Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacy6

    senior tag

    Én azt nem értem, hogy ez a telefon miért éri meg valakinek?
    Konkrétan mivel tud többet mint a fele annyiba kerülő készülékek?
    Régebben még megérte a felsőkategóriát venni, mert annyira használhatatlanok voltak még a középkategóriás mobilok is. De mostmár bőven eljutottunk oda, hogy még a középkategória, vagy 1-2 éves csúcsmobilok is teljesen használhatók.
    A csúcs hardvernek mégis mi az előnye? Kihasználja valaki?
    Arcfelismerés helyett jobban, stabilabban, gyorsabban, kényelmesebben használható az ujjlenyomat olvasó.
    Kamerába elérték a határt, csak a szenzorméret növelésével tudnának lépni.
    Üzemidőbe pár éve egy helyben való toporgás van.
    Kijelző különbségeket nagyítóval kell keresni.
    Ennek ellenére beszorozzák az árat 2-vel és van aki megveszi...Itt lehet látni a marketing erejét.
    Ár/érték arányra a 7 pont helyett inkább 4-et adtam volna neki.

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz emvy #73 üzenetére

    Persze vannak kivételes esetek, mikor valakinek többet is megér egy készülék.
    De itt arról van szó, hogy minimális előrelépésért, elkérnek 2-szer annyi pénzt.
    Rosszul írod, hogy ez nem fix dolog, mert azt mindenki látja hogy túlárazott.
    Az ár/érték arányt azért nagyjából be lehet lőni, ezért is van benne az értékelésben.
    Konkrétan semmi hasznos újítás nem történt és mégis brutális az ára.
    Ezt az emberek saját maguknak köszönhetik, csinálják csak tovább és vegyék mint a cukrot.
    Kíváncsi vagyok meddig megy el a cég :D

    #81) Tibee86: Mire gondolsz? :Y
    (#85) Szakiii : Egyetértek, ha mellé dobnák az okosórát ezért az árért akkor elfogadható ár lenne.
    Így csak lehúzás, amit megetetnek a néppel.

    [ Szerkesztve ]

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz fricz19 #94 üzenetére

    A SOC marketing miatt nagyon fontos!
    Minnél nagyobb pontszámot gurít, annál többen veszik.
    Sajnos valós használati előnye mára már nincs, túlnőtt a szoftveren.
    Emberünk meglátja az AnTuTu-ba kapott pontszámot, feltöri a malac perselyt és megveszi a készüléket.
    Hazaérve gyorsan megcsinálja a tesztet és elönti a boldogság. Ha valaki kételkedik, hogy nem a legjobb mobilt birtokolja akkor már indítja is a tesztet, és mutatja az eredményt.
    Szóval eladás szempontból, nagyon fontos tényező.

    (#100) elekreg: Az mindig csak akkor jut eszembe mikor videótesztet nézek és átkapcsolva Iphonra olyan a hang mintha vödörrel a fején beszélne a tesztelő. Nagyon gáz...

    (#102) kchris78: Persze az is sokat számít, a proci témát eltúloztam de van benne igazság.
    Fel lehet hozni mint előny, de már az előző széria teljesítményét se volt semmi ami kihasználta volna.
    Magyarul olyan előny, ami nem jár valós előnnyel :D

    [ Szerkesztve ]

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz Parallaxis #126 üzenetére

    Az egyik az AR

    Ez az amit a Sony is csinál 2011 óta és csak kipróbálás erejéig van használva?

    A tartalék meg régebben még igaz is lett volna, de mára már nem.

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz collecting #276 üzenetére

    Én is szoktam nézni az ér/érték arányt, mert nincs olyan fizetésem, hogy mindent megvehessek amit akarok.
    Ennek ellenére aki megteheti hogy megveszi, akkor elismerést érzek hogy ennyi pénze van hogy megteheti, nem irigységet. Nyilván ha valaki metrón ül, és úgy összességében látszik rajta hogy nincs anyagilag eleresztve de iphone x van a kezében, ott inkább sajnálatot és szánalmat érzek, mert nem tudja beosztani a pénzét. Kollegám lassan 30 éves, a szüleinél lakik és van egy roncs autója. Ennek ellenére 200 ezres szamurájkardokat vesz és rossz hűtőt meg ilyeneket darabol velük. Nem vagyok rá irigy, nincs is szükségem egy ilyen kardra, mint ahogy egy iphone ra sincs szükségem, semmivel nem lennék előrébb vele mint egy androidos készülékkel. Szóval összefoglalva szoktam ár/érték arányt nézni és elismerés, szánalom, és sajnálat érzéseket vált ki az Iphone X belőlem a fentebb leírt szituációtól függően :)

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz collecting #305 üzenetére

    +1

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

  • Lacy6

    senior tag

    válasz szdavid8585 #378 üzenetére

    Megvenni egy 200 ezres szamuráj kardot (szerintem sem éri meg) de arra képes és őt ez teszi boldoggá. Emberek vagyunk, szóval...

    Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy mennyire szórja szét a pénzét.
    Különköltözés drága, de ha megvizsgálná hogy valóban szüksége van-e ezekre a dolgokra és nem venné meg akkor már több milliója lehetne a bankba amivel el lehetne indulni az életbe.
    Magyarországon különösen nehéz elindulni az életbe egy fiatalnak, és a kis pénzét is elkölti ilyen "haszontalan" dolgokra. Itt azokkal van gond aki nem tudja, hogy "addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér".

    [ Szerkesztve ]

    Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

Új hozzászólás Aktív témák