Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #356 üzenetére

    Ha az Apple nem tiltana más storet, akkor lenne az Epicnek is.

    Ezt nem is tagadta senki. Én azt vontam kétségbe, hogy az Epic store megjelenése ténylegesen árcsökkenést hozna, hiszen pl. a PC-n ilyenre nem került sor, az Epic Store és a steam árai kb. megegyeznek. De persze biztosat nem tudhatunk míg meg nem jelenik az Epic store-ja iOS-en (ha egyáltalán megjelenik valaha), csak akkor ne kezeljünk már evidenciaként valamit, ami egyelőre nem nyert bizonyítást.

    Már az 1. cikk is arról szólt hogy ezt akarja elérni az Epic, nemtom mit nem lehet ezen felfogni ennyi idő alatt.

    Bemásoltam fentebb az ide vonatkozó részt az Epic periratából. Ez csak egyik lehetőség a számukra, az IAP megnyitása a külső fizetési rendszerek számára meg a másik. Hogy te az utóbbiról nem akarsz tudomást venni, az nem jelenti azt, hogy az ne létezne.

    Még mindig kényelemsebb lenne mint most az Epic mellett az Apple profitját IS megfizetni...

    Ez már a te egyéni preferenciád. A valóságban meg nekem pl. kényelmesebb a jelenlegi állapot, hogy nem nekem kell ellenőrizgetnem hogy akkor ez az app most lopni fogja az adataimat ha felrakom mondjuk az epic store-jából (mert máshol el sem érhető hála az exluzivitásnak), vagy nem. De ezt fentebb is kifejtettem, csak ugye te nem gondolatokra reagálsz, hanem kiragadsz mondatrészeket és azokkal állsz neki vitatkozni, aztán reméled hogy ez nem tűnik fel a többieknek...

    Persze, az Apple összes alkalmazottjának. Valószínűleg a vásárlóknak nem volt rendben, és szaladtak az Epőichez olcsóbban vásárolni.

    Van ezzel a széleskörű felhasználói elégedetlenséggel kapcsolatban van valami felmérésed? Mert ami tény az az, hogy a felhasználók veszik az iPhone-t, pedig pont ugyanolyan könnyen vehetnének droidot is, ahol minden adott, amit az iOS-ről hiányolsz. Valahogy mégis sikeres az utóbbi is...

    Te miért akarod megiltani nekik hogy ők olcsóbban vásároljanak? Neked ott a drágább feláras, használd azt, a többiek pénzét ne költsed!

    Te tévedésben vagy. Én senkinek nem akarok megtiltani semmit, felőlem vegyen droidot és éljen boldogan mindenki, aki igényt tart rá, hogy eldönthesse, honnan telepít appot a telefonjára. Csak tájékozódni kell vásárlás előtt, és mindenki elégedett lehet a neki tetsző platformmal. De az iOS az soha nem erről szólt, és én ezért is választottam ezt a droid helyett. Aki itt tiltani akar, az pont az, aki meg akarja nekem tiltani, hogy zárt rendszert használjak, mert neki nem tetszik, hogy ilyen is létezik a piacon.

    Kész szerencse hogy van cenzúra, és eldöntik helyetted mit használhatsz és mennyiért, neked már nem kell gondolkodnod, csak fizetni mint a katonatiszt...

    Az Apple megszűri, hogy mi kerülhet fel a Store-ba, de ez nekem, mint már fentebb kifejtettem, pozitívum, mert kényelmesebb mintha nekem kéne ezt ellenőrizgetni, hogy melyik app hogyan viszonyul a mondjuk az adatbiztonsághoz. Aztán az így megszűrt, és az Apple által biztonságosnak ítélt kínálatból már én döntöm el, hogy mit használok. Ha nem lennék elégedett ezzel a gyakorlattal, nem iPhone-t használnék, hanem droidot.

    "Azt még mindig nem sikerült bebizonyítani, hogy ez törvénytelen lenne."

    Kérdezd meg a Standard Oilt hogy törvénytelen-e! 100 év alatt csak bebizonyították nekik...


    Ez volt a teljes gondolat:

    Azt még mindig nem sikerült bebizonyítani, hogy ez törvénytelen lenne. Amíg az "ájfónok piaca" nem foglalja magában a teljes mobilpiacot, és van alternatívája az "ájfonnak", addig nehéz kényszerítésről beszélni.

    De te megint csak egy kiragadott részletre reagálsz és terelsz. Standard Oil, lol, talán nem ártana tájékozódni az ő ügyével kapcsolatban, legalább a wikipédiáról: In 1904, Standard controlled 91 percent of production and 85 percent of final sales.
    Ilyesmi dominanciának még a közelében sincs az Apple a mobilpiacon. A Standard Oilt sem azért támadták meg, mert a Standard Oil üzemeltette olajipari létesítmények piacán 100%-os részesedése volt, hanem azért, mert az olajpiac egészét nézve rendelkezett olyan dominanciával (a teljes termelés 91%-a) amivel versenykorlátozó intézkedéseket tudott a piacra kényszeríteni.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák