Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    Igaz én vezetékes Earpodsot hallgattam, de egy kész röhej volt, kinti zajokat jobban hallottam, mint a zenét, mély sehol nem volt.

    Annál fixen jobb.

    Még a 3500 Ft-os Xiaomi Piston 2-nél se találtam jobb fülest dupla annyiért sem, sem háromszor annyiért, mint amit az ad, pedig voltam a fülhallgatós topikba is... Kár, hogy már nem gyártják, ami van a piacon az meg hamisítvány lehet..

    Félek is, hogy mi lesz, ha egyszer az elromlik..

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz nozs23 #45 üzenetére

    Most zenét hallgatok vagy nem?

    Számomra a minőség ott már romlik, hogy hallom ahogy a busz gázt ad vagy épp röhögnek, vagy beszélnek mellettem. Onnantól már hogy mondjam valamire, hogy jó minőségű? Arról nem is beszélve, hogy, ha nem nyomtam be eléggé akkor kiesett folyton, ha meg kijjebb raktam akkor még annyit se hallottam.

    Persze valakinek ez így megfelel, az is egy vélemény.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Totheground #50 üzenetére

    Itt arra gondoltam, hogy személy szerint én max buszon hallgatok zenét, utcán nem. És buszon ülve simán hallani, hogy mi történik.

    [Szerk:Ja meg kondiba szoktam bocs. Ott is jó kizárni a külvilágot, és nem azt hallgatni ahogy koxos pisti tolja a 250 kilót és fújtat meg hörög.. Főleg, hogy ott tényleg benne kell maradjon az ember fülébe, néha még az agybadugós is kicsúszik, ha beakad a kezembe mondjuk és kicsit kirántom. A zenét magamévá akarom tenni, nem a közönséggel együtt. Igazából rájöttem, hogy már bulizni sem szeretek, mert ott a sok fütyülő sipitozó hülyét kell hallgassam, míg itthon a csöndbe tényleg zenét hallgatok és nem 3000 másik külső zajt.. Hmm .. Lehet tényleg f**********l audiofil vagyok? ;] ]

    Amúgy az agybadugós fülest is le lehet halkítani annyira, hogy az elütni akaró buszt, vagy a kéregetni akaró homelesst meghalljam.

    Itt csupán max a kényelmi rész dönthet, hogy kinek melyik kényelmesebb a fülébe és mit részesít előnyben.

    Hála istennek tényleg van választék mindenre, mindenkinek.

    Azt meg úgy általánosan:

    Tehát, ha valaki audiofil akkor már "f**********l"? :P

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz #96302336 #53 üzenetére

    "Ami inkább nevetségessé teszi az egész cuccot, hogy le sem akarja a Xiaomi tagadni a nyilvánvaló koppintást."

    Nem hát. Ugyanúgy, mint amikor megjelent az XS , XMAS meg tököm tudja milyen hype telefonok,akkor is úgy reklámozta, hogy annyi pénzért még notebookot, meg okoskarkötőt is ad és stb. stb.

    És, ha már koppintás, az apple pont ugyanezt csinálja. Évekkel később kiad valamit SAJÁT FEATURE-ként, miközben az már előtte elérhető volt android/kínai vonalon.

    Ez van. 2019 még jobban a gerillamarketing és a másik aláásása lesz. Mi ezzel a baj? Kavarják fel az állóvizet csak nyugodtan. Jöjjön a verseny, adjanak ki több cuccot, menjen a fejlesztés.

    (aláírom a notchot lecopyzni az összes gyártónak egy szánalmas dolog volt, mert az nem elég, hogy ocsmány még hasztalan is, mert igazából a statusbarból veszi el az értesítési ikonokat - bár ez ioson tök mindegy, mert nincs is. Ebből is látszik, hogy androidra azt copyzni egy baromság volt és birkaszemlélet mód)

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz HarleyCustom #57 üzenetére

    Nem halkítom le annyira, csak mondtam, mert valaki attól félt, hogy elüti a busz. Viszont akkor már beesik a zenehallgatás minősége egy nem agybadugós szintjére, és akkor inkább már el sem indítom a zenét..

    Az meg, hogy edzés közben kicsúszik-e vagy sem. Nem csak gumiharangot lehet kapni, hanem a füldugókhoz hasonló összenyomható anyagot, ami utána a füleden belül ahogy az összenyomott forma felveszi a normál alakját a fülkagylóhoz. Bár nekem teljesen megfelel a gumiharangos is. Egyedül nekem húzóCCkodásnál csúszott kijjebb a fülemből. Más mozdulatnál nem.

    Vannak olyan fülesek is valóban, amik vezetik a hangot a vezetéken keresztül. De most már szerencsére van vezeték nélküli megoldás is ... :)

    Meg kell találni a megfelelő méretű és anyagú gumiharangot és teljesen jó.

    Most itt írták lejjebb, hogy a kényelmetlen műanyagú earpods.. ezzel is egyetértek. Tényleg nekem nagyon csúnyán nyomja a fülkagylóm. Viszont azt blődség állítani(én se állítottam, hogy CSAK az agybadugós jó), hogy minden más szar, mert 10/2 embernek az earpods jön be. És ezen kívül azt is blődség állítani,hogy a sziamiaiu SZAR, amíg ki se próbálta.. :U

    Én is tapasztalatból írtam, mert mindenki elvolt ájulva az earpodstól és volt barátnőmnek az volt és sokat buszoztunk együtt, és volt idő tesztelgetni, de nekem meh. Ettől függetlenül elfogadtam az ő véleményét is, csak hát már nem vagyunk együtt.. ;] :DDD

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz nozs23 #66 üzenetére

    Senki nem szarozta. Annyit írtam, hogy számomra a zenehallgatás meghal már ott, hogy hallom a külső hangokat, és mivel a külső hangokat hallom, a zene minősége nem is fog egekbe szökni, mivel több zavaró tényező is fellép számomra(külső hangok, a műanyag nyomja a fülem, kicsúszik a fülemből, kényelmetlen, állandóan igazgatni kell). Ettől függetlenül nem vagyunk egyformák. Azoknak valóban megfelel akiknek csak az a lényeg, hogy szóljon valami a háttérbe. Legalábbis ez az én meglátásom.

    Tudom, vettem is. Sokat próbáltam abból is. De valahogy mindig a Piston 2-nél kötök ki, mert egyszerűen a mély baromi pontos, a fülkagylóba teljesen illeszkedik, kényelmes, hangerőre is, és minőségre is.

    És nem mondtam, hogy minden más szar. Csak, hogy többen már eltemették, mert - xiaomi - mert agybadugós - mert copy - mert csessze meg mert kínai - mert csak az earpods/airpods lehet tökéletes - mert úgyse hozza a szintet.

    Ez kb olyan, minthogy valaki elássa az új Renault Megane-t, anélkül, hogy beleült volna, csak azért, mert előítéletei vannak.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz nord_ #64 üzenetére

    Ki mondta, hogy ezt nem fogadom el? Leírtam, hogy számomra. Én, aki reggel felkelek, elmegyek busszal suliba vagy dolgozni, akkor nem a világ ezer másik zajával akarok foglalkozni, hanem azt az 1 órát leülöm úgy, hogy a zenét élvezem. Ettől függetlenül senki nem mondta, hogy másoknak a zene mellé a busz hangja vagy a szomszéd ahmed fűnyírózása nem adhat az élvezeti faktorhoz..

    Sajnos ez van. Mások vagyunk. Elmegyek egy buliba is és, ha a sokat ajnározott Funktion One épp túl van húzva, és nem azt a pontos mélyet adja, vagy épp az irgalmatlan sok magas és semmi mély, nekem a bulinak már lőttek. Hallgathatatlan. Persze valakik elvannak a 24900 ft emagos 5.1 hangfalakkal is, hogy mennyire jól szólnak. Nekem kb mintha sthillel vágnák le a karomat, vagy mikor valaki a fos recsegős dobozhangú "zenecuccot" úgy hallgatja az autóban, ha megyünk valahova, hogy még a középet a magastól gondolati síkon sem tudom elválasztani, hát ott is forgok rendesen. Persze ahhoz, hogy szóljon valami a háttérben csöndben, ahhoz tökéletes. Ki hogy áll hozzá. És éppen milyen művet akar élvezni.

    A minőség mindenki számára relatív és más szempontok által felállított élvezeti mérték. Ezért sem szeretem fülhallgató teszteket, mert mindenkinek más a zenei ízlése, mást preferál. Hiába szólt neki szépen egy Vivaldival, ha én maximum Progressive House-t fogok hallgatni.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz hwtvennek #76 üzenetére

    Ne haragudj, ezt Te írtad:
    "1.5-2 hetente 1x rárakom napi 2-2,5 óra hallgatással mostanában"

    Még, ha csak 1 hetet számolunk 7 nappal, és csak napi 2 órát is, az 14 óra.

    A másik véglet 2 hetet számolunk napi 2 órával, az 14x2, az 28 óra.

    Jaaa ,de már értem. Szóval a töltőtokkal gondoltad, hogy oda berakod. Már világos.

    (#78) TothegroundIgen, már közben javította a hsz-ben amire válaszoltam.. Nekünk az nem volt egyértelmű, hogy a tokos töltést is beleszámolja.

    [ Szerkesztve ]

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz hwtvennek #80 üzenetére

    Itt csak az nem volt világos, hogy töltőtokkal együtt megy el annyit, vagy a'la magában 1,5 - 2 hetet. De a tokkal együtt már világos. ;)

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Jhonny06 #118 üzenetére

    Azért amiért erőltetik, hogy csak nagy telefon létezik 75mm szélesség fölött. Miközben a piacnak égető szüksége lenne egy kompaktabb 70 mm széles telefonra, nem bramac cserép nagyságban...

Új hozzászólás Aktív témák