Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CCHPacsker

    újonc

    Szervusztok!

    Átnyálaztam a topic-ot és először is meg szeretném köszönni az értékes hozzászólásokat, szakmai tapasztalatokat. Közelebb kerültem a célhoz.
    Segítségeteket szeretném kérni. Processzoros töltő vásárlás előtt állok...

    Alapvetően 40-62 Ah-s, ólom autó akkumulátorok (sima és AGM egyaránt), ritkán 5-20Ah-s zselés/AGM akkumulátorok töltése lenne a cél. Remélhetőleg ritkán lenne a töltőre szükség.
    Maximum pár órás csepptöltésen hagynám a feltöltést követően, tehát nincs hosszú távú szintentartó tervem velük.

    Még a fórum olvasgatása előtt rátaláltam a CTEK-re MXS 5-re (és érdekesség képpen ennek TEST & CHARGE) változatára. Rengeteg viszonteladó van, előbbi ~20 ezer Ft-ért, utóbbi 25-30 ezer Ft-ért vásárolható meg. Utóbbi gondolom az én felhasználásomra felesleges.
    Legrosszabb esetben megvenném, de szívesen vennék kevésbé márkás olcsóbb alternatívát, ha jó ár/érték arányúak. Ebben kérném a segítségeteket.
    A konkrét jelöltek közül ti melyiket ajánlanátok?:

    - Lidle-s Ultimate Speed esetleg LCD-s változata. ~3-6 ezer Ft. (kérdés hozzájutok-e?)
    - Carstel 01.80.048 ~ 11 ezert Ft. (jól gondolom, hogy az Extol 8897300 ugyan ez, csak 5000 Ft-al többe kerül?)
    - Profi Power BAC 104 WR (Akkukraft?) ~12 ezer Ft.
    - Güde gude 85060 8A ~ 15 ezer Ft
    - (Smart charger?) 01.80.150B ~ 16ezer Ft
    - Einhell BT-BC 12 D-SE ~ 17 ezer Ft
    - Netán egyéb típus, amit ajánlanátok?

    Fontos szempont a megbízhatóság, hogy ne kelljen pár évente újat venni.

    Van pár hervadtabb akksim, amik esetlegesen jók lennének tartaléknak/tápnak a későbbiekben. Ezek biztos szulfátosak. Ha fel lehetne éleszteni őket, örülnék neki. A CTEK-nek van ilyen "pucoló" fázisa (ami nyilván nem ment meg mindent). Így előny lenne ez az opció is. A fent felsoroltak közül más is tudhatja?

    (Van egy régi ruszki töltőnk, amibe Édesapám még belerakott egy digitális kijelzőt, amin látni a pillanatyni töltő feszültséget és áramerősséget. Mérnök vagyok, imádom elemezgetni, ezeket, így előny, ha van kijelző.
    Nem értem egyébként, hogy ilyen értékű műszereknél miért feláras tétel egy legalja kijelzőt (és mérőműszert) is belerakni a készülékbe, hisz filléres tételekről beszélünk. Marketing...)

    Hópihét nem használnok AGM-en! :R

    HA esetleg TOP3-at írnátok sokat segítene átlagolásban. Gondolom később a fórumot olvasoknak is.
    Előre is köszönöm válaszotokat!

Új hozzászólás Aktív témák