Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tmano

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én decemberben vettem egy HD 7-et a lányomnak játékra. De annyi eszeveszett felesleges software van rajta, hogy 10 játék nem fér fel rá (persze ezek között van ami több száz mega). Azóta nézek hozzá rootolást, de sehol nem találtam olyat ami működne. Ez nem ME173X, ez K013 - as...ehez pedig infót is alig találok :S
    Próbáltam:
    one Click root
    android root
    rootgenius
    és még két másik softwaret amelyeket .apk ként a telón kellett futtatni de egyik sem sikerült...(egyébként itt volt olyan hogy az egyik rátelepített egy asus demo alkalmazást az őrületbe kergetett hogy 4 percenként elindult rajta a demo..de le tudtam szedni..)

    szóval nektek nincs ötletetek?
    Ma vettem egy 16gigás sdkártyát amit persze lát, de nem lehet sehogysem rávenni hogy oda telepítse a játékokat egyből, azaz csak kidobtam egy kis pénzt...az sem működik hogy a már rajta levő játékokat átmásolom egy playből letöltött progival mert ...nemtudom..de nem csinálja meg...nem lehet és kész :P

    ötlet?
    köszi
    üdv,
    E.

  • Tmano

    csendes tag

    válasz Csendeske #4738 üzenetére

    Szia!

    akkor lehet rosszul fejeztem ki magam, lehet rá rakni dolgokat, bármit..de a 8gigából a rendszernek fentartott hely 4,17 gb! ezen felül lejönnek még az előre telepített teljesen felesleges progik amik a kevesebb mint 4 GB ból leszednek 3 GB-ot és marad 1 GB játékra, fotóknak meg mindenre másra..na ez szeritem a fogyasztók konkrét átverése de mindegy...igen ezt a rootzenfonet írják, azt hiszem próbáltam de mindjárt nekiszaladok megint...

    ez nem a M173as verzió, ez vmi ritka (s**r) ez a K013 - as.... :S

    E.

  • Tmano

    csendes tag

    válasz Tmano #4739 üzenetére

    jah igen tudom már melyik ez a rootzenfone. Ezzel már szívtam 1-2 hete. Konkértan annyi a rootolás nála, hogy az apkát elindítom, és kéri hogy kapcsoljam ki a wifit és a data networkot, majd a rootolás gomb megnyomása után 10 másodperccel indítsam újra a gépet. A 10 másodperc alatt felugrik egy kis ablak hogy az asus DEMO software sikeresen telepítve lett. Ennek következménye az hogy a gépen 2-3 percenként hanggal elindul a termék DEMO progija ami kb a mediamarktban fut egesz nap. Letörölni nem tudod, csak egy titkos kód beírásával, de akkor az egész tabletet visszaállítja gyárira és rakhatsz fel mindent újra. Most nem tudom ez átverés e ez a rootzenfone, neten még olyat találtam hogy állítólag masnak is ez a demo telepult de második restartra rootolva lett...szóval nekem ez nem vált be...lehet vmi vírusos vagy akármilyet raktam fel ? :D

  • Tmano

    csendes tag

    válasz Csendeske #4741 üzenetére

    Nagyon Köszi a segítségeket! A helyzet az, hogy ez a rootzenfone mégis megcsinálta, letöltöttem egy harmadik helyről valót, és az volt a legfrissebb apk azzal ment a rootolás. (Mondjuk leszedtem a playből pár progit amelyek root checkerek és az egyik azt mondja hogy rootolt, a másik hogy nem, a harmadik meg egyszer azt hogy igen, egyszer azt hogy nem...őrület)

    szóval most rootolva lett szerintem, jöhet a következő lépés..elkezdtem letörölgetni a telepített appokat, de rájöttem hogy a gyári softwarenak fentartott 4.17Gb a 8-ból kicsit böki a szemem azaz egy új romot kellene felraknom...valakinek van ötlete? ha jól látom erre nincs cyanogenmod. 4.4.4 van rajta, hát nem mennék nagyon vissza az időben, de olyan kellene amit fejlesztenek folyamatosan...

    köszi eddig is mindent
    üdv,
    E.

  • Tmano

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Asus Memopad HD 7-em, sajnos eléggé ramaty állapotban. Konkrétan tégla állapotban. Rövid storyja, hogy a kislányomnak vettem,de fel vagyok háborodva, hogy a 8GBos belső memória ellenére annyira tele volt pakolva előre telepített programokkal, hogy egy gyerek nem tud rátelepíteni 20nál több kis programot (ha jól emlékszem kb a 8GB-ból maradt neki max 1.5-2Gb) !!???? Egy normálisabb játék az 500-1000 Mb :( Vettem bele külső memóriakártyát is de annyira szar a gyári software hogy az alapból installált programokat nem engedte kirakni oda, hogy onnan fussanak, ráadásul új játék feltelepítésekor sem volt semmilyen lehetőségem vagy beállítási módom arra, hogy alapértelmezésben az SD kártyára installálja azokat. Szóval Rootolta nekem egy gyerek, és le lettek törölve a progik (így sem lett tökéletes mert mindig fel akarta installálni magát a sok szemét úkjra, de több lett a hely picit)...sajnos vmilyen új frissítés jött ki pár hete, talán az 5.0-ás? lehet az? felinstalláltam, újraindítottam és azóta KAKUKK, max a loading screen, restart és erlőlről. A bootloaderbe ha sikerül is belépnem nincs benne semmilyen install vagy wipe, reset, reinstall opció...gondolom ezt is kicserélték. szóval ez így egy TÉGLA.

    nem vagyok szaki, de a srác aki csinálta mág londonban él, és a neten nem találtam megoldást. Tudnátok valami linket adni hol és hogy kezdjem el? azt hiszem ME173-as...ha jól emlékszem...

    köszönöm
    üdv,
    E.

  • Tmano

    csendes tag

    válasz air #4998 üzenetére

    Szia!
    bocs a lassú válaszért...

    szóval rootolt a cucc, de most az a hiba, hogy elinditod, bejon az asus felirat és ujraindul....szoval ez csak egy allando korforgás. Ha és valami provisional os recovery van rajta, amin nincs install, wipe, delete, semmilyen infó...csak reboot vagy exit...patt helyzet...van olyan cég/bolt aki pár ezerért csinál belőle gépet?

    köszi
    E.

  • Tmano

    csendes tag

    válasz sinick #5015 üzenetére

    Uraim!

    én feladtam az Asus memo pad me176cx-em pofozgatását. Kellene rá egy új recovery és/vagy egy új rom is (gyári mondjuk ha már van 5.0). Van aki csinálna nekem ilyet vmi normális áron? (budapesten)

    köszönöm!

    üdv,
    E.

  • Tmano

    csendes tag

    válasz khalox #5017 üzenetére

    Köszi a választ! most valahogy sikerült belépnem a recoverybe. A helyzet:

    - csinaltam wipe/factory resetet => kész lett => reboot =>asus logonál áll kb 20 perce semmi nem történik gondolom itt megállt.
    - csináltam wipe cachet is az előzővel egy időben, előtte és utána is, ugyanúgy asus logo a vége.

    adb vel sikerült feltöltenem a legújabb gyári romot az asus oldaláról letöltve, felment elkezdte az installt aztán ezzel az errorral kidobott:
    Fota_return_code 409

    utána olvastam és állítólag nem a megfelelő romot próbálom felrakni a gépre. De az asus oldalán ezt adják ehez a típushoz csak (ME176cx) és olyat írnak hogy az SKU-t kell ellenőriznem mert én a WW-t raktam fel de lehet a TW kellene. Tény hogy a rom amit leszedtem WW betűkkel kezdődik, de sehol nem találok TW-set...

    esetleg ötlet valaki?

    régebbi rom is jó lenne ami gyári csak induljon el aztán felfrissítgetem...mármint ez a tervem, tökre nem tudom sikerülne-e

    köszi
    szia/sziasztok
    E.

Új hozzászólás Aktív témák