Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bencen

    lelkes újonc

    válasz vicze #287 üzenetére

    Nekem a legnagyobb bajom velük, hogy a pénz többet ér az ember életénél, múltkor olvastam egy Virginiai(?) teflongyárról, ami pénzspórolás miatt nem túl etikusan helyezte el a hulladékát, és hát nem kevés ember egészsége romlott emiatt. Ez csak egy a tengerben, de ott valahogy ez nem számít nagy dolognak. Ha nincs pénzed, akkor nem jutsz el orvoshoz, mert a gatyádat is ráfizeted. A fizetések 30 éve nem nőttek többet az inflációnal, ehhez képest a CEO-k fizetése ugyanennyi idő alatt 700%-al nőtt, átlagosan a cég átlagos jövedelmének 300-400 szorosát keresik meg, miközben már brutálisan magas így is a munkanélküliség, és ez csak tovább nő...

    Multkor néztem egy TED előadást arról, hogy kínában volt egy tüntetés, hogy a hongkongi állampolgárságot egy választóbizottság döntené el, de a számuk (a bizottságé) a hong kongi lakosság 0.1%nál kevesebb, vagyis nem túl reprezentatív. A tüntetés okát nem csak ez adta, hanem az, hogy azt is szelektálnák, hogy ki kerülhet egyáltalán be a bizottságba, így eléggé látható hova vezet ez. A vicces, hogy ezt a taktikát az amcsiktól vették, akik pont az elnökválasztásnál játszák ezt, mivel a kampányodat te állod, vagyis a pénzes réteg, akiknek benyalnak a politikusok, döntik el, hogy ki lesz az akit majd a plebs választhat, így betonozva be az érdekeiket.

    Tehát a lényeg, hogy a pénz beszél, és a nyugati kultúra bizonyítottan egészségtelen az állandó pörgéssel, stresszel, magunk kizsákmányolásával, és borzalmas mennyiségű feldolgozott "ipari hulladékkal" amit van aki ételnek mer nevezni. De látom, hogy kinek éri meg ez a fajta életmód, csak nem annak aki műveli.

Új hozzászólás Aktív témák