Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz b. #86 üzenetére

    Azért szerintem elég korrekt leírás volt a részéről, semmi olyat nem írt hogy itthon minden szar ott meg jó. Miért ne lehetne ez a véleménye?!

    "egy kezemen meg tudnám számolni, ahol elfogadható áron értelmes kaját raktak elém" - Más a gasztrokultúra. Nekik a Burger és a Pancake az alap, nekünk meg a kolbász és a szalonna.. De attól még igenis lehet normális kaját kapni, max te a burgert nem csíped, de ők ugyanígy pislognánan nálunk. Azért ott tudsz venni mindenfélét, kicsit nagyobb a lehetőségek tárháza mint nálunk, hogy meg kell fizetni az oké, egy jobb étterem azért itthon sem olcsó.

    "Svájc vagy Norvégia ( ezekbe jártam eddig)nyomába sem érhet az Amerikai álom szerintem."

    Svájc?! Ahol a vicc szerint egyből a porszívóba öntik a konfettit?! :) Maga a hely nagyon patika, de ez a nyugati szabályozottság nálam már sok. Fagyizó előtt beszólnak, hogy ne ott edd a fagyit mert azt csak bent szabad.. Autópályán egy picivel gyorsabban mész a megengedettnél, és a rendőrtől megtudod hogy egy másik helyi autós jelentett be téged, mert őt zavarta, hogy te 5km/h-val gyorsabban mész mint ő.. Megtörtént dolgok. Egyszóval nekem nagyon nem jön be, amerikában a sok társadalmi probléma (feketék-fehérek, fegyvertartás, rendőri tulkapások, stb.) ellenére is nagyobb a lazaság és az emberek sokkal kedvesebbek, szerintem.

    Norvégia más tészta, tesóm ott él, nagy a jólét, kulturáltak az emberek, és tényleg egy gyönyörű világ, azt is látni kell de az biztos hogy nem bírnám sokáig északon.

Új hozzászólás Aktív témák