Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz dezz #41 üzenetére

    nem volt gond a tn panellel addig, amig az ember nem látott jobbat... :D

    tévénél agyvérzés a tn, 22 colos cucc ágyból nézve is vicces... el kell találni a rálátási szöget, +5000 lett volna az ips. ;] ( samu vs lg )

    neves gyártótol ebben az árszegmensben nincs helye már ennek a panelnak. ennyi.

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #59 üzenetére

    Profi monitorok között is van sRGB, pl. webfejlesztésre.

    sRGB = hagyományos színtér (hétköznapi IPS-ek ilyenek, TN-ek megközelítik)
    széles gamut = szélesebb színtér, pl. Adobe RGB. Itt az egyes (additív) alapszínek tisztábbak, a vörös nem téglaszín, hanem valós vörös, a zöld nem sárgászöld és a kék és mélyebb kék. Így "élőbb" a kép, csak mivel a szokásos tartalmak sRGB színterűek, egyben kicsit túlszaturáltak lesznek. (Viszont nem adható vissza az élmény sRGB színterű megjelenítőn a szaturáció növelésével.) A monitor színteréhez alkalmazkodni tudó programok használata mellett pl. filmezésre elég jó. (Bár a jelenleg kiadott filmek is sRGB színterűek, így széles gamutban nem lesz szabványos a kép, de attól még nagyon jól néz ki, moziban is szélesebb gamuttal mennek a filmek, nem sRGB-ben. A 4K filmeket már széles gamutban fogják kiadni.)

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz dezz #59 üzenetére

    Akkoriban 60-65k-s TN-t is használtam (tehát nem a legolcsóbb kategóriából, egészen pontosan egy HP LA2205WG-t), valamivel homályosabbnak és érezhetően fakóbbnak láttam a színeit a NEC-emmel összehasonlítva. Bár tudom nem egy (ár)kategória a kettő, pluszba az enyém kalibrálva is volt. Betekintési szögeivel sem voltak a legjobbak, bár annyira nem volt rossz, mint a Benq GL2250-nek, aminek a színei, igaz kalibrálatlanul (és normális fényerő értékre leszabályozva a monitort) csapnivalóak voltak. Tehát TN és TN között is van különbség. :K

    Szerintem gagyi vs. profi IPS alatt az e-IPS vs. AH-IPS-t értette, csak "kicsit másképp" fejezte ki magát. :)

    (#57) lezso6: Rendesen volt kalibrálva mindkét monitor? Egyébként persze, hogy "mosottabbnak" (inkább úgy írom fakóbbnak) tűnt az U2311H (sRGB) az U2713H (WCG) mellett. Olvashatóságra igazából nem tudok mit írni, mert nem láttam még egyik monitort sem, de nem hinném, hogy gondok lennének ezzel a kis Dell-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz dezz #59 üzenetére

    Pont azért van az idézőjel. Az u2311h nem egy gagyi monitor, főleg, hogy valaha ár / érték bajnok volt. Csak a másikhoz képest az, persze ott a 3-4x árkülönbség is.

    Bőven olvasható a u2311h-n is a szöveg persze, semmi gondom nem volt vele soha. Csak amikor az u2713h-hoz hasonlítottam, nagyon durva különbséget vettem észre, többet mint vártam. Jóval élesebb a nagyobbik, pedig a felbontás még nagyobb, így effektíve kisebb a betűméret. Elsőre nem hittem a szememnek én se, de ez van.

    Röviden fogalmazva relatív (!) mosott az u2311h az u2713h-hoz képest. Persze ettől még nem gagyi. Hosszabban kifejtve sokkal jobban helyükön vannak a színek (főleg pl a vörös), és most nem a túlszaturáltságra gondolok. Gyári kalibrációval használom, sRGB üzemmódban. A kisebb dellt csak szemre állítottam be hasonlóra (a gyári kalibrálatlan sRGB-n tuningoltam, alapból túl meleg is volt), ami persze szart se ér, de ha nincs mivel, ez is több mint a semmi. Na ez utóbbi tényleg amatőr. AdobeRGB-n nem használom, mert túlszaturáltak a színek, valószínűleg mert magát a windowst és a programokat is át kéne lőni AdobeRGB-re, vagy inkább olyan forrást "nézni", de ezzel meg még nem kísérleteztem.

    Leginkább arra akartam utalni a korábbi hozzászólásommal, hogy ips és ips között is vannak különbségek. Nem arra, hogy az olcsó ips-ek gagyik, mert ez nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • KAMELOT

    titán

    válasz dezz #65 üzenetére

    Nem kell komplikálni a dolgokat. Már olcsón is kapni IPS-t akkor minek venni TN-t?
    Természetesen minél jobb az elektronika a monitorban, annál drágább.

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • válasz dezz #67 üzenetére

    Ok, akkor nevezzük belépő ips-nek.

    sRGB-n használtam, de ezek szerint akkor az okozta a problémát, hogy az u2311h nem volt rendesen kalibrálva. Bár az is igaz, hogy a gyári kalibráció se a legjobb. Tudom mi az a színtér, pont ezért sallangok nélkül sRGB módban próbáltam a monitorok képét összehasonlítani. Különböző színterekben persze, hogy hülyeség lenne.

    Nagyobbak a pixelei az u2311h-nek, de valahogy mégis kevésbé olvasható, mint az u2713h kisebb pixelein lévő karakterek. Nem tudom, hogy pontosan miért, simán lehet hogy a fenti hasra "kalibrálás" okozta ezt, ami miatt kisebb lett a kontraszt.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák