Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balrog

    tag

    válasz csati70 #12474 üzenetére

    Igazán nincs mit, de sajnálom, hogy nem sikerült. Az jutott még eszembe, hogy a régebbi 2008-as mikrokódokkal talán működne, de megnéztem a biost amit arról a fórumról töltöttél le és abban a 2008-asok vannak. Szóval ez nem BIOS/mikrokód hiba lesz hanem hardveres.

    A foglalatot kellett módosítanod? Levágni a két műanyag pöcköt. Ha igen akkor lehet az nem sikerült jól és az ott maradt műanyag megemeli a processzort annyira, hogy ne érintkezzen rendesen.

    Ha ezt kizárhatjuk akkor tlac #12462-es hozzászólásával értek egyet. A Xeon procikról olyan lábak hiányoznak amelyeken keresztül az áramot veszi fel. Ez nem szokott gondot jelenteni, de nálad a gyenge alaplapi tápáramkör bekavarhat. A kevés fázis miatt lehet, hogy vannak olyan, a tápellátásért felelős érintkezők amiket az ASRock nem kötött be, de a 120W-os prociknak viszont kellene. Csak tippelek, hogy ez lehet-e a gond, de szerintem a probléma kulcsa a gyenge tápáramkör lesz.

    Mindenesetre ha a foglalatot módosítani kellett akkor azt ellenőrizd, hogy biztosan jól érintkezik-e a processzor.
    Ha igen akkor nincs mit tenni. Ki kell cserélni a procit egy E5450-re esetleg 5440-re. E5450-ből próbálj SLBBM verziót szerezni E5440-ből pedig SLBBJ-t. Ezek az újabb E0 steppinges verziók. Kevesebbet fogyasztanak mint a C0-ás verziók. Jobban passzolnak a lapodhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

  • Mike8212

    tag

    válasz csati70 #12474 üzenetére

    Jokeph feljebb leírta hogyan kell frissíteni a biost. Amennyiben így frissíted, mennie kell. :K Matrica jó, nútolás jó - > többi lapban működik csak ebben nem.

    The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

Új hozzászólás Aktív témák