Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Timer #39 üzenetére

    +1 :C

    Pl. nálunk a szűk családban (feleségem, két tizenéves gyerekem és jómagam) TILOS a facebook vagy bármilyen más közösségi média használata, bármit mondjon az iskola vagy a munkahely (volt olyan amikor a gyerekek iskolájában írták a tanárok, hogy felrakják a facebook-ra a tananyagot, mi meg visszaírtuk, hogy azt k* gyorsan felejtsék el, mert nekünk olyan nincs). Ja, hogy ki tiltotta meg nálunk? Én... :B

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    #46-47-48-ra:

    Informatikus vagyok, tisztában vagyok pontosan a közösségi média előnyeivel és hátrányaival és biztonsági szempontból ítélve (jóval) több a hátránya, mint az előnye. (Egyébként SZVSZ szociális szempontból is, de ebbe most ne menjünk bele).

    Eddig mindig meg tudtuk oldani a FB hiányát (suli/munkahely szempontból). Az olyan baráti társaság amelyik meg azért hagyna ki minket egy kirándulásból/buliból, mert nincs FB profilunk, arra meg nekünk nincs szükségünk, hiszen szerencsére még mindig megvannak a "kőkorszaki" eszközök (telefon, SMS, email), amin lehet.

    Tetszik, nem tetszik, a Facebook része lett az életünknek, és egyre többször konkrétan hátrány ér minket, vagy alkalmasint az akaratunk alá kényszerített gyerekünket a mellőzése miatt.

    Nem tetszik, így az én családom életének biztos nem lett része...

    Miért ne lehetne a gyereknek FB profilja az iskola miatt?

    Biztonsági szempontból egy min. 100-as listát sorolhatnék fel, hogy miért nem lehet. Egyébként meg, mert se időnk/se kedvünk +1 fiókot nézni minden nap az iskola miatt (mert ugye egyértelmű, hogy nekünk, szülőknek kellene nézni, mert nálunk csak a nagyobbik gyereknek van számítógépe, szigorúan meghatározva, hogy mikor/mennyi időre kapcsolhatja be és a fiókja is szülői felügyelet alatt van, minden lépését látjuk, hogy mit csinál, okos telefonja meg, egyelőre, egyik gyereknek sincs - tudom-tudom, újabb felhördülés, hiszen az okos telefon is "életünk része". :W

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz janeszgol #50 üzenetére

    Nem vettem észre, hogy a gyerekek nagyon "szenvednének". :N De egyébként a szülői lét meg pont erről szól, vannak elveid, ami alapján kitalálod, hogy hogy neveled a gyerekeket, és csak 20-30 év múlva derül ki, hogy jól csináltad-e vagy sem. Nekem is volt amikor "szenvedtem" (legalábbis azt gondoltam) gyerekkoromban, de azután az élet bebizonyította, hogy még is jól csinálták a szüleim.

    Mindenesetre, amit látok az osztálytársaikon, akiknek megvan engedve szabadon a filmezés/gaming/internet/facebook/viber/anyámkínja, hogy olyan hülyék és szocializálatlanok, mint a s***, akkor úgy gondolom, hogy jól döntöttünk, hogy az ilyen dolgokat kizárjuk az életü(n)kből.

    10 éves kortól okosteló? 11 éves koruk után (amikor felsősök lettek) kaptak egyáltalán telefont (sima "butát", SMS-t írni és telefonálni az is megfelelő). Okosteló, majd középiskolában, amikor már remélhetőleg valamennyire felelősen tudják azt használni.

    #51 Timer: szinte minden szavaddal egyetértek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz arnyekxxx #74 üzenetére

    Mondjuk simán beazonosítható vagy az ismerettségi köröd által... :U (Ha meg nincs ismerettségi köröd sem, akkor minek van FB profilod...?)

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz #19482368 #76 üzenetére

    Az a baj, hogy a facebook, Messenger, sajnos napjaink része lett. Akinek van kis iskolás korú gyermeke, valószínűleg szembesült azzal, ha kell, ha nem, de muszáj használnia.

    Pont erről értekeztünk az előzőekben, hogy nem, nem muszáj! Két iskolás korú tizenéves gyerekem van és az iskola NEM kötelezhet rá, hogy legyen FB fióku(n)k. (Nem is lesz... :N )

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz #19482368 #78 üzenetére

    Cserébe napi szinten pittyog sokszor felesleges információ áradat miatt. A kommunikációs eszközödet kiteszed különböző vér pistike hülye gyerekek okosságainak.

    Na, ez az egyik ok a 100-ból, amiért nem... De tudod mit, inkább jusson el kicsit lassabban az információ, eddig is túléltük, ezután is túl fogjuk...

    (Különben is, annyira utálom, ezt az mesterségesen felgyorsult világot, amikor muszáj az információnak még a fénynél is gyorsabban eljutni hozzád, mert különben lemaradsz, kimaradsz, elmaradsz, stb. Azután meg csodálkoznak, hogy 40+ évesen szívroham, meg rák, meg stroke. Szóval, kösz, nem. De ez már egy másik történet...)

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #81 üzenetére

    Ha meg tudod oldani az életedet, illetve meg tudod oldani, hogy a gyerekeid életét ne cseszd el az elején, úgy, hogy nem tartasz lépést, ügyes és szerencsés vagy.

    Kösz, igyekszem... ;)

    Csak ami nagyon fontos: ha ezt vállaltad, akkor utólag nincs alapod arra, hogy panaszkodj, ha hátrány ér miatta!

    Ezzel tisztában vagyok, de nem is jellemző rám.

    (#82) Hintalow:

    12 és 14 évesek a gyermekeim, a kisebbiknek nincs se számítógépe/se okostelefonja, a nagyobbiknak is csak számítógépe van, de szülői felügyelet alatt van a fiókja, minden lépését tudom, ha csinált volna fb fiókot, hidd el tudnék arról is. (Másfelől meg elég meggyőzően tudok előadást tartani a közösségi média veszélyeiről az ő nyelvükön is).

    Az utolsó bekezdésnél nem egyértelmű, hogy szülőként vagy diákként írtad, de én sem szoktam vadidegen szülőket hívni, hanem ha valami nem világos, akkor valamelyik osztálytársát hívja fel a gyermek és tőle megkérdezi.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #130 üzenetére

    viszont a gyereküket sem érheti semmilyen hátrány ezért, mert nem használja.

    És itt a lényeg! :K

    Ha nem akar az iskola emailt írni külön, akkor ne írjon, de oldja meg, hogy az adott szülő/diák hozzáférjen az információhoz fb fiók nélkül (küldje el postán, hívja fel telefonon, írja ki a faliújságra, mondja el osztályfőnöki órán vagy ahogy akarja).

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz MaCS_70 #137 üzenetére

    Nem a nekem tetszőt emelem ki, hanem a lényeget: nem érheti hátrány!

    De tudod, mit: megint kiemelem a "nekem tetszőt":

    akkor látnád, hogy a működő nem hivatalos, szülői és diákcsoportot is meg akarták torpedózni azzal az agyrémmel

    Egyébként engem baromira nem érdekel, hogy a többiek használják információcserére a FB-kot vagy nem, tőlem olyan "szociális életet" élnek ott, amilyet akarnak. Egy biztos az én gyerekeim nem fogják használni, de ezért hátrány nem érheti őket.

    [ Szerkesztve ]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Timer #146 üzenetére

    Igazad van, lehet, tényleg el kellene engedni...

    Sajnos, ez pont olyan téma, amire "ugrom", mert sok embert ismerek, akinek a közösségi média így vagy úgy tönkre tette az életét (kezdve a sima "bullying"-tól, a zaklatáson át, odáig, hogy betörtek a lakásába - és igen, mindez az FB-nek és társainak köszönhetően). Úgyhogy az a "kétszeresen veszítjük el", lehet akár 10 vagy 100x-os is... :(

    Egyszer ennek a hóbortnak is vége lesz-e, azt nem tudom, egyelőre a világ pont abba az irányba megy, hogy a világhálón minden mindennel összekötve legyen és tkp ott éljük az életünket. Én, amíg lehet, ez ellen küzdeni fogok. (Kedvencem, amikor üzleti partnerek meghívnak a LinkedIn-re és le vannak döbbenve, hogy nincs ott fiókom vagy amikor a HR-ről érdeklődnek, hogy hogy lehetséges az, hogy rólam semmit nem találni az internet-en, ha rám keresnek... :D ).

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Timer #148 üzenetére

    Nincs vállalkozásom, az ilyen szempontból tényleg más tészta (ott kell a reklám, a lehető legnagyobb nézettségű platformon).

    A többihez, nekem is lenne mit írnom bőven, de mivel írtad, hogy ez a záró komment, így csak egy nagy: +1! :R

    (#149) Vesa: Az a baj, hogy hiába tanítod meg a gyerekeknek, hogy értelmesen használják a közösségi médiát, mindenféle információ megadása, posztolása nélkül, ha közben meg nem tudsz felelősséget vállalni a barátaikért, osztálytársaikért, szomszédokért. (Csak egy gyors példa, ők mondjuk nem közlik, hogy melyik iskolába járnak, de van mondjuk 25-30 ismerősük, akik igen, és jé, mind ugyanabba az iskolába, nem kell nagy Sherlocknak lenni, hogy akkor valószínűleg ők is abba a suliba járnak. És ez a legegyszerűbb példa volt, ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb összefüggésekre lehet rájönni, ha rászánja az időt az ember, de nem akarok tippeket adni senkinek)

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Vesa #151 üzenetére

    Ez utóbbi, sajnos, nagyon igaz, nem is szeretem, ha fotóznak minket...

    Egyébként igen, 100%-ig nem tudsz védekezni a dolog ellen, de én igyekszem mindent megtenni, hogy távol tartsam magunkat a közösségi médiától ameddig lehet.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz zseko #153 üzenetére

    Mint írtam korábban, a "szülőségben" az a legjobb, hogy csak akkor derül ki, hogy jól csináltad-e, amikor a gyermek felnőtt lesz... ;)

    Egyébként meg nem vagyok az a pislogó típus, mivel még erősen emlékszem, hogy milyen volt amikor én voltam tizenéves és kicsit el volt engedve a gyeplő, maradjunk abban, hogy csoda, hogy túléltem, pedig nagyon más világ volt 25-30 évvel ezelőtt. Na ezért vagyok én sokkal szigorúbb a saját gyerekeimmel.

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák