Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz manokaki #1099 üzenetére

    Röviden: azon is felesleges aggódni.

    Bővebben: a kisebb teljesítményűnél kevesebb hő, viszont nyilván tovább tart a töltés. Ha éjjel töltöd egyébként is, ráér az 5 W is vagy vezetéknélküli is. Ha az a szokásod reggeli készülődés közben töltöd, akkor gyorstöltővel érdemes. Az jó kérdés lehetne, hogy mi a jobb: lassú töltővel időben tovább, vagy gyorstöltő több hő viszont kevesebb ideig, viszont szerintem elhanyagolható a különbség. Mert gyorstöltővel is más tempóval megy, gyorsan 50%-ig, 50-80 között kicsit lassít, 80-100 lassan. A vezérlő is csökkenti, ha a hőmérséklet túl magas.

    Szerintem a legegyszerűbb vásárláskor beleszámolni, hogy használati szokásoktól függően 2-3 év után cserélni kell az akkut és kész. Mindenféle töltési tipp és pátyolgatás annyit nem ér szerintem, mert kisméretű telep. Egy elektromos autónál amekkora akku, ott megéri pár szabályt betartani, mert van érdemi eredménye. Telefon kicsi akkujánál szinte biztos, hogy A user lelkesen tartja a 20-80% dolgot, csak 5 W, stb. tippek és B user ahogy éri összevissza, gyorstöltés, rátöltés, 100%-ig tokban töltve, töltés közben is használva stb. a végén 2,5-3 év után valószínűleg mindkettő akku cserére szorul. Lehetséges A user nyer 2-3 hónapot 2 év pátyolgatással, mégis mehet szervizbe B userrel, aki csak használta ahogy jól esett gondtalanul.

    Akku élettartamára a használati szokások vannak nagyobb hatással. Betarthatsz te minden neten látott töltési és akku pátyolgatási tippet, ha mobilneten max fényerőn videózol gps navigálva autóstartóban napon és játszol is, előbb kampec lesz mint annak, aki wifi közepes fényerőn csak olvasgat és zenét hallgat, viszont összevissza tölti ahogy jól esik.

    Én csak egy dologra próbálok figyelni: 20% alá ne essen, csak ha muszáj és töltés közben nem használom. Összevissza töltöm, egyszer éjjel, máskor napközben, néha wireless, ahogy éppen kijön a lépés. Gyári töltő. Más is jó, ha USB-PD szabványos.

    Az iPhone gyors töltése - Apple Támogatás

Új hozzászólás Aktív témák