Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Rolly #436 üzenetére

    ha ezeket a számokat nézem, akkor:
    55+110+55+110 az 330 rugó.
    35+80+150 az 260 rugó.
    nekem, mint valamiféle matematikusnak, ez rohadtul nem a fele.
    ha a 250 ezres becslésedet veszem, akkor esetleg.

    de nézzük más szempontból.
    volt itt egy link, ahol leírták, hogy elmentek egy villanyautóval temetőkörútra. 18 ezer forint töltési költségért (kis csúsztatással) mentek 650 kilométert. Azon az útvonalon én a saját benzintemetőmmel tudok hozni kb. 8l/100km-es átlagot, 52 liter, az belefér egy tankba. Megtankolom púposra indulás előtt valamelyik városon belüli kúton prémium benzinnel, 420 forintos áron, 21840 forint.

    vagyis tankoláson bukok 3840 forintot. Viszont én egy fenékkel végigtolom, nem üldögélek 3-4 órányi kényszerpihenőn elektronvadászaton. Ez mennyit ér? ezer forint/óra költségmegtakarításért dekkol mindenféle istenhátamögötti helyeken, kényszerből eszik. ráadásul ebben a konkrét esetben meg is szívja, mert a töltések miatt csak sötétben jut el az utolsó temetőjébe. mennyit ér, hogy nem kell sötétben botladozni a sírok között? ráadásul lehet, hogy az a 650 kilométer nem is annyi, mert mászkált a városban a töltő után, tehát lehet, hogy még 3840 forint sincs a különbség? miközben milliókkal olcsóbb az autó (oké, a benzintemető nem, de egy racionálisan kiválasztott autó igen). És ha nem 100-as benzint veszek, akkor megint nem ennyi a különbség, hanem kevesebb.

    az tisztán látszik, hogy hosszabb távú utazásra a villanyautó totális anyagi csőd. ezzel ekvivalens állítás: tisztán látszik, hogy *számomra* az én felhasználási szokásaimhoz a villanyautó totális csőd. igaz, ha ritkán bemegyek a városba, akkor azt sofőrös "villanyautóval" teszem. ti villamosnak hívnátok :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák