Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ht42

    senior tag

    Sziasztok!
    Huawey ONT mögött Asus RT- N18 router oszt mindent otthon. Még amikor kihozták az ONT-t, rögtön letiltottam benne a DHCP-t, aztán töröltem a felhasználónevet, az Asusban PPPoE, minden működött, asuscomm DNS is, vagy 1 évig. Mostanáig. Ma elment a net, látom az Asusban, hogy hibás felhasználónév vagy jelszó, az internet led nem világít. A telekom megesküdött, hogy a név és jelszó jó. Végül biztatásukra reseteltem az ONT-t, ők távolról mahináltak vele valamit, így lett internetem az ONT-re kötött gépen. De az Asus továbbra is azt írja hogy hogy hibás felhasználónév vagy jelszó. Ehhez képest az őrá kötött gépen is van internet. DDNS viszont természetesen nincs. A telekomos segítő azt mondta, egyszerűen reseteljem az ONT-t akkor lesz passtrough. Hát nincs. Mondom akkor csináljuk a régi módszerrel: kikapcsoltam az ONT-ben a DHCP-t, viszont a felhasználó nevet és jelszót sehol sem találtam a webes kezelőfelületén (HOVA LETT?). Mindegy. Újraindítottam, akkor már rajta sem volt internet, az Asuson főleg. Végül hosszas kavarás, resetelgetés után most az a béna állapot van, hogy az ONT-nek is van internetje, az Asusra kötött gépeknek is, de az Asusban a pppoe nem működik, továbbra is ppp authentication error. Mi a túrót csináljak?
    Gyári legfrisebb firm van rajta.

Új hozzászólás Aktív témák