Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Touch-ko #344 üzenetére

    Igazából az a gond, hogy az okostelefonos piac teljesen átalakult, régen akinek szüksége volt ilyesmire az vett egy PDA telefont és azzal szemben az volt az elvárás, hogy okos legyen és stabil. Most meg mi az EGYETLEN EGY igény egy okostelefonos oprendszerrel szemben? Legyen gördülékeny a kezelőfelület és semmi egyéb nem érdekli a vásárlók többségét... ehhez jönnek még a marketing által formált egyéni preferenciák. Ha dolgoztál kereskedelemben vagy marketingben, akkor tudod, hogy a vásárlók 90%-át nem érdeklik a tesztek, benchmarkok meg a fórumok ahonnan informálódhat, hogy jól választ-e a vásárlásnál.

    Ennek ellenére szeretnek a témában totál síkhülyén mindenhol hangot adni annak, hogy milyen jól választottak és mekkora pénzügyi zsenik, mert ők megtalálták a legjobb vételt. Velük vannak tele a fórumok roskadásig és fanboy a nevük, akik mindig azért rajonganak amit éppen birtokolnak.

    Rá kell nézni egy oprendszerre és eldönteni, hogy kinek melyik jön be. Számomra telefonban az Android, mert az egész struktúrája sokkal inkább megfelel az igényeimnek. Vannak előnyei az iOS-el szemben, míg az iOS-nek is vannak az Androiddal szemben. Én mérlegeltem, nekem az Androidra van szükségem és mellé teljesen telibe tojom, hogy néha megakad egy miliszekundumra az 570 kontaktos telefonkönyvem görgetése. Ez engem a használatban a legkevésbé sem korlátoz. Nekem nincs 4.1 Jelly Bean eszközöm, de fogdostam már pár ilyet és tényleg meggyőző.

    Táblagépnél más a helyzet, ott mások az elvárásaim és ott például az iOS jobban megfelel az igényeimnek. De nem azért, mert az gördülékenyebb (igaz ez kétség kívül pozitívum, de a néha meg-meg röccenő görgetés még nem akadályozna a használatban, még így is folyékonyabb a böngészés, PDF olvasás, stb mint egy bármilyen notebookon).

    Az meg, hogy az Android mostanra érte el a folyamatos gördülékenységet... hát ez van. A többséget eddig sem izgatta, akit igen az vett helyette egy iOS eszközt, aki meg eleve már iOS eszközben gondolkozott az csak azért fikázódik, hogy igazolja magát, mert ha teljesen "smooth" lenne az Android, akkor sem venné meg azt a készüléket.

Új hozzászólás Aktív témák