Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XMI

    csendes tag

    válasz #96241664 #15 üzenetére

    Hogy mennyi esik le a pixelszéleken, az leginkább gyártástechnológia-függő. Gondolom a Samsung akkor lép egy szorzótényezővel följebb felbontásban, amikor elég vékonyra tudják csinálni ahhoz, hogy ne takarjon ki számottevően. Meg mostanában valamelyik gyártónál volt szó mikrolencsés felület meg hasonló megoldásokról, amivel próbálják ellensúlyozni ennek a hatását.
    A raw összehasonlításnál egy csomó egyéb paraméter bejátszik, amit nem feltétlen kötnek a vevő orrára.
    Én pl pont múlt héten próbáltam S10 és S20FE fő (12MP-es sima bayer) kameráját hasonlítgatni gyenge fényviszonyok mellett raw-ban. Meglepő módon az S10-es 1/2.55"-os (F1.5) szenzora azonos beállítással lényegesen világosabb képeket produkált az S20 1/1.72"-osnál (F1.8). Az S10 objektív 0.3FÉ előnye ennyi különbséget messze nem indokolt volna. De persze a nagyobb szenzor zajszintje (ahogy várható) alacsonyabb volt. Arra tudok gondolni, hogy az azonos ISO beállítás egyszerűen nem ugyanazt jelenti a két gépen. Így viszont nagyon macerás összehasonlítani, a zajszintet precízen meg kéne határozni, hogy a dinamikatartomány kiszámolható legyen. Az S20FE-n quad bayer-es kamera sajnos csak az előlapon van (de minek...), 1/3.24"-os 32MP-es, képminőségben nyilván összehasonlíthatatlan hátsó kamerával.
    Tldr, arra akartam utalni, hogy meglepően nehéz ezeket a szenzorokat korrektül összehasonlítani.

    Átlagolásnál biztosan jobb mondjuk egy spektrális noise gate (nem tudom mi ennek a helyes magyar megnevezése) zajelnyomás, ami az oversampling-et kifejezetten jól tudja használni.

    BTW: simán el tudom képzelni, hogy a binninget a camera app ténylegesen csak videofelvételnél kapcsolja be, normál fényképnél kiolvassa a teljes szenzort és utána skáláz le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák