Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #122 üzenetére

    És én erre reagáltam is hogy miért is nem jársz rosszul. Az egy látszat veszteség csak.
    Mondok egy utolsó példát:
    Tegyük fel hogy az árfolyamok így alakulnak :
    alma/usd: 2
    xrészvény/usd: 100
    usd/huf :200
    alma/huf:400
    xrészvény/huf: 20000

    Vettél xrészvényt 1 db-ot huf alapon.Az alma ára még mindig 2 usd és az xrészvény ára is 100 usd de az usd gyengült 10% ot a forinthoz képest. Ekkor
    usd/huf:180
    xrészvény/huf:18000

    Tehát itt látszik amit mondasz hogy buktál 2000 Ft ot. Én viszont azt mondom hogy ez csak látszólagos bukás mert ha akarsz venni most az 1 xrészvényedért kapott 18000 Ft odból almát akkor:
    Mivel az alma/huf ára lement (az usd/huf miatt) 360 Ft ra ezért 18000/360= 50 DB almát tudsz venni,ugyanannyit mint az usd gyengülése előtt. Tehát ugyanazt meg tudod venni hiába ér forintálisan kevesebbet a pénzed, de tényleges értékben ugyanannyi. Ugyanazt tudod megvenni, tehát nem buktál ténylegesen, csak kevesebb forintot látsz.De ettől nem veszítettél ténylegesen az usdhez képest.
    Ezért mondom hogy szerintem mindegy hogy milyen alapú biztosítást köt az ember.

    Ha továbbra is úgy gondolod hogy én gondolom rosszul akkor mutass rá hogy hol hibáztam az érveléssel.

Új hozzászólás Aktív témák