Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz DextyPremium #5 üzenetére

    Ebben az országban.... Oktatás.... Profitálni.... Ahhhhaaaaaaaaa.... Valaki fog, mondjuk oktatás címszóval. Természetesen a majd megalakuló nemzeti digitális oktatási minisztérium ajánlásával....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #48 üzenetére

    Csak egy kérdést engedj meg légyszi! A bolti eladó többet keres.... Érdekes módon, én ezt csak diplomás emberektől hallom. Kicsit az az érzésem néha, hogy a diploma egyfajta előjog kéne legyen a jó keresethez.. Csak épp sokan ennyivel be is érik, dolgozni meg nem szeretnek... Mert nem azért tanultak :DDD
    Ne érts félre, de honnan ez a sztereotípia, hogy valakinek csupán a diploma jogán többet kéne keresnie bárkinél, alanyi jogon?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #68 üzenetére

    Azt hiszem nem voltam egyértelmű. Nem csak tanárok vannak diplomával. Családban van tanár. Messze megértem, hogy ő is miért hagyta ott, vagy a másik miért dolgozik mellette mást is. De a diplomások egy viszonylag alacsony százaléka tanár. Ezért írtam, hogy ne értsd félre. Aki nem tanár pl a környezetemben diplomával, hajlamos sírni, hogy kevés a pénz, mert ő nem ezért tanult ennyit. És van, hogy fél napot passziánszozik... Ez a jelenség ebben a formában nekem kicsit olyan, mintha valamiféle előtakarékosságként kezelnék. Tanultak, és ezzel el van intézve a jólét.Az eszébe nem jut pl az emlegetett illetőnek, hogy bizony képzetten, illene annak megfelelően dolgozni, termelni is. Mert pénz bizony munkáért van. Amúgy építészmérnök a srác, és jó helyen is lenne. Lehet, hogy csak rossz körökben mozgok ilyen téren, vagy generációs probléma a felfogás béli különbség, de ezt tapasztalom sokszor, jellemzően a fiataloknál.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #80 üzenetére

    Gázszerelő fater mellett robotolni.... Van az a gázszerelő aki mellett ez életcél lehet..... :DDD :DDD :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz spirit007 #84 üzenetére

    "Gondolatébresztő:
    Vannak szülők akik nem voltak túl jó tanulók és/vagy nem túl okosak ..."
    Na ők koncentrálnak a hómtestnevelésre.... :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #86 üzenetére

    Azt hiszem ebbe a jelenségbe az is közrejátszik, hogy pl pályakezdő diplomásból Dunát lehet rekeszteni. Aminek talán a vázolt dolog lehet az oka. Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem úgy tűnik, hogy egy jó diploma, régen talán magasabban volt értékelve. Mert az emberek java akkor megelégedett egy szakmával. Ma már nem... Tanulj, mert robotolhatsz, stb.... A szakma, jó szakember meg felértékelődött, mert hiánycikk lett. Én csak az építőiparról tudok beszélni ilyen tekintetben, tapasztalatból. Ipari alpinozom, tetőket csinálok,stb... Nem találok embert magam mellé.... És dolgozott nálam diplomás emberke is. Nem voltam kint vele a vízből... Édesapám lassan 70 évesen többet ért a tapasztalatával. Aztán sértődés lett a vége, hogy miért segédmunkás bért kap az illető.... Lehetőséget kapott, becsületes pénzt, azért amit teljesíteni tudott( többet, mint egy tanár.... ), mégsem volt elég. És persze jött a nem ezért tanultam sztori....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #108 üzenetére

    Most arra a többségre gondolsz, amelyik kintről szavazott? Vagy amelyiket utaztatták? Netán a 8 általánossal sem rendelkezőkre, akiknek a polgármesterjenőúr megaszonta, hogy hová kaparják az ikszet, mert nem lesz még közmunka sem? Vagy a nem tetszik, hogy épül, szépül az országunk szlogennel dobálózó vért ivott menyecskékre? :U Mert bizony nem mindenki látja narancsban a világot. DK és társaitól függetlenül sem...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #64791808 #113 üzenetére

    Teeeee, senki, Teeeee haza ellensége... Hazaáruló... :DDD
    Bocs, de remélem érzed a szarkazmust benne... :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #117 üzenetére

    Az nem demagóg duma, hogy másik rendszerben sem volt jobb? Akkor most ki mellett is kardoskodsz és miért? Te hasonlítgatod a jelenlegi csürhét másokkal. Mert akkor sem volt jobb? Szerinted ez nem álszentség?
    Vagy tényleg volt olyan zseni narancs vonalon, aki azért szavazott rájuk, hogy konzerválják azt a szart ami most van? Tényleg megérdemli az a banda, amelyik vezetője nyíltan kiáll a hívei elé, és a haza ellenségének bélyegez mindenkit, aki nem rájuk voksolt? Ahol egy megnyert terület vezetője örjöngve senkizi a seggnyalóival a "vesztes" oldalt? Igazából csak az ország (itthon élő, dolgozó) minimum felét nézik le, próbálják kitaszítani. Az ilyen hazaáruló senkik nélkül bedőlne a gazdaság! Mert azért a hű szavazótábor finoman sem termelékeny...
    Nem tűnsz hülyének, ugye Te sem gondolod komolyan, hogy ezekkel jut bármire az ország. Akár oktatásról, akár másról legyen szó.
    És nem azért, mert más jobb volt! Hanem mert ez szar!

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz akaido #119 üzenetére

    Ez olyannyira igaz, hogy pl párom fiának házi dolgozat volt feladva. A dolgozat témája a magyarság, és mit jelent ma magyarnak lenni volt. Segítségként címszavak, amelyek mentén ki kellett dolgozni a témát. Nagy költőink, tudósok stb. Ezekkel nincs gond, a történelmünk, jelenünk része... de mikor felbukkant a hungarikum kicsit furán néztem, de ok, legyen. Elvégre kár egy kormányhoz kötni, hiszen valamit jelöl. De mikor a címszavak között a stadion is felbukkant seggig szaladt a szemöldököm....
    Nem írok sulit, nem tudom mindenhol így van/volt e az adott téma...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #122 üzenetére

    Én nem vagyok politikus. De fordítsunk kicsit a dolgon. Minden javult. Hogyne, a forint főleg... :DDD No nem mintha addig nem az lett volna a trend. A gazdasági mutatók nálunk csak arra jók, hogy megcsodálhassuk, hogy egy szűk réteg mennyivel többet...költhet. Nem mellesleg azt sem mindig lehet elhinni, amit kérdeznek pénzügyileg. Lásd állítólag már most sincs az EU-s pénzekből... Így a koronavírus kapcsán azért ez szép dolog, csak nem igaz. Csupán kicsit át kéne csoportosítani. Ja, hogy akkor a nem mindenki tollasodik meg? Ohhh.... Szörnyű. Arrogáns társulat. Ja, ekkora pofával tele hazudni mindent, és nagy nemzeti öntudattal szarni mindenkire valóban nagy teljesítmény. A másik oldal is töketlen, ez tény. A majd lesz valahogy nem egy ütős program. De azért az ország megosztása sem igazán az. Bár, mint látjuk, sajna működik. Már előre látom, ahogy hőn szeretett vezírünk kiáll a népes tömeg elé, hogy megvédte a magyar embereket a vírustól... Miközben totális hatalmat gyártott magának határozatlan időre. És persze, ha valaki bírálja őket, akkor a magyar népet bántja. Nem! Orbánt bírálják! Szánalom...
    Én nem hasonlítottam senkihez ezeket sem. Csak azt látja az átlag senki, hogy ez a szarházi társulat SEM foglalkozik igazán semmivel a saját zsebének tömésén túl. Pedig lett volna már rá pár évük. De ugye ahogy látjuk evés közben jön meg az étvágy.
    Persze, mindenben IS jobbak vagyunk, mint az univerzumban bárki. Ez maximum a stadion építésre igaz. Meg esetleg aranyvonat, talán... Közben a kórházak kritikán aluli állapotban vannak. Közszférában gyakorlatilag zéró életpálya modell, de lehetne sorolni napestig, hogy mi nem lett jobb, mint volt.
    A számok, mutatók amikkel lehet dobálózni teljesen mást mutatnak, mint a valóság, ha kimész az utcára. Mert az átlag ember nem egy gazdasági magazin számai alapján ítéli meg az életet, hanem, hogy mennyire élhető életet kap itthon a munkájáért cserébe. És itt van valami nagyon elbaszva. Nem véletlenül nincs szakember az országban. Aki marad meg horror áron dolgozik. És akinek kell a munka, kénytelen kifizetni. Nincs versenyre kényszerítve igazán senki. És él is a lehetőséggel-én is.
    De tudod mindenki megérdemli, mikor nagy pofával ugatott a választások után, hogy akinek nem tetszik, el lehet húzni. Megtörtént. Mi akik maradtunk, meg köszöntük a lehetőséget.
    Csak, hogy számszerűsítsem is a dolgot: néhány éve (nem 10en éves távlatra gondolok) még kiröhögtek, ha alpinistaként elkértél egy napos melóért 25-30 ezer forintot. Most 50 alatt nem veszem elő a kötelet. És melótól függően ez jócskán lehet több is. Mondjuk egy veszélyes fa kivágása. A duma a katasztrófavédelem olcsóbb... mert ők megcsinálnák 60 ezerért is. Akkor én miért 200ért? Mert megtehetem. Ezt pár éve nem tudtam volna megcsinálni, mert lett volna más, akit kereshetnek. Most viszont nincs. Ennyit a gazdasági mutatókról... Mert ha igazak is, azt csak egy nagyon szűk réteg érzi.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #64791808 #131 üzenetére

    Remek olvasmány... :R Akár cikk is lehetne.
    Különösen a nem az állam mondja meg rész tetszik. Még emlékszem a szalagcímekre, mikor a nemzet gázszerelője megnyerte a vasútépítés pályázatot. Mégpedig a szakértelmével... :C Csak az a baj, amíg az emberek az ilyeneket elhiszik egy országban, addig ne várjunk semmi jót.
    Orbán sajnos nem hülye. Baromi jól megvalósította az oszd meg és uralkodj elvét. Ha jól sejtem, nem itthon élsz. Itt úgy működik sokszor minden, hogy nem lehet elmenni a pártpolitika mellett. Az utcán sem... Hozzá teszem a pártpolitika leginkább fidesz vagy inkább más, valós alternatíva nélkül.
    Nekem volt ismerősöm a választások után, aki simán üvöltve le kommunistázott egy parkolóban, mert nem a fideszre szavaztam. És olyan valakiről beszélek, akinek segítettem, mikor kellett, a gyerekeire vigyáztam, stb... Hozzá teszem, 42 vagyok... ős kommunista :D
    Ez ma Magyarország... Sajnos.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz finest #133 üzenetére

    Igen, csak akkoriban nem fordítva ült a lovon mindenki. Azért komoly változás, hogy most nem elég, hogy sok szülő hepciáskodik, ha a gyerekre ferdén néz a tanár, de olyan is előfordul, hogy a gyerek megy a tanárnak. Arról ne is beszéljünk, hogy kapásból rohan mindenki az ombdusman bácsihoz, mert Pistike rossz jegyet kapott. Merhá az ő okos fijja még a tanítóbánál is jobban tujja...
    Valaki írta a szülők felelősségét. Teljesen igaz. Ma egy átlag szülő leülteti a gyereket a szgép elé, vagy a kezébe nyom egy tabletet, telefont, és el van intézve. Én azért emlékszem, hogy velem leültek tanulni, otthon verset mondtam, stb...
    Az egész társadalom el kezdett rohanni, élen a példás szülőkkel, akiknek fontosabb megfelelni azon társadalmi normáknak, hogy a gyereken milyen drága a cipő.Az mellékes, hogy a tanulásra szánt tableten mondjuk a faszbúk van használva... De lehet takarózni vele, hogy én mindent megvettem neki. Sokakban él egy olyan téveszme, hogy a törődés arányos az elköltött pénz mennyiségével....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #64791808 #139 üzenetére

    Igenám, csak az a baj, hogy az a bő 3 millió ember- összetételéből adódóan- csak a kormányt, illetve pontosabban a többségét tudja fent tartani. Az országot és a gazdaságot már nem igazán... És amikor most sír a nyugdíjas, hogy emelni kéne, akkor abba nem gondol bele, hogy azt a pénzt ki is kéne valakinek termelni. Lehet azt mondani, hogy ő azt már befizette az államnak... Ami igaz is bizonyos tekintetben, mert ugye jó esetben végig is dolgozta az életét. Viszont az a pénz már rég sehol nincs. Plusz ugye infláció, stb... Addig már nem jutnak el agyban az emberek, hogy nem kéne mindenkit elüldözni, aki tesz is valamit, termel, adózik. Ez képzettségtől, munkától függetlenül igaz. A közszférát is részben az az adózó, versenyszférában dolgozó embereknek kéne eltartani. A nyugdíjasokat is, a közmunkásokat is.... Na ezt a réteget szépen lassan kinyírják. Én nem panaszkodom, van munkám. Viszont az ismeretségi körömben is jól mérhető az a tendencia, hogy mennek el az emberek az országból. Diplomások, szakmunkások egyaránt. Vannak, akik ingáznak, de sokan ki is települtek egy élhetőbb élet reményében. Nem nagyon jött még haza senki közülük... Arányaiban egyre kevesebben dolgozunk itthon, akik meg tudják találni így is a megfelelő piacot a munkájuknak. És sokszor ez is csak földrajzi kérdés, mert pl kelet- Magyarországról gyakorlatilag kiszorítják az áraikkal az embert a vendégmunkások. Akik olcsók. De haza is viszik a pénzüket. Ide maximum a napi megélhetést költik.Se adó, se TB... Maradnak a szalag munkások, éhbérért (akik nem mellesleg javarészt külföldi beruházók zsebét tömik), meg az a viszonylag szűk réteg, aki próbálja így is megtalálni a számítását, és hasznot kovácsolni a kialakult helyzetből.
    A másik részéhez csak annyit: fogyasztói társadalom, megborult érték rendel... Ez egy önmagát generáló és sok összetevős folyamat.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz akaido #143 üzenetére

    Digitális butulás... Nem oktatás.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz D1Rect #148 üzenetére

    Én megnéztem, de nem látom melyik részével csinálna hülyét magából... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #160 üzenetére

    Ingyenes? Azért ez nem teljesen igaz, mivel- legalábbis elvben- a TB-t minden dolgozó fizeti. Az már más, hogy ez mire elég.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #163 üzenetére

    Igen, ez a jelképes inkább fedi a valóságot.
    Amúgy azt hiszem nem is fed minden ellátást. Pl fogászaton, amennyire tudom. Bár nem járok orvoshoz... Így tévedhetek.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák