nem jön be, amerikában a sok társadalmi probléma (feketék-fehérek, fegyvertartás, rendőri tulkapások, stb.) ellenére is nagyobb a lazaság és az emberek sokkal kedvesebbek, szerintem.

    Norvégia más tészta, tesóm ott él, nagy a jólét, kulturáltak az emberek, és tényleg egy gyönyörű világ, azt is látni kell de az biztos hogy nem bírnám sokáig északon.

  • Kroni1

    veterán

    válasz tailor74 #88 üzenetére

    Egyetértek veled, mi sem vagyunk különbek és ők sem. Hulyék mindenütt vannak szép számban! :)

    De azt el kell ismernem, hogy azok ott odaát piszkosul tudják mitől döglik a légy, iszonyatos módon tudnak szolgáltatni és szórakoztatni. A fogyasztói társadalom és a reklámokra épülő élet nekem se tetszik, de nyaralni szerintem igen jó célpont az USA. Annyira változatos és csodálatos természeti kincseik vannak hogy az félelmetes. Az árak meg - ha már kijutottunk akkor - szerintem sokkal barátságosabbak mint nyugateurópában.

    H.Istvan25: Megértem, hogy ezekre a helyekre vágysz. Nekem többször is megvolt Észak-Amerika, Dél-Amerika is, így a következő célom nekem is Kelet, aztán Afrika lesz! De hidd el, hogy USA sokkal jobb gondolnád. Feleségem is ilyen előítéletes volt, de tudtam, hogy meg kell neki mutatnom. Aztán mikor bejártuk autóval a Los Angeles-San Francisco-Las Vegas-Grand Canyon-Phoenix utat és egy kis NYC-t akkor minden előítélete eltűnt, azóta már ő is másképp gondolkodik az USA-ról..

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz H.Istvan25 #93 üzenetére

    Én nekem is bakancslistás egy ilyesmi motoros túra az elkövetkező években. Sok barátom járt már arra, és mindenki azt mondja, hogy egész más élmény, sok szempontból élvezetesebb, mint a civilizált nyugaton motorozni..

    A vezetési stílus azért valóban elég kemény keleti irányba indulva, sokan biztosan azt mondják bennem van a hiba, de én őszintén mondom, hogy jobban szeretek Erdély felé motoron megindulni mint az osztrákok irányába.

  • Kroni1

    veterán

    válasz b. #98 üzenetére

    Én tudok neked kapásból két hentesboltot a közelemben ahol szalonnát lehet reggelizni! :)

    Azzal egyetértek, hogy ott nagy különbség van árban a Junk-food és a minőségi kaja között, de nem igaz, hogy szar a kaja, rogyásig vannak kajáldákkal mindenhol, meg lehet találni mindent mexikóitól a kínaiig. Az üzletekben meg a választék tényleg elképesztő, aki nem lusta magának csinálni a kaját az olcsón is tud jókat enni, asszonnyal mi ezt csináltuk sokszor. (Az 1gallonos 100% narancslé 1$ ára kicsit sziven ütött, mikor nálunk 1l-ért többet kérnek el..) A csóró amerikai viszont tényleg megelégszik a 4$-os McDonalds menüvel, mert otthon főzve sem tudna nagyon olcsóbban kijönni..

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz laszlobak #104 üzenetére

    Az hogy lusták az szerintem nem igaz. Az egyetemen hallottam egy nálam okosabb szakembertől, hogy az amerikai átlag az igen keményen, és igen sokat dolgozik, ott vannak a japánok után az élmezőnyben. A magyaroknál nincs meg ez a szintű produktivitás, és ezt látom a környezetemben én is, persze őszintén szólva kicsit magamat is beleértve: Mindenki zsíros állást akar, brutál jó fizetéssel, minimális munkavégzéssel és kevés felelősséggel. Valahogy ha valakinek laza a munkája, egész nap facebookozik az irodában és jól keres akkor mi itthon elismerően szoktunk csettinteni. Ha ugyanezért a pénzért valaki keményen megdolgozik azt elismerjük, de kicsit le is sajnáljuk egyben.
    Persze nem azt mondom, hogy a napi 10-12h meló a követendő példa, én örülnék, ha elég lenne mindenkinek heti 20-30 órát dolgozni, hogy többet lehessünk a családunkkal, de ez egy messzire vezető téma lenne..

    A lényeg, h amit hallunk az USA-ról az sok esetben nincs köszönőviszonyban sem azzal ami valóban folyik.

  • Kroni1

    veterán

    válasz laszlobak #107 üzenetére

    Ez így igaz. Azt látom, hogy ott nem számít miből élsz meg amíg megélsz belőle. Nem nézik le a kétkezi munkást, ha jó szakember azt elismerik, és van belőle bőven.

    Az autóknál, építkezésnél meg lehet figyelni a grandiózusságra való törekvést, a gyerekes nagyzolást, nekik egy pickup is 800LE kell hogy legyen, nem számít hogy 30l fogyaszt 100km-en. Épületeknél, szobroknál, természeti jelenségeknél is mindig fontos nekik, hogy ez a világon a legnagyobb, ez a legmagasabb, leghosszabb stb.
    Ettől eltekintve sok mindent lehet tényleg tanulni. A gyermekek védelme, a sérült/nehézségekkel kűzdő emberek tisztelete, közlekedéskultúra, stb.

  • Kroni1

    veterán

    válasz laszlobak #111 üzenetére

    Miért ne értettem volna? Elolvastam és nagyjábol mindenben egy is etértek veled.

    szunya1: De azért abból is meg lehet élni.. Persze csodák nincsenek, ott sincs kolbászból a kerítés. Elég sok hajléktalan embert, csövest és mentálisan zavart/bolond embert látni pl. San Diegoban, vagy San Franciscóban a frekventált sétálóutcáról akár csak egy sarkot lekanyarodva is.

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz Bdanyy #116 üzenetére

    Ez igaz, asszem ott is csak annak terem babér aki - európai szemmel - képes hajtani és kidolgozni a belét. Amúgy ebben a témában nagyon jó film a Where to Invade Next. Ajánlom mindenkinek aki nem látta, elég jól leírja milyen különbségek vannak a világban, honnan mit lehetne tanulni, és mindezt ráadásul tudja humoros hangvételben tálalni.

Új hozzászólás Aktív témák