Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peat76 #553 üzenetére

    akik saját zsebből veszik meg és nem apuci rakja karácsonyra a fa alá, azoknál megsúgom (bár ezt kb minden apple hírnél felhozzátok, és soha nem érti meg senki...) egy nyomorék telefon nem státusszimbólum.

    itt egy tech fórumon lehet hogy valaki többnek érzi magát ha felső kat telefont birtokol (hányan nyígnak hogy jajmár fél éve vettem flagship-et és most kihoznak egy jobbat a köcsögök... rázza az ideg hogy van valahol egy telefon ami 3 ponttal többet tol teszten), de a való világban már huszonévesen is szomorú telefonra státuszszimbólumként tekinteni. kocsi, ház, egy jó óra, egy frankó öltöny, az akár. egy telefon?

    ugyankérlek

    elhiszem hogy van olyan aki 25 évesen egy iphone miatt gondolja magát embernek, de azok pont annyit is érnek majd el, foglalkozni nem érdemes velük...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Márko88 #621 üzenetére

    az azért ez sírvaröhögő kategória. :C kamerában? az lehet. bár rengeteg telóban van sony szenzor...

    minden másban? alsó? azért az meleg ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz janeszgol #756 üzenetére

    ehh mindig az óra fáj mindenkinek...

    a státuszszimbólummal se lenne baj legyen az akármi, az emberiség történetében már az ősemberektől napjainkig a társadalmi pozíció és a jómód kifejező eszközei megvoltak/vannak/lesznek... a vadászok akkor is prémeket, fogakat, koponyákat hordtak magukon, díszítették velük a barlangjukat, kifejezve ezzel tudásukat, erejüket, kitartásukat, értéküket a csoportjukon belül... aztán a lila ruha se véletlenül lett a nemesek kiváltsága, a bíborcsiga nem egy bárki számára elérhető élőlény volt, sok kellett a textil festéséhez, drága volt. ma is megvannak ezek az eszközök, a szerepük nem változott... nem véletlenül medve meg farkas fogakat aggatak a nyakukba a srácok a kőbaltával és nem csirkefarhátat na :DDD

    "Semmi különbséget nem érzek a "megvettem ezt az órát százezerért" és a "megvettem ezt a telefont százezerért" között"

    mert nincs is. viszont annyiért tényleg az aljából, és leginkább a divatmárkákból válagathatsz, szerintem az óra mint státusszimbólum az ott kezdődik hogy breitling , doxa, iwc, omega... ott ha tényleg egy jót akarsz szíjat kapsz 100-ért.

    "És bizony, aki 50+ ezer forintos órát vesz, az mutogatja is és menőzik vele. "

    viszont aki két milláért, az meg se szólal róla, mert az öltönye ennél többe fáj, a kocsija 50 milla a háza meg 200... ha már te is egy ennyire szélsőséges példát hoztál akkor nekem is lehet :D

    az óra szerintem akkor státuszszimbólum ha olyan technikai vagy minőségi értéket képvisel, ami kiemeli a divat dolcségábóna meg lújvítóny mezőnyből. azokat nem lehet 24 havi részletre csomagban elvinni, le kell szúrni a lóvét az asztalra. aki meg megteheti hogy órára fél millát letesz, az hidd el nem fog menőzni vele, mert alapvetően nincs rá szüksége. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák