Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    válasz MaCS_70 #16 üzenetére

    Mert úgy gondolod, csak olyan vélemény jöhet szóba jelen esetben, ahol mindenki bűnösnek kiáltja ki a szóban forgó illetőt, és mindenki retteghet, mit csinálhatnak egy nem létező virtuális holmijával?

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #14 üzenetére

    "... és még több iskolában"

    Ja, igen. Ez pedig a nettó köcsögség teteje. Imádom, hogy a világ mindig a debilekhez (IT szempontból nulla szülők, tanárnénik, stb.) alkalmazkodik, ahelyett, hogy megpróbálná a hiányosságokat pótoltatni az érintettekkel. Érdekes módon volt élet a Facebook előtt is, csak sokan erről már tudomást venni sem hajlandók. Egyszer csinálhatna valaki egy tanulmányt arról, hogy vajon milyen hatása lenne annak, ha megszűnne az összes közösségi oldal. Gyanítom, nem egy ember lenne öngyilkos, és ez az, ami igazán félelmetes.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #21 üzenetére

    Egy jó öreg phpbb fórum? Egy RSS feed? Egy levelezőlista? Egy Google Drive tárhely, ami alapból támogatja a csoportmunkát? Ja, igen, ezekhez az egységsugarú IT balf@szoknak olyan bonyolult dolgokat kellene tenniük, mint létrehozni egy email címet, és azzal meg egy jelszóval belépni egy oldalra. Sok esetben még ennyit sem. Bezzeg a facse, az már ott van a telefonon, és csak egy gombnyomás, és máris regisztrált a telefonszámmal, aztán mehet a lájk meg a pityergő kiskutya szmájli.

    Értem én, hogy hasznos, ezzel nincs gond, használja, aki akarja. A pofátlanság az, hogy az előbb nevezett analfabéta népcsoport miatt már a normális, egyébként többre is képes embereknek is alkalmazkodni kell a slepphez, mert az információk zöme csak és kizárólag az ovis-sulis csopiban van jelen, meg ott üzenget a tantinéni is (akik zöme ugyebár legendásan művelt IT téren), ugyebár. Csak azért, mert ingyen van, még fizetnek érte. De hát kit érdekel, adjuk át a kontrollt, dobjunk el minden önállóan létező megoldást, mert mindenre (is!) jó a Facebook.

    Aztán, ha egyszer cukroska bevezeti a havidíjat, nem lesz hova menni, mert se konkurens, se alternatív termék nem lesz már évek óta.

    @Depression: ne is kezdj bele, néhány hónapja erről volt már egy topik itt, amiben mindenkit felfaltak az erkölcsi piedesztál tetőfokán ücsörgők, akik nem hagyták hülyére venni magukat, ezért volt pofájuk utánajárni a tényeknek, olyan módon, ahogyan csak tudtak.

    [ Szerkesztve ]

  • orion1025

    őstag

    válasz MaCS_70 #18 üzenetére

    De, van elég sok fogalmam. A facebookozás egy "betegség", a legtöbb ottani lakos függő, ezt nem kell szépíteni. Igaz a fénykora már lecsengett, de akkor is egy káros szenvedély, semmi több. Az meg ne az én problémám legyen, hogy általános iskolás osztályoknak van egy zárt csoportja, ahol tudnak kommunikálni egymással, tanárokkal, egyebekkel, de itt a feltörés/majomkodás lehetősége szinte nulla. A "felnőtt" ember meg semmi másra nem tudja használni azt a szart, csak a munkahelyi idő elütésére, plusz az elképzelt világának kibontakoztatására, kis emberi százalék meg arra használja amire kitalálták, de ők vannak ultra kevés számban. De akkor áruld el mégis mire tudja kötelezően használni egy 20-99 év közötti ember. Az egyik munkahelyemen mindenkinek volt céges szifonja, azon ment a kommunikáció, azt sem lehetett megkerülni sajnos, ezért léptem is onnan, mert nem vagyok senki bohóca munkaidőn kívül. Tehát értelmes érveket várok, mi olyan fontosra lehet használni azt a közösségi csodát.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • Depression

    veterán

    válasz MaCS_70 #23 üzenetére

    Nem én kezdtem a "csalást", és 7 éven át rá sem néztem, hogy miket beszélt másokkal.

    A pénzen kívül, mennyivel lett volna erkölcsösebb egy magánnyomozót fogadni?

    Ez hasonló (nem olyan, csak olyan, ami engem qrvára zavar), hogy itt a csodás EU-ban szinte tilos a dashcam használata, mert csont nélkül kiderülne az igazság, de hát a személyiségi jogok...

    Személyiségi jogai itthon azoknak vannak, akik sz@rnak a törvényre.

    És inkább kapnám a büntit, minthogy most egy másvalaki gyereke után fizetném a gyerektartást! Csak mert neki joga volt mással összebújni, de én vagyok a bűnös, aki a párom fiókján láttam, hogy hogy ez megtörténik.

    Lesz@rom az összes erkölcsvédőt, lesz@rom az összes ügyvédet, meg politikust, és az ilyen ellen fellépőket, mert az én szerelmem előtt nyitott minden beszélgetésem, és ha ránéz, legfeljebb a születésnapi meglepetésbulija lesz elb@szva.

    És innentől kezdve nincs az a hülye törvény, ami felülírná az erkölcsömet.Mert vállalom, hogy lehugyozok egy eldugott bokrot, mivel egyetlen egy nyilvános WC van a 200k-es városban, és vállalom, hogy lesz@rok mindent, ami nem egy épeszű ember gondolkodása ellen szól.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #23 üzenetére

    Buszon se olvasd el, hogy mi van a szembenulo ujsagjanak hatuljan, mert az lopas. Es mas fullhalgatojabol se halljad a zenet.

    (Ha vmit elolhagynak a kepernyon es elolvasod az nem illegalis.)

    [ Szerkesztve ]

  • orion1025

    őstag

    válasz MaCS_70 #31 üzenetére

    Több szempontod nem értem, de ettől függetlenül nem tekintek rád "ellenségként", sokszor jó a másik oldal véleményét is megnézni. Én nem vagyok hős, se senki, de a munkahely az munkahely, én oda nem jópofizni meg haverkodni járok, illetve egyéb hülyeségekben részt venni, hanem kitölteni a munkaidőm, lehetőség szerint egyedül. Az említett cégem volt szifon buzeráns, ők egy teljesen más dimenzióban éltek, kb. mint egy nagy család, hétvégéken is mentek a körüzenetek, és ha nem válaszoltál rá, meg voltak sértődve. Na ilyen türhőkkel én nem vagyok hajlandó dolgozni, de szerencsére senki fejéhez nem tartanak pisztolyt, így bárki szabadon dönthet a sorsáról. Tehát számomra csak életképtelen ember van, vagy Stockholm-szindrómás, vagy tudom is én mik ezek az emberek, akik csak rinyálni tudnak, de tenni nem. És az nem indok, hogy ott a hitel meg a gyerek meg a tököm, mert én is léptem meg egy olyan helyzetet, hogy lövésem sem volt róla mi lesz holnap, mert éppen olyan anyagi helyzetben voltam, csak az aktuális munkahelyről lépnem kellett, mert betelt a pohár, és tök jól meg tudtam én is oldani azt a kis átmeneti időt életminőség romlás nélkül. Na ezek a betokosodott gyökerek verik egész nap a telefonjuk képernyőjét, és a faszbukon élik ki a titkos vágyaikat. Gyárban szerencsére diákként dolgoztam utoljára, de amiket hallok az ott dolgozó ismerőseimtől, én biztos lezúztam volna pár embert. Párom is folyton panaszkodott amíg gyárban ténykedett... Szóval ez az egész egy fertő, semmi más. Ha arra lenne használva, amire kitalálták, nem lenne vele semmi baj, de csak egy képzeletbeli világot tár az ember elé, közben meg nincstelenek pózolnak és próbálják magukat nagynak mutatni.

    Az egyetem meg ismét egy más világ. Apropó. Akad olyan ember a világon aki nem egyetemista? Hogy az istenbe van ennyi belőlük? Akármit látok meg olvasok cikket, a legtöbb ember IT szaki meg egyetemista...

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #46 üzenetére

    Az első két példád tökéletes illusztrációja annak, miért keltem ki az első hozzászólásomban magamból, és miért állítottam azt, hogy szerintem NINCS helye az iskolai életben egy közösségi oldalnak. Erőszakosan rád nyomják idővel, ha akarod, ha nem. Ez tekinthető diszkriminációnak is, amire a kedves szülők és a porontyaik is sz@arhatnak, az iskolának és a tanárnak viszont kifejezetten tilos. Minden iskolában van valamilyen szintű informatikus, üzemeltessen belsős honlapot, és ott osszák meg a tancik a tananyagot és iskolai híreket, extra információkat. Ha nem tud összeütni egy Joomla weboldalt akár egy informatika tanár is, adja vissza a papírját, és köpjön a tükörre. A diákok meg talán meg tudnak már nyitni egy weboldalt a facse mellett is. Ha holnap a Tanárnéni kitalálja (netán az osztály 2-3 menője), hogy a FB már sz@r, és legyen inkább iMessage meg iCloud, akkor mindenki vesz majd ájfónt a gyereknek, mert most épp ott zajlik az élet? Hagyjuk már.

    A harmadik példád meg arra jó, hogy bizonyítsa, mennyire kockázatos, hogy egyetlen szolgáltatásra építenek az emberek mindent az életükben. Ha ez megszűnne, mi lenne, senki nem menne kirándulni, vagy mi? Diszkrimináció, szintén. Persze, igazad van, az illető nem halna bele egy FB proilba, mint ahogyan Ti sem, hogy dobjatok neki egy nullforintos SMS-t, ha akció van. Mindegy, ez már szubjektív értékrend, vedd úgy, hogy csak egy megjegyzés volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #54 üzenetére

    "Általában nem erőszakosan nyomják a Facebookot, hanem egészen egyszerűen az tör utat magának, mert a gyerekek és a tanárok számára is többet nyújt, minimális erőfeszítés árán, ráadásul sokkal többre is jó."

    Ugyanazt érzem ebben, ahogyan az MS is kizárólagosságot szerzett az oktatásban. Még egyszer kérdem, szerinted ez így rendben van? Jó az, hogy nyílt forrású, szabadon és ingyenesen használható megoldások (lásd fórum motorok, CMS-ek, email, RSS, stb...) helyett 1 azaz 1 darab (már most sem teljesen) ingyenes megoldára áll rá mindenki, mégpedig láthatóan hosszú távra? Szerintem nem. De addig nem zavar(na), ameddig van helyette alternatíva legalább az iskolák és egyéb közintézmények részéről. Ha nincs (márpedig nincs, ebben Te magad is ellentmondásba keveredsz önmagaddal, hiszen állítólag van, de már nem használják, tehát a gyakorlatban az már nincs), akkor baj van. Ne szolgáltassuk már ki minden adatunkat önként, és ne neveljük már rá kapásból az ifjúságot is az olyan dolgokra, amik kényelmesek ugyan, de tudjuk, hogy az adatainkkal fizetünk végül ezért. Szerintem! ;)

    Én ezt hívom tudatos felhasználói magatartásnak. Lehet, hogy önszopatásnak tűnik, de van egy távlati cél, amiért talán megéri kicsit kényelmetlenebbül élni.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #56 üzenetére

    Énúgy tudom, nincs arra államilag előírt elektronikus felület, ahol anyagokat lehetne cserélni. Sok helyen tárolnak Coospace-en infókat, de ennyi.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz MaCS_70 #56 üzenetére

    "De hamarosan végez egy tanár ismerősöm, megkérdezem, hogy hogyan fest ez ma a gyakorlatban."

    Beszéltem vele, bár elég röviden.

    A lényeg:

    A "központi" rendszer a hivatalos kapcsolattartó közeg, de elég gyenge mind minőségben, mind funkciókban.

    Az iskolának van egy saját fejlesztésű rendszere, ami megfelelően működik is. A tanárok ezen keresztül küldik ki az információt a tanulóknak, és bár elvben tökéletesen alkalmas az iskolán belüli kapcsolattartásra, a tapasztalat az, hogy a diákok nem használják, ha ide felkerül valami anyag vagy információ, azonnal viszik át a Faceookra és az érdemi tevékenység már ott folyik. Vagy az Instagramon, Twitteren...

    Az osztályoknak jellemzően több zárt csoportjuk van, ha egy tanár nem akarja magát szívatni, részt vesz abban, amibe beengedik, illetve eleve azzal indít, hogy létrehoz egyet.

    Mindig van pár szülő, aki ellenzi, nem engedi a Facebookot (Twittert, sít.), amiből származnak is súrlódások, mert azt azért megkövetelik, hogy a gyerekük ezek nélkül is kapjon meg minden olyan információt, amit a többiek ezeken keresztül küldözgetnek.

    Két éve állítólag volt valami nagy felbuzdulás egy iskolákra kialakított közösségi rendszerre, de országosan pár száz diák csatlakozott csak hozzá.

    Hát, ennyit tudtam meg öt percben.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #53 üzenetére

    De egy tragedia, mert egy olyan szerzodesbe kenyszeritenek valakit egy nagyvallattal, ahol egy csomo szemelyes adatat ki kell adnia es megfigyelik. Ez sokkal nagyobb kar az egyennek, mint a tobbieknek a plusz idoraforditas ha alternativat kell hasznalni.

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #62 üzenetére

    Dehogynem, az egy burkolt kenyszerites az iskola reszerol, ha a facebookot hasznalja. Azt meg nem te dontod el, hogy a honlapokon kereszul mit figyel meg rolad a facebook es mit ad el mas cegeknek, hiaba nem publikus.

    Egy kotelezo allami intezmeny latogatasa kapcsan a facebook valasztasa kicsit mas kerdes, mint a maganeletedben a konyvklubbos haverjaid hogy dontenek.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #69 üzenetére

    Ha az iskola csak a sajatot hasznalja, akkor a diak is az fogja, mert mashol nem lesz ott az infomacio. Azaz ott lesz, onszorgalombol, csak az mar sajat felelosegre megy.
    Erdekes modon nalunk az osztaly nagyresze meg IRCelt vagy chat.hu-ra jart, megsem ott jottek az ertesitesek.

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #69 üzenetére

    "Hol itt a burkolt kényszerítés?"

    Hát ez az, a példádban éppen ennek a hiánya okoz gondot. Az iskolának kellene gondoskodnia "A" rendszerről, ha csak egyetlen ilyen lehet, és valóban nem akarja eltűrni és tétlenül nézni, hogy esetleg néhányan diszkriminálódnak (például nincs otthon net, nincs mobil, tiltják a facebbokot otthon, stb.) Ennyi erővel használjunk facebookot ÁNYK helyett is, mert Micike a könyvelő azzal jobban boldogul, és megy telefonról is.

    Nem életszerű, de célszerű lenne kierőszakolni, hogy csak a "hivatalos" iskolai rendszerbe lehessen közérdekű adatokat feltölteni, és akkor nem sérülne senki joga, csak a manapság oly sokra tartott felhasználói élmény.

    Gondolkodtam ma munkába menet, és az jutott eszmbe, hogy jó hasonlat a gyalogos és az autós forgalom esete. Értem én, hogy mindenki facebbokot használ, értem én, hogy sokak szerint az a legjobb mindenben és mindenre, de ennyi erővel a gyalogost soha ne engedje át a lámpa az úton, mert ezzel akadályozza az autósok haladását, pedig autóval gyorsabb is, kényelmesebb is utazni, mint kutyagolva. Erre a felvetésre sem lehet az a válasz,hogy a f@szért nem jár autóval mindenki. Szerintem.

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #81 üzenetére

    Ha meg tudod oldani az életedet, illetve meg tudod oldani, hogy a gyerekeid életét ne cseszd el az elején, úgy, hogy nem tartasz lépést, ügyes és szerencsés vagy.

    Kösz, igyekszem... ;)

    Csak ami nagyon fontos: ha ezt vállaltad, akkor utólag nincs alapod arra, hogy panaszkodj, ha hátrány ér miatta!

    Ezzel tisztában vagyok, de nem is jellemző rám.

    (#82) Hintalow:

    12 és 14 évesek a gyermekeim, a kisebbiknek nincs se számítógépe/se okostelefonja, a nagyobbiknak is csak számítógépe van, de szülői felügyelet alatt van a fiókja, minden lépését tudom, ha csinált volna fb fiókot, hidd el tudnék arról is. (Másfelől meg elég meggyőzően tudok előadást tartani a közösségi média veszélyeiről az ő nyelvükön is).

    Az utolsó bekezdésnél nem egyértelmű, hogy szülőként vagy diákként írtad, de én sem szoktam vadidegen szülőket hívni, hanem ha valami nem világos, akkor valamelyik osztálytársát hívja fel a gyermek és tőle megkérdezi.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Timer

    veterán

    válasz MaCS_70 #85 üzenetére

    "Szerinted mekkora botrány lenne abból, ha egy iskola bejelentené, hogy a diákjainak, sőt, a szülőknek is tilos az iskolai felületen kívül tartaniuk a kapcsolatot iskolai ügyekben?"

    Nem mindegy? Adózni se népszerű, mégis kell, és mindenki elfogadja, aki nem, az meg... az gázszerelő. A kapcsolatot mindenki ott tartja, ahol akarja, de a tanárnéni ne facséra tolja már fel CSAK az anyagot, és ne CSAK ott értesítse a diákokat közérdekű dolgokról, könyörgöm! Tolja fel mindkét helyre, mindenki boldog, end of story.

    Az autós hasonlattal mi a gond? Közlekedés tekintetében a gyaloglás az alap, az autózás extra. Azt írtad, senkinek nincs joga más idejéből elvenni, csak mert nem használ egy adott lehetőséget. Tehát, ha én átmegyek a zebrán, korlátozom az autósok életét, rablom az idejüket, stb... Erre az aspektusra gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #92 üzenetére

    A fene tudja, nem vagyok facebook ellenes, de nem is használom szívesen.
    Én is jó pár klubnak voltam, vagyok hol aktív, hol passzív tagja. De egyik környezetben se a facebook hozta meg a jó dolgokat. Sokkal inkább a kötetlen programok. Amibe belefér a kockulás és a sörözés is.
    De a legjobban a közös élmények, és a csapat szellem.
    A facebook számomra egy idő után inkább kellemetlen, mint jó dolog. Igaz erről nem maga a szolgáltatás tehet, sokkal inkább a közösség tagjai. Akik időnként el, el feledkeznek magukról. És felelőtlen kijelentéseket írnak, mondanak. Amiket persze megbánnak utána, de az már … Eső után köpönyeg, ahogy tartja is a mondás.Ugyan ez a tapasztalatom a facebook Messenger-ről is. Vannak olyan emberek, akik simán 23:00, hajnal 1,2 kor is képesek valami baromságot írni. Ami alapvetően teljesen jelentéktelen, és várhatna magára.
    Tehát nem maga a szolgáltatás hibája, sokkal inkább emberi tényezők, amik miatt nélkülözőm.
    Amióta nem használom, telefonról is töröltem, nyugalom béke. :D

  • #95590400

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #95 üzenetére

    igen, az email manapság úgy járt mint nálunk a levél. én még tanultam iskolában, sőt kellett osztálytársnak küldeni, szépen postán keresztül, még tán a középiskolában is kellett hivatalos levelet írni valami iskola témában..
    ez a sors se jutott az e-mailnek, amit ma már szinte hivatalos kapcsolattartásra használunk, meg webes rendelésre :D.
    a gyerek spec annyit tud róla, hogy az emailcímével kell regisztrálni, meg elfelejtett jelszót oda kér. de különben nem nyitja meg.
    a hétvégén teljesen összezavarodott, hogy miből lesz számonkérés, és hogy a végén beszéltek róla, me voltak valami példák is, de azt már nem írta a füzetbe. 10 percet tud max egyfolytában koncentrálni, ha nem érdekli a dolog. na ez pont olyan óra, ami nem érdekelte.
    de a dóri úgy látta, leírta. nosza, írjon be a fész csoportba. de háthogy mit írjon akkor. őt nem érdekli a fészbúk, és a messengert is utálja, azt se szokta olvasni, ha valaki küld valamit. és tényleg, a nagyanyja ráírt 1 hete, de meg sem nyitotta.
    írja be az anyu. nem, te írod be. de mit írjon? mondok a csírának nekijje: szia dóri. minek? mit minek? minek írjon sziát. mondom mer' köszönni szokás. minek? itt éreztem, hogy ez egy hosszú beszélgetés lesz... :DDD eljutunk oda, hogy megbeszéljük, hogy szia dóri (miután tisztáztuk még azt is, hogy dóri tök bunkó vele, elveszi a dolgait a padról, mikor hátrafordul, majd hozzávágja, a múltkor a tesin direkt kiütötte a kezéből a kosárlabdát. és hogy tudja, hogy ez a lányoknál az jelenti hogy tetszik neki, és hogy ez az a dóri aki az év elején került az osztályba, de szerinte a dóri csak egyszerűen bunkó, és kész. meg hogy a lányok hülyék meg egyébként is, mikor ülhet oda folytatni a legós játékot???)
    eljutunk oda, hogy szia dóri, nem tudnád elküldeni mit írtál le az óra végén, miből lesz dolgozat. szóban. és hogy kedvesnek köll lenni, meg alap a megszólítás elé, ezért kell ez szia dóri, meg épp szívességet kérsz. közben már azért Jules halk hangját hallom, hogy mondd mégeccer, hogy minek, ha mered bzmg)
    elvonul, visszajön 5 perc múlva, kiderül, addig jutott, hogy szia dóri.
    és most akkor tilcsukbeja messengertet? :DDD

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #97 üzenetére

    Tudod a mértékkel van baj. És az emberek digitális viselkedési kultúrájukról. És alapvetően ez a probléma.
    Talán ezért is döntöttem úgy, hogy ki iktatom az életemből. És nagyon nem bántam meg.

    Persze, jó dolog, én nyitott vagyok az új technológiákra, és mindig is kerestem az új technikai megoldásokat.
    De az az igazság, hogy minden ami népi megoldássá vált, annak előbb vagy utóbb annyi.

    Na mindegy, persze jó dolog a Facebook, sok jóra lehet használni, de … Mostanság nagyon sok probléma van vele. Sajnos trendi hogy emberek próbálnak vissza élni az ott leírt információ áradattal. És ez egyáltalán nem jó irány. Az illetéktelen hozzáférésekről már nem is beszélve. Ami sok esetben nem csak a Facebook hibája.
    Lehet hibáztatni a felhasználókat, lehet hibáztatni a hibásan működő programokat, hálózati eszközöket stb...
    A digitális világ jó és hasznos, de sokszor már inkább probléma, és bosszankodás sok embernek, mint öröm, és kikapcsolódás. Persze, ezt is mi emberek, felhasználók generáljuk. Mert nem arra használjuk, amire való. Nem tartjuk be azokat a határokat, amiket be kellene. Elfelejtünk alapvető formai leveleket írni, elfelejtjük az alapvető tiszteletet megadni a másiknak, stb... Ezt hozza a Digitális élet, ami alapvetően azzal a jó szándékkal jött létre, hogy segítsen könnyebben megoldani a problémákat. És ezt is, mint sok mindent a visszájára fordítja sok ember.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #104 üzenetére

    a dolog lényege, hogy használják, de igazából semmire se tanítják őket ezzel kapcsolatosan. jobbára otthon se, az iskolában meg semennyire. és ez rossz, sőt a legrosszabb. és a probléma nem a facebookban/messengerben gyökeredzik, a tiltogatása pedig semmit nem old meg.
    és hogy egy 11 éves gyereket instruálni és motiválni néha ponyvaregényesen agyzsibbasztó tevékenység ennek kapcsán, és nem a messenger meg a fész miatt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #103 üzenetére

    A mai magyar közoktatás problémája szerintem pont nem a kapitalista gondolkodás,
    Nem is erre gondoltam, sokkal inkább a gondolkodás, bizonyos dolgokban a kapitalista. Míg a gyakorlatban ha a helyzet úgy hozza az általad helyesen leírtak vannak érvénybe. Azt látom, hogy egyszer így, ja hogy... Akkor bocs úgy. :D Tehát bizonyos dolgokban keverednek a dolgok. És nincs semmi helyén kezelve. Illetve ha az érdek úgy kívánja elv van érvényben.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #107 üzenetére

    Mondjuk, munkahelyi környezetben alap hogy tiltani kell. :D Azt simán, mondjuk akkor meg a telefonján facebook-zik, és azért nem teszi a dolgát. :D
    Otthoni környezetben is lehet tiltani, de minek? Ha nem használja a család, akkor felesleges. Ha igen, akkor meg miért kellene tiltatni. Önuralom kérdése az egész facebook használata. A másik fele a facebook az nem korhatáros véletlen? Azaz nincs valami korhatár limit? Ha igen akkor nincs miről beszélni. Azaz csak annak lehet facebook profilja aki elérte azt az életkort. Persze lehet trükközni, de minek. Másfelől a facebook se trendi a fiatalok körében. Sokkal inkább az insta, ami menő. :D Akkor meg minek tiltani? :D

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #102 üzenetére

    Ott, ha a tanar csak facebookon teszi kozze a hivatalos uzeneteket.

    (#107) MaCS_70: Hanyadik osztalyol adnal a gyerekeknek lofegyvert? Persze csak felugyelet mellett, de hat azt is jobb korabban megtanulni helyesen hasznalni nem?

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #111 üzenetére

    De magara is hagynad vele, hogy majd neha ellenorzod? Mert a kezdem okitani es a hagyom hasznalni, majd neha ellenorzom mit csinalt azert nem pont ugyan az.

    (#112) avman: A parhuzamot csak te kepzeled bele.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #110 üzenetére

    húúú most komolyan mondom, meg nyugodtam.
    Mert most már tudom, ebben is eltérünk a nagy átlagtól, és ez jó érzés.
    Komolyan mondom.
    Tudom, a mai világban azok vannak kissebségben, akik valamilyen formában próbálják a gyermekeiket a régi elvekhez tartani. Akik meg konkrétan a kellő magasságból kezelik, azok a nagy átlag.
    ,

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #115 üzenetére

    Sajnos ez nem csak az ugyesseg kerdese. Egyszeruen a gyerekek az addiktiv hatasokkal szemben vedtelenebbek, ahogy az egyeb kozossegi/lelki hatasok is konnyebben okozhatnak komolyabb kart bennuk, amik nem is feltelten mulnak el nyomtalanul. Alkoholt sem azert nem adnak gyereknek, mert felo, hogy fuggo lesz, hanem mert veszelyes es konnyen maradando karosodast okozhat.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #118 üzenetére

    Hát most tudom hogy … De, az alkohol mértékkel fogyasztva még a gyereknek se árt.
    Nem is olyan régen, a házi orvosok is azt ajánlották, hogy a nagyon vékony, vér szegény gyerekeknek étkezés előtt igyanak 0,5cl maximum 1dl vörös, bort, mint étvágy gerjesztő. :D
    Ezzel csak azt akarom mondani, nem kell általánosítani. Sokkal jobbnak, és egészségesebnek tartom az időnkénti mértékletes, felelősség teljes jó minőségű bor fogyasztást, mint a coca-cola és társai fogyasztását, de még a kakaó massza csokoládéknak ki kikiáltott vegyi hulladékoktól is. Inkább adok a gyereknek egy kiadós vasárnapi ebéd után, vagy előtt 0.5cl vörös bort, mint a fentebb leírt vegyi hulladékot. De amit igazán preferálok az a víz, tea félék, bár a teában meg koffein van. :D Az se valami jó a gyereknek. Vagy mégis? :D

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #118 üzenetére

    Persze ez logikus, ha kikerulhetetlen a dolog. Viszont nem minden kikerulhetetlen joideig, mint pl. a facebook, okostelefon hasznalat, ezeket azert komolyan kordaban lehet tartani vagy akar tiltani is.

    En nem azt mondom, hogy nem lehet belole jot kihozni, hanem mindennek van kockazata es mellekhatasa, a kerdes az, hogy az a jo amit kihozol, az megeri-e ezt a kockazatot. Pl. cyberbullying aldozata lesz 10-20%, amit a hagyomanyos bullyingal szemben az iskolabol hazaerve is tovabb elvezhet. Es ez fuggetlen attol, hogy te mennyire jot tudsz kihozni belole, nem a facebook hasznalati tudasatol dol el, hogy tudja-e kezelni, ami osszefugg az eletkorral is. Amugy a 13 eves Facebook korhatar sem viccbol lett kitalalva, bar szvsz egy evvel meg lehetne toldani.

    Az alkohol sem feltetlen csak rossz, meg akar kozossegepito szerepe is lehet ugy 16 evesen, lehet esszel is inni, szoval ez is csak attol fugg, hogy el tudod-e helyezni az eletben.

    Amugy a kozossegi media fuggosegi kockazatat/veszelyesseget az alkohol/dohany kornyekere saccoljak.

    (#119) avman: Megertem a duhodet, mert ez egy bonyolult tema es nehez megerteni az osszefuggeseket. Semmi baj.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz MaCS_70 #124 üzenetére

    #14: "Ez gyakran nem a munkavállalókon múlik. Rengeteg munkahelyen és még több iskolában (általánostól a doktori iskolákig) a Facebook az hivatalos és kizárólagos kommunikációs csatorna. Nem lehet választani: vagy megszokik vagy megszökik.

    MaCS"

    Te irtad. Akkor most hogy is van?

  • MaCS_70

    félisten

    válasz MaCS_70 #129 üzenetére

    Egy újabb érdekes helyzet -- most mesélte a tanár barátom:

    Adott egy osztály, ahol teljesen jól működnek a dolgok. Van Facebook-csoportja az osztálynak és külön a szülőknek is.
    Csakhogy most év elején jött egy új tanuló, akinek szintén nincs facebookozás a családjában. Tegnap volt emiatt rendkívüli szülői értekezlet, kisebb botrányba is fulladt, mert az újonnan érkezett srác szülei bejelentették, hogy nem különösebben érdekli őket a működő rendszer, őket senki nem kötelezheti a Facebookra (ami vitathatatlan), viszont a gyereküket sem érheti semmilyen hátrány ezért, mert nem használja.

    Ennek megfelelően tessék úgy intézni, hogy minden, ami akár a diák-, akár a szülői csoportban elhangzik, arról emailben ők is értesüljenek és tudjanak a csoportok nyilvánossága számára szintén emailben reagálni -- mert semmilyen nyilvános közösségi platformot nem fogadnak el.

    Az osztályfőnök és több szülő is jelezte, hogy ez konkrétan lehetetlen, mivel egy Facebook-oldal funkciói történetesen nem valósíthatóak meg emailben, amire az volt a válasz, hogy akkor azokat ne használják.

    Arra a kérdésre, hogy a gyerekeknek és a többi szülőnek mégis milyen alapon tiltják meg a privát kommunikációt, állítólag az a válaszuk, hogy az oktatási esélyegyenlőség magasabb rendű, mint az, hogy használhassam a Facebook minden szolgáltatását, tehát mindenki arról beszélget, amiről akar, de ha az ő gyerekükhöz csak egyetlen sorral kevesebb anyag jut el, mint a többiekhez, vagy ők, illetve a gyerekük nem értesül bármiről, amiről a többiek, akkor ők bizony el fognak járni.

    Folyt. köv., most kezdődik a rendkívüli következő szülői...

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • elessar

    tag

    válasz MaCS_70 #130 üzenetére

    Egy viszontkérdés a kedves szülőnek: miért is akar akárkit kötelezni az e-mail használatra?

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #130 üzenetére

    viszont a gyereküket sem érheti semmilyen hátrány ezért, mert nem használja.

    És itt a lényeg! :K

    Ha nem akar az iskola emailt írni külön, akkor ne írjon, de oldja meg, hogy az adott szülő/diák hozzáférjen az információhoz fb fiók nélkül (küldje el postán, hívja fel telefonon, írja ki a faliújságra, mondja el osztályfőnöki órán vagy ahogy akarja).

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #130 üzenetére

    Tökéletesen leírtad, példával illusztrálva mi a gond a Facebook, és társaival.
    Pontosan emiatt kellene az oktatásnak, egy olyan digitális platformot biztosítani, mint Tanár és szülők közti gyors kommunikációt biztosítja ami központilag, Államilag felügyelve van.
    És akkor nem lenne ilyen probléma. Meg olyan se hogy egyik szülő létrehoz egy csoportot, és kis atyaúristent játszik, mert ő hozta létre, stb...

  • #19482368

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #139 üzenetére

    igen, ebben igazad van. De miért nem lehetne ezt a kis iskolások részére is biztosítani?
    Ugyanakkor, felsőoktatás teljesen más, és nem összehasonlítandó az Általános iskolásokkal.
    Teljesen más korosztály, más problémák. És ott már kicsit értettebek vagyunk. :D
    Na mindegy, jól megbeszéltük, mi lenne az ideál. És mi a valóság, annak előnyivel, hátrányaival, problémáival.

  • Di Natale

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #138 üzenetére

    Nem kell mindjárt falnak csapni a fejed, látom nagyon a szíveden viseled a Facebookot... :U

    Csak leírtam, hogy nálam egyáltalán nem működött ez a osztályos csoport, illetve még a nyelviskola csoport is dettó ilyen.

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #137 üzenetére

    Nem a nekem tetszőt emelem ki, hanem a lényeget: nem érheti hátrány!

    De tudod, mit: megint kiemelem a "nekem tetszőt":

    akkor látnád, hogy a működő nem hivatalos, szülői és diákcsoportot is meg akarták torpedózni azzal az agyrémmel

    Egyébként engem baromira nem érdekel, hogy a többiek használják információcserére a FB-kot vagy nem, tőlem olyan "szociális életet" élnek ott, amilyet akarnak. Egy biztos az én gyerekeim nem fogják használni, de ezért hátrány nem érheti őket.

    [ Szerkesztve ]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • sziliv43

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #114 üzenetére

    Azt is a gyereked előnyére fordítod aki tegyük fel értelmesen használja azt a szutykot, de feltörik a fiókját és olyanokat írnak a nevébe ami nem csak őt de téged is megaláz? Vagy már a rendőrség is kimegy hozzád, mert annyira durva dolgokat írnak a nevébe rólad? Biztos nagyon előnyére válik egy 13 éves lánynak hiába használta értelmesen, mértékkel, ha feltörik a fiókját mert nem ad magáról meztelen képet aztán a rendőrség viszi el az apját mert mindenkinek kirakják a nevébe hogy szexeli meg meg stb. Vagy ezzel együtt másokat is elkezdenek mocskolni a nevébe és azért is ő kap.
    Vagy az is a gyereked előnyére válik ha külön csoportot hoznak létre amibe porig alázzák? És csak les mi van mert ő ki van alapból tiltva onnan.

  • sziliv43

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #102 üzenetére

    Rengeteg közös platform volt csak a pofakönyv mindet kinyírta a ti függőségetek és beszűkült látásmódotok, hozzáállásotok miatt, hogy csak is kizárólag a pofakönyv semmi más nem jöhet szóba elv miatt. És látom ez mai napig nem változott, pontosabban még inkább a csak pofakönyv és más semmi nem jöhet szóba elv erősödött. És a szóba se állok veled, lesz@rlak és nem is tartom veled a kapcsolatot ha nem vagy fent, mert nem vagy ember akkor, nem is létezel, nincs életed elv is előretört.

Új hozzászólás Aktív témák