Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CCHPacsker

    újonc

    Talán még egy kotyogást megengedtek.

    Rájöttem, hogy az én RC töltőm is tud Pb akkut :) Elkerülte a figyelmem.
    Ez hiányzik nekem a drága utós töltőkből. (aprólékos személyre szabhatóság/beállítás és részletes kijelzés)

    Csak 20Ah-s akksit lehet beállítani maximum (bár lehet, hogy feltöltené a magasabbakat is :roll: ). Ez egy régi töltő. Az újabbak biztos tudnak már bármit. Tud kisütni, amelyet a töltési áramerősséghez hasonlóan szabadon választhatok. Előbbi Pb akkunál max 1A, utóbbi max 5A. (A kisütés jó lenne az akksiknál is. Ha van az embernek ideje, kicsit "megformázza") Biztos, hogy nem olyan sok ciklussal dolgozik, mint a most vett töltő. Ez a "3 lépcsős" processzoros lehet. Folyamatos töltést mutat (egyre csökkenő áramerősséggel és maximum 14,4, de néha lejjebb állított feszültséggel), majd szól, hogy full. Utána nem kezd csepptöltésbe. (az újabbakról simán el tudom képzelni, hogy CTEK / Carstel jelleggel sok lépcsőben dolgoznak). A töltés ideje alatt figyelemmel kísérhető a töltő bemeneti és kimeneti pillanatnyi feszültsége (műszeremmel rámértem és 1 tizeden belül van az eltérés), a pillanatnyi töltőáram, az addig felvett töltés (mAh) és az eltelt idő. - és persze számtalan beállítás a "start" előtt. -
    A Carstelre ráraktam a Robbe által feltöltött 17Ah-s akksit és nem sokat teketóriázott vele. ~10 perc után a Carstel is azt mondta, hogy rendben, majd átállt csepptöltésre. Az akksi a két töltő közt 12,8V-on állt.

    Magyarul nagy kár, hogy az autó/motor akku töltők nincsenek ilyen kijelzővel és beállítási lehetőségekkel ellátva. Ha most lenne keret (látván a piaci hiányt), biztos gyártanék egy olyan töltőt, ami egyszerre jó mindenféle kapacítású, cellájú és fajtájú akkuhoz. (édesapám ért PIC programozáshoz). A mai világ egyre inkább az elektromosságról és az energiatárolókról szól (nap-szél-HSD...) és nekem minden területre más és más töltőre kell beruházzak? Nonszensz.. :)

    Ha valakinek van kapacitása és töltő vásárlás előtt utánanéz az RC töltőknek is (10-20 ezer Ft közt már nagyon profik vannak), akkor simán lehet, hogy rátalál az általam keresett mindent tudóra. És lesz kijelzője, meg csipogója, meg személyre szabhatósága, meg rengeteg plusz lehetősége.
    Gondolva a jövőre, ha valaki egyszer rátalál, kérem írja meg nekem: hbikesr (kukacka) t-online.hu
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák