Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BReal

    addikt

    válasz joey04 #527 üzenetére

    Egyrészt már itthon is rendelhető 113000-ért RX 5700.
    Másrészt +2GB VRAM.
    Harmadrészt ahogy említettem, szerintem a TPU tesztekben szereplő játék összeválogatás nem túl ideális. Persze, lehet mondani, hogy azért mondom ezt, mert nem AMD-nek kedvező játékok kerülnek bele. Nem, kerüljön bele vegyesen. Azonban az, hogy beleraknak egy olyan rétegjátékot, mint az Ace Combat 7, amiben 31%-kal gyorsabb a 2070 az 5700XT-nél, furcsa. Főleg úgy, hogy mondjuk kompenzálásként nem rakják be a sokkal népszerűbb Forza játékot, amiben legalább ennyivel gyorsabb, csak ott épp az RX 5700 van elől. Hogy egy Divinity Original Sin II vagy egy Darksiders 3 mit keres a tesztben, szintén nem értem.

    A Kazy nem tudom, miért lenne sufni bolt, amikor 407 értékelés található az ÁK-n róla. Székesfehérvári bolt, gyári garanciát ad.

    RTX 2060 és 2070 tulajok meg miért is váltanának (hisz a pár százaléknyi pluszos megjegyzésből kiindulva nyilván rájuk gondoltál). Ez ugyanolyan, mint a CPU piac: TPU-on volt kb. 40%-nyi olyan ember, akinek SB, IB és Haswell Intele van még, ehhez még hozzájött a pár százaléknyi régi AMD CPU tulaj. És ez egy techoldal közönsége. Gondolj bele, hogy átlag embereknél ez az arány egészen biztosan több, akár 50% is simán lehet. A Ryzennek ez a célközönsége, nem az 1-2 éves Intel CPU tulajok. Ugyanez van a GPU-nál is: nyilván nem a konkurencia azonos típusainak tulajdonosait fogják ezzel megnyerni. Sokkal inkább cél az 1-2 generációval ezelőtti középkategóriás, esetleg a régebbi felsőbb kategóriás tulajok megnyerése. Az NV GPU eladása majdnem 50%-kal esett vissza az RTX-ek bevezetése óta. Ha 50 és 100$-ral olcsóbban lehet kapni hasonló/jobb teljesítményt az RT feature kihagyásával, már beljebb vagyunk egy fokkal. Persze, legyen még 50-100$-ral kevesebb, én is támogatom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák