Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz tolto #476 üzenetére

    Megvannak a maguk apró különbségei az A2 és a Note 5 között.
    Tudom, hogy egyesek szeretnék elhinni, hogy az A2 is hoz akkora SoT értéket, mint a Note 5, de a kijelző kapcsán ugyanakkora fogyasztásod lesz, a memória, háttértár, egyebek kapcsán is. Proci tekintetében két szinte teljesen egyforma proci van a két készülékben fogyasztás terén (ugyanazon Kryo 260-as magok, de a 660-ban 2,2GHz-ig húzva, a 636-ban 1,8-ig, illetve hasonló elvek mentén kicsit erősebb GPU van benne - de ezek játék során fognak csak kidomborodni).
    Reálisan nézve a fogyasztás alapvetően megegyezik a Note 5 és az A2 kapcsán, de értelemszerűen a 33%-kal nagyobb akku azért érezhető különbséget fog jelenteni.

    Ami a SoT időket illeti, azok eleinte mindig magasabbak. Amikor még nem laktad be a telefont, akkor még nem fut annyi program sem a készüléken, nem is fogyaszt annyit. Illetve az elején, mikor sokat nyomkodod, ismerkedsz vele, akkor szép, buzdító értékek jönnek ki: Pl ha nézel egy órányi YT videót, utána rácsodálkozol, hogy jé, milyen keveset harapott az akkuból. Természetesen ha egy hónap múlva nézed vissza a napi használat után a készüléket, utána már nem fogsz 8-9-10 órás SoT értéket kapni, de ez nem is baj (persze önbecsapásnak biztosan jó felidézni azt, hogy előfordult olyan is)
    Ne azzal foglalkozz, hogy mások milyen SoT eredményt adnak meg. Ismered a saját felhasználási módodat, tudod, hogy mennyi szokott lenni adott készülékek esetén a te értéked, az alapján kalkulálj (nekem pl az LG G3 esetén 2:15-2:30 SoT szokott lenni, míg mások 4-5 órát írogattak. Tisztában voltam ezzel, vettem hozzá egy 8200-as akkut. A Samsung S7-hez egy akkukabátot használtam. Az A1 3-3,5 órás SoT eredménnyel zárt általában, a Note 5 4,5 óra körüli értékeket generál nekem. Mindezt állandó mobilnettel, sok email szinkronizációval, rengeteg levéllel, üzenettel és telefonhívással, nagyon sok PIM funkcióval, szóval munkatelefonként használva. Valószínűleg ezen felhasználással estére még maradna szűk 10% az A2-ben, mivel a Note 5-ben marad általában 30%. Szóval ne az számítson, hogy valaki egyszer ki tudott hozni a készülékéből valami hatalmas SoT értéket, inkább nézd meg a mostani készülékednél 1-2 nap a használat közben nap végén a kijelzőidőd, nézz meg olyan oldalt, ahol vannak endurance tesztek, majd az ottan ikét értékből számold ki, hogy nagyjából mire számíthatsz a saját felhasználási szokásaiddal a leendő készülék esetén)

    A 7-8 órát viszont semmiképp ne lődd be magadnak, mint általános SoT eredményt, mert nagyot fogsz csalódni átlagos felhasználás mellett is (A note 5 esetén írnak a tesztek 6-8 órás átlag kijelzőidőt hétköznapi felhasználás mellett). Persze, feleségemnek tuti menne ez 3 nap alatt, de ő nem átlagos telefonhasználó...

    Nagyon jó az A2, nem extrém elvárás mellett szeretni fogod. Ha pedig félsz az akkuidőtől, de ezt a hardvert szeretnéd, esetleg még a 3,5 jack is kell, akkor szánj rá kicsit többet, és ott a Nokia 7 plus Android One-nal.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák