Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Muerte68 #28 üzenetére

    Tehát akkor linket nem tudsz hozni?
    Nem támadásnak vettem, és amúgy semmi köze a m43-hoz hiszen ugye egyre több vázban van ott a stabi, objektívekben meg pláne. Ez a "rontja a képminőséget" itt a fórumon a Fuji topicban lett népszerű először egy Fuji-fejes kapcsán hogy a 16-55/2.8-ba azért nem tettek stabit hogy ne rontsa a képminőséget, aztán az 50-140/2.8-ba meg már tettek mert nem volt gond... Aztán jöttek azok a nyilatkozatok hogy a Fujiban nem lesz ibis mert az rontja, aztán most már van ibis.
    Szóval amíg erről nem látunk egy alapos cikket összehasonlító képekkel hogy mit és mennyit ront, addig ezt szerintem érdemes helyiértékén kezelni.

    makró: Speciel sokat nem makrózom, de mikor ehhez állványra teszem a gépet értelemszerűen kikapcsolom a stabit. Kézből viszont belenagyítva értelemszerűen _be_kapcsolva van a stabi mert óriási segítség hiszen különben iszonyatosan ugrálna a keresőkép. Mellesleg az új Fuji 80/2.8-as macroban van stabi, a középformátumú Fuji 120/4 macroban van stabi (még anno idéztem is a topicban erről Damien Lovegrove-ot), a Sony 90/2.8 macro-ban megintcsak van stabi (amikor kijött a vázakban még nem volt)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák