Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz HarleyCustom #2 üzenetére

    +1, ha nem is a teljes emberiseg, de legalabbis az emberiseg egy jelentos szazaleka. Olyan 80-85+ %.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chaser #32 üzenetére

    "kérdés csak az ember definiciója...:) attól, h genetikailag valaki megfelel, nálam még nem lesz ember, ahhoz picit több kell"

    Errol van szo. +1

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Graphics #121 üzenetére

    Nem akarok sem megölni senkit , sem szelektálni. Nem azt mondtam , hogy irtsuk ki a bolygó 80%-át, hanem azt , hogy én személyesen ekkora méretűre teszem azt a halmazt , aki nem fér el. Én itt a problémát a múltban látom, amire megoldást nem tudok javasolni. Olyan mint mikor elkényeztetsz egy nőt, utána már játszhatod a kemény legényt ahogy akarod , de azt már elcseszted. Szerintem itt ugyan ez a probléma , nem tudok megoldást javasolni , nem is javasolok megoldást, csak tettem egy megállapítást, hogy sokkal de sokkal többen vagyunk mint ahányan lennünk kellene.

    Szerintem nem olyan nagyon nehéz azért belátni, hogy az élet fejlődése ezt magával hozta. Ha mondjuk az állat/növényvilágban valaki nem fér el, az elpusztul. Ha egy bokor fölé nő egy óriási fa, akkor az elveszi a napfényt meg elveszi a talajból a tápanyagot és a bokornak nem jut. Na ez az ami jelenleg egyetlen egy fajnál nincs jelen a bolygón , az embernél. Mi vagyunk az egyetlenek ezen a golyón akiknél megszűnt a természetes szelekció. Nyilván ez rengeteg dolognak köszönhető, no1 az orvostudomány fejlődése , de senki nem tagadhatja, hogy ez így van. És ne érts félre , nagyon szép és nagyon jó dolog az, hogy mindenkit mindentől megment egy kórház , csak ennek ott a másik oldala, hogy mindenki túléli. Ez egy valós gond, mert pusztán csak a matematika oldaláról tekintve sem jön ki a dolog , hiszen egy véges erőforrásokkal rendelkező rendszerben hozol létre egyre nagyobb mértékű fogyasztást. Ha lesz + 2milliárd ember akkor annak kell 2+ milliárd emberre számolt étel , ital , levegő , terület , ház , millió meg egy intézmény mint iskola , idősek otthona etc etc ami mind megint csak energia - terület etcetc. Nem hinném, hogy ezt nehéz lenne belátni. Egy véges rendszerben akarunk vég nélküli fejlődést elérni, hát nem hiszem, hogy nagyon magyarázni kell miért nem megoldható.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz arnyekxxx #144 üzenetére

    Az a rossz az ilyen jellegű kommentekben , hogy direkt nem akarod megérteni a problémát. Kiragadsz egy momentumot, amit beállítasz etikai kérdésként miközben semmi köze ahhoz , amiről a beszélgetés folyik. Senki nem mondta rajtad kívül, hogy azért ölünk macskát mert az kevésbé környezetszennyező. Ahogy azt sem értem azt minek kéne elmagyarázni, hogy minden élőlény ösztönösen védi az életét...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chaser #149 üzenetére

    Ennek sincs értelme, mert miért ne létezhetne minden faj ami létezik ? Nem ez a baj, nem kell a bolygót semmitől sem védeni mert ez egy kurva nagy kő, minket kellene védeni rajta meg a többi fajt. A hangsúly itt azon kellene hogy legyen, hogy megtaláljunk egy olyan egyensúlyt amivel mindenki nyer hosszútávon is. Na amit én személyesen kifogásolok az itt az egyensúly és a népesség közti differencia. Mert sokan vagyunk , nagyon sokan már most is, és ha belehalsz sem fogsz találni egyetlen tanulmányt sem ami nem azt jósolná, hogy még többen leszünk. Csak a bolygó közben nem nagyon nő velünk együtt.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz flexxx2 #153 üzenetére

    Pont attól hívják egyensúlynak , mert egyformán előnyös állapot. Nem csak nekünk , hanem a természetnek is, mindennek. Te úgy élsz, hogy értelmesen használod ki az erőforrásokat -> az erőforrások értelmesen lesznek felhasználva. Ez ennyi lenne.

    "Akinek meg van, sokszor örül ha megél mint család, nagyobb léptékben meg nem tud tenni semmit."

    Egy gondolat. NE keverjük bele mindenbe a pénzt , mert te is pontosan tudod, hogy ez nem erről szól. Akinek 100szor annyi pénze van mint a másiknak , az nem fektet egyértelműen 100szor akkora vagy 2szer akkor hangsúlyt erre a kérdésre. A pénz meg a látásmód közt a világon semmiféle összefüggés nincsen, vannak végtelenül intelligens tudósok akik nem keresnek semmit, meg vannak autónepperek akik meg szarrá keresik magukat. Nincs összefüggés, mindegy milyen keresettel rendelkezel, a pénztől sok minden lehetsz , intelligensebb aligha.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tian66 #156 üzenetére

    Ez nagyon jó, csak egy olyan bolygón ahol a 7milliárd is sokkal több, mint amennyinek lennie kéne, miért vigasz az, hogy 17milliárdnál majd megáll a számláló ? Eltudod képzelni milyen lehet + 10 milliárd ember ? És ugye ez csak az egyik szempont, mert a klímaváltozás miatt az amúgy jelenleg lakott földterületek részei is elkezdenek majd lakhatatlanok lenni. Tehát kevesebb hely , de 2,5x annyi ember. New York népsűrűsége ~10.500 fő. Viszonyításképp BP ~3.350. És mondom, a hely viszont kevesebb. Tehát még az sem megoldás, hogy felszorzom yorkot 2,5-el 25.000-re , mert akkor nem vontuk ki a területeket amik eltűnnek. Hidd el , nem akarsz te abban a világban élni , ahol 17miliárdan vagyunk. Egyikünk sem akar.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz flexxx2 #164 üzenetére

    Én kelenföldre sokat járok metró miatt , ott röhögtem néhány hónapig azon, hogy az r=1 userek ( akiket a sokan vannak kategóriába rakok, ha már téma ) szó szerint képtelenek arra, hogy egy 4 nyílásos kukát értelmezni tudjanak. Egy darabig fényképezgettem, hogy az aberráltja nemhogy olvasni, de piktogramot értelmezni sem tud, aztán ráuntam. A városvezetés megoldása amúgy nagyon cuki szerintem , úgy van benne a zsák, hogy minden szemét egy zsákba esik. Ami tök érthető és nagyon franky szerintem, mert ezzel is jelzik az idióta parasztnak, hogy nyugi haver , ne tanulj meg olvasni , szard le , leszarjuk akkor mi is. Mondhat itt nekem bárki bármit , aki képtelen egy olyan kukába ahol amúgy is 25%-od van eltalálni a helyes nyílást a megfelelőbe belebaszni egy kávés poharat, annak nem igazán van létjogosultsága (azazhogy ma már van, csak nem kellene, hogy legyen. És ez nem a környezetvédelemről szól, hanem az intelligencia teljes hiányáról). Odáig már el sem megyek, hogy hogy kifog az analfabétákon az, amikor egy papír poháron műanyag kupak van. Az a legjobb , az életben nem láttam még embert aki megkapta volna az agyától az utasítást , hogy szedje ketté. Biztos van ilyen , hisz én is ezt csinálom, csak mást nem láttam még aki megoldotta volna ezt a fejtörőt.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fairi #209 üzenetére

    "Ember milliárdok vándorlása indulna meg!"

    Majd jöhet az "Önnek is joga van tudni, mire készül a déli-sark." ;)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák