Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atee_13

    őstag

    Az autóról: Súlycsökkentés, vékony kerék minden az ellenállás csökkentéséről szól, hogy keveset fogyasszon. Ehhez a koncepcióhoz egy kis köbcentis turbódízel is alacsony fogyasztással párosulna.
    És gyakorlatilag az elektromos autó öko lábnyoma sem kisebb mint egy ilyen kis dízelé. Csak nem helyben a gyárban és gyártásban szennyez. Az akut elő kell állítani, ha tönkremegy kell vele kezdeni valamit az áramot is elő kell állítani, (persze szerencsére ahol nem az az álláspont, h este nem süt a nap... ot azért jó %ban lehet zöld energiából fedezni)

    A rendszer: az lenne a legjobb, beül az ember ha akarja telefon csatlakozik és kijelzőn megjelenik ami a telefonon van, persze értem én, hogy a gyártók nem szeretnék mert a méregdrága extrákat fele annyian sem vennék.

    [ Szerkesztve ]

  • atee_13

    őstag

    válasz Sebhelyes #16 üzenetére

    De egy ilyen akut is annyi előállítani mint egy dízelmotort? Ha külön gyárban van az aku akkor rájön még a szállítás öko lábnyoma is. Értem én, hogy helyileg nagy város szempontjából mi az előnye, de úgy önmagában a Föld szempontjából is akkora előny? Mert a Földnek mindegy hol szennyezel a végeredmény ugyan az.

    Ne érts félre én nem vagyok az elektromos autók ellen sőt én nagyon pártolom a környezetvédelmet. Csak az össz képben nem vagyok annyira biztos mint mondjuk egy "helyi képben".

    Én pl azt is megoldásnak látnám, hogy összedobnak valami kis fogyasztású alig szennyező motort(működjön az bármivel) ami hajt egy generátort a motornak vagy bármi, csak az egészet nézve szolgálja a Föld jövőjét.

    [ Szerkesztve ]

  • atee_13

    őstag

    válasz Hieronymus #31 üzenetére

    Persze, ez teljesen evidens amit írsz. Én arra gondolatom, hogy ugye benzin/dízel x mértékben fogyaszt, de ha lenne egy olyan "motor" ami csak annyi energiát termel ami a generátorokat ellátja az autóban és emellett a visszanyerő technikákat is alkalmazzák valamint hálózatról is tölthető és így a szennyezése < x akkor az már jó. Pl az audi új rengéscsillapítós ötlete is nagyon elmés tök egyszerűnek tűnik mégsem ugrott be még eddig másnak.

    Persze ez nem azt jelenti, hogy jó amire gondolok én mint laikus, csak nekem ez villant be mindig az elektromos autók kapcsán, mert ugye hatalmas hátrány a hatótáv és ugye a töltési idő. És egy ehhez hasonló módszerrel kiküszöbölhető.

    Most nem akarom azt mondani, hogy engem az sem érdekel, hogy ha mókusok mókus kerekeznek és az pont elég egy generátornak, mert azért nem akarnék állatokat ilyen célra, csak arra gondolok, hogy nem kell feltétlen benzin/dízel fronton gondolkozni.

Új hozzászólás Aktív témák