Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mazsi1911

    aktív tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Hogy is értenék, elvakult vagyok, megyek és megveszem amit meg nem is lattam.

    Jot mosolyogtam, tenyleg. Szerintem itt be is fejezem a veled valo tarsalgast ebben a temaban.

  • Koda #1

    tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Kedves s3nsitivity!

    Nem feszültséget akarok szítani és az "ebet sem kötöm a karóhoz" :D ,de azért nem sok igazságtartalma van annak, hogy a doridon jobb lenne a "multitasking", mint iOS-en elég. Sokáig használtam droidot, WP-t is, IT enterprise IT & engineer Business to business területen melózok, és meglehetősen sok kollégám foglalkozik munka szintjén droid-dal is iOS-el. A droidban használt megoldás több energiát zabbál fel, mint iOS-ben. iOS-ben nem is érdemes berázogatni az alkalmazásokat, sok embernél még a mai napig látom, akik doridos környezetből másznak át, hogy ez a "jó szokás" megmarad. :D Nem is beszélve a "kedves" memory leak jelenségről, melyet a szomszédomba üllő kollégám Samu S6-osán napi szinten tapasztalunk. :F a kamera tényleg jó, mint ahogy korrábban említetted is, de nem mondanám, hogy jobb mint az i6 plus-é, inkább pariban vannak. De mindig jókat derülők mikor eszember jut mennyien sziták itt a forúmom, hogy az iPhonok kamerája kidudorodik, mint egy pattanás. Kérdem Én, akkor a Samu S6-é mi furunkulus, vagy elrákosodott apajegy? :DD
    Nem a doriddal van Önmagával baj, mint rendszer jó lenne az is nagyon, lévén mind a kettő ugyan úgy linux kernelen alapul, csak a droid nyitottsága és "töredezettsége" magában hordozza annak rákfenéjét is. A legtöbb gebaszt pedig a gyártók "kítűnő" IT mérnők csapata varázsolja bele a rendszerbe mikor ráhúzzák a saját UI-t Az alkalmazás fejlesztőknek kismillió egy SoC-ra GPU-ra, felbontásra, kell optimalizálni, mindezt úgy melozni, hogy kevesebb pénz folyik be a Google-től és mellette szinte mindenki APK-zik. Kutya sem fizet semmiért, inkább a tört verziókat dobja fel a telóra.
    Nem beszélve a Cisco, crestron, LifeSize különböző megoldásaira, melyek iOS-en működnek normálisan.
    A rendszerek közötti átjárass is nagyon kényelemes az iCloud lehetőségeit kihasználva. (persze ez kicsit elrugaszkodott példa, mert ismerősi, családi körömben és barátnőmnek is iOS-es eszközei vannak túlnyomó többségben, de MS-nél is jön majd a feature Win 10-el amit már nagyon várok, és remélem érdemben használható is lesz. Mint ahogy a Google OS-ben is bizakodok, mert a chromebox-ok alapötlete számomra nagyon szimpatikus és üdvözölendő.)
    Nem is beszélve az audio path többszörös ms csuszásával doridon.
    Nekem eddig még nem volt olyan problémám, felmerülő igényem melyet iOS-en nem tudtam megoldani.
    Félre értés nem essék, nem azt állítom, hogy a droid minden téren rosszabb lenne, mint az iOS, mert ez egyáltalán nem igaz, mert a Nexus 5 egy olyan készülék volt amiről másodtelefonként használva nagyon jó emlékek maradtak meg és nem csak a stock droid miatt, ami kincs volt. Sőt még a gyártói UI-k sem feltétlenül vacakok. Az utobbi Sami TW volt az első az előző förmedvények óta, amire azt mondtam, hogy végre vannak benne már úgy jó feature-ök, hogy mind e mellett stabil is. (Bár azért egy olyan hardverrel amivel egy kis város energiaellátását is lehetne koordinálni már azért ez eléggé alap elvárás volt.)
    Egy szó, mint 100 jó a droid is nagyon és az iOS is, kérdés az, hogy ki milyen felhasználó, mert 1.0-ás átlagfelhasználónak, nem ajánlgatnék nexus az is biztos, mint ahogy éjt-nappallá tevően softvert mokolgató embernek sem iOS-es készüléket.

    Az S verziósra még annyit, hogy az 5-nek tényleg nagyos sok széria hibája volt, IC szalagkábel, on-off goms, hangszóró stb, amiket az 5C- ben javitottak. Talán az egyettlen modell ami nagyon jól össze lett rakva. Az 5-ösömet is lecserélem egy 32GB-s 5C-re. :K

    [ Szerkesztve ]

  • kortic

    tag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Ebben az OS csatában jól visszaküldted a kollégát az ISI-be :DDD
    ma ajándék volt ezeket a sorokat olvasni ;)
    Azért az egyéni preferenciák mellett el kell ismerni hogy nem az iOS egy nagyon is jól használható rendszer

    [ Szerkesztve ]

    Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

  • Touch-ko

    őstag

    válasz s3nsitivity #49 üzenetére

    Irnek egy liastat:
    Bar nem ertem miert vannak mar megint trollok, fikazok az Apple hirnel?

    -Nem nagyon botlassz bele malware-be az AppStore-ban.
    Epp ma olvastam egy cikket arrol, hogy a Play-bol letoltott jatek epp 3 millio embernek okozott kart eddig..

    -Continuity: Szerintem tudod mit jelent.. Ez mukodik az asztali OS-sel is. Google ChromeBook-on vajon hogyan oldod ezt meg egy Nexus telefonnal?
    -Health alkalmazas olyan szinten amit az Apple ajanl

    -Do not disturbe mo
    -iMessage
    -iTnues Match
    -iStudiez
    -AppStore szintu alkalmazas bolt
    -iTunes szintu es meretu tartalmakkal teli Store
    -Van PhotoStream-hez hasonlo iCloud megoldasa az Androidnak?
    -Egyseges backup system?
    -Esetleg tudsz kuldeni, fogadni text es hangnivasokat olyan eszkozzel amiben nincs SIM es GSM modul?
    -Allitolag az iOS9 futni fog az iPad2 szintu HW-n is. Mutass kerlek olyan eszkozoket amit 2011 ev elejen mutattak be es az Lollipop fut rajta.
    -Find my iPhone szintu softwara,
    -nincs fragmentacio
    -SW update lehetoseg azonnal, amikor elerheto
    -A fejlesztok csinalnak penzt iOS-re megirt alkalmazasaikbol, Andoridonal inkabb megszerzik ingyen,

    Igy most kb ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák